Czy opłaca się kupować artykuły spożywcze w dyskontach?

0

Dyskonty spożywcze charakteryzują się dostępnością asortymentu z wszystkich grup spożywczych, jednak w dość okrojonej ofercie. Znajdziemy w nich produkty znanych producentów, jak również tak zwane „marki własne” – cechujące się niską ceną i często wątpliwą jakością. Sklepy takie jak Biedronka czy Lidl kuszą przystępnością cenową, również jeśli chodzi o produkty markowe. Czy jednak za niską cenę musimy płacić niższą jakością? Nie zawsze.

Produkty markowe w Biedronce i Lidlu

Najpopularniejsze polskie i światowe marki starają się dotrzeć do każdego konsumenta również poprzez dyskonty. Dzięki temu marki te, choć oferują wyroby wysokiej jakości, nie mają już miana ekskluzywnych – trafiają na stoły konsumentów o różnej zasobności portfela. Często jednak produkty markowe w dyskontach są sprzedawane w niższych cenach niż na przykład w osiedlowych sklepikach. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, kto i dla kogo produkuje dane wyroby. W przypadku współpracy z sieciami takimi jak Biedronka czy Lidl, producenci są w stanie pominąć niektóre ogniwa dystrybucji, gwarantując tym samym obniżenie ceny produktu, który trafia do konsumenta. To dlatego w Biedronce możemy kupić oryginalne wędliny z Sokołowa, a w Lidlu – majonez Winiary lub inne dobrze nam znane produkty, zawierające jedynie na etykiecie dopisek „wyprodukowano dla…”. Ich smak i jakość niczym nie różni się od kupowanych w innych sklepach!

Produkty marki własnej od znanych producentów

Robiąc zakupy spożywcze w Lidlu czy Biedronce i mając na uwadze stosunek jakości do ceny produktów, warto nieco uważniej czytać etykiety. Możemy znaleźć na nich miejsce produkcji lub pakowania wyrobu, i nierzadko nazwy producentów będą nam doskonale znane. Wiele gigantycznych koncernów spożywczych wytwarza produkty niszowych marek przeznaczonych do sprzedaży w dyskontach spożywczych w bardzo niskich cenach. Sposób wytwarzania produktu nie różni się jednak znacznie od produktu sygnowanego nazwą danej marki. Żaden renomowany producent nie podpisałby się przecież pod wyrobem fatalnej jakości tylko po to, by sprzedać go więcej za niższą cenę. Reasumując – w dyskontach możemy znaleźć wiele dobrych jakościowo produktów pod mało znanymi nazwami, wytwarzanych przez renomowanych, czołowych producentów – i to za dużo niższą cenę. Po co więc przepłacać?

Dobre dyskontowe produkty

Duża dostępność rozsianych po całej Polsce Biedronek czy Lidlów i niskie ceny oferowanych w nich artykułów często kuszą nas do robienia w nich zakupów. Czy dzięki temu oszczędzamy? Z pewnością – i wcale nie tracimy przy tym na jakości. Biedronka oraz Lidl bardzo dbają o renomę swoich wyrobów. Nie znajdziemy w nich więc produktów niskiej jakości, choć jeszcze kilkanaście lat temu dyskonty kojarzyły nam się głównie z bardzo zaniżonymi cenami i fatalną jakością. Obecnie ich oferta jest bardzo zróżnicowana, a o jakość produktów oferowanych konsumentowi ściśle dbają nadrzędne instytucje, którym podlega każdy wyrób spożywczy dopuszczony do sprzedaży, a także działy jakości, działy handlowe oraz działy dystrybucji poszczególnych dyskontów.

Zarządzanie transportem wewnętrznym w przedsiębiorstwie

0

Zarządzanie transportem wewnętrznym w przedsiębiorstwie jest zadaniem, wymagającym fachowej wiedzy z zakresu logistyki. Domeną tej działalności jest zorganizowanie przemieszczania towarów w obrębie danego zakładu pracy. Przepływ ładunków w ramach magazynu czy hali produkcyjnej powinien być efektywny, a przy tym dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Dlatego też przy tym niezbędna jest, chociażby częściowa automatyzacja wewnątrzzakładowego transportu towarów.

Czy konto może być za 0 złotych?

0

Potencjalni klienci banków bardzo często są odbiorcami przekazów reklamowych, zgodnie z którymi konto bankowe może być zupełnie darmowe. Czy rzeczywiście tak jest? Czy dzisiaj banki tak bardzo starają się o nowych klientów, że oferują coś zupełnie bezpłatnie? Okazuje się, że tak, ale zawsze należy dokładnie przyjrzeć się szczegółom takich propozycji.

Jak żyć na pełnej petardzie – czyli opowieść o ks. Janie Kaczkowskim

0

Żyjemy w czasach, kiedy kwestie związane z wiarą wzbudzają mnóstwo kontrowersji. Każdy ma prawo mieć na ten temat swoje własne zdanie, niemniej jednak uważam, że warto zachować otwarty umysł i chociaż spróbować spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” to książka, która to umożliwia.

Dlaczego sięgnęłam po książkę Piotra Żyłki i ks. Kaczkowskiego „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”?

„Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” – już sam tytuł jest intrygujący i zachęca do bliższego zapoznania się z tą pozycją. Dlaczego ja się na to zdecydowałam? Przede wszystkim ze względu na osobę ks. Jana Kaczkowskiego – kiedyś przeczytałam wywiad z nim i pomyślałam sobie, że to strasznie mądry człowiek. I co z tego, że ksiądz? Czy stan duchowny i rozsądek wykluczają się nawzajem? Otóż nie – to tylko kolejny krzywdzący stereotyp, bardzo zresztą popularny we współczesnym społeczeństwie. To również w dużym stopniu zmotywowało mnie do tego, by sięgnąć po „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”.

Kim są autorzy książki Piotr Żyłka i ks. Jan Kaczkowski?

Książka ma dwóch autorów. Pierwszym z nich jest Piotr Żyłka – chrześcijański dziennikarz, publicysta i przy okazji grafik komputerowy. Jest redaktorem naczelnym portalu DEON.pl, prowadzi również swojego bloga. To on jest autorem kilku znanych projektów społecznościowych takich jak faceBóg czy Sakrowpadki oraz polski profil papieża Franciszka.

Drugim autorem i jednocześnie bohaterem książki jest natomiast ks. Jan Kaczkowski – bardzo lubiany i niezwykle ceniony duchowny rzymskokatolicki, który sam siebie określa żartobliwym mianem onkocelebryty. W 2012 r. zdiagnozowano u niego raka mózgu – po postawieniu diagnozy lekarze dawali mu maksymalnie pół roku życia, od tamtej pory minęło już kilka lat. Ksiądz Kaczkowski to jeden z założycieli i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Mocno zaangażowany w wolontariat hospicyjny, działa też jako vloger – swoje filmy prezentuje na portalu Boska.TV. Posiada tytuł doktora nauk teologicznych.

O fabule książki „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”? słów kilka

Chcąc napisać, o czym jest „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”, trzeba nade wszystko zacząć od tego, że nie da się tej książki w żaden sposób zaszufladkować. Ma ona formę wywiadu, w którym dziennikarz zadaje jedynie pytania – taka wszak jest rola dziennikarza. Żyłka starannie dobiera słowa, zważa na nie i co najistotniejsze – doskonale rozumie, jakie zadanie ma do spełnienia w całym tym projekcie. To duchowny jest od tego, by mówić – i tak się szczęśliwie składa, że wcale nie trzeba ciągnąć go za język.

O czym traktuje książka? Właściwie o tym, co ważne jest dla każdego z nas – czyli o życiu. Brzmi to może i trywialnie, ale nie sposób wyodrębnić tutaj konkretnych kategorii i pod nie podporządkować poszczególne wypowiedzi księdza. Z rozbrajającą wręcz szczerością opowiada on o swoim dzieciństwie, rodzinie, duchowości, o zmaganiach z własnymi ułomnościami i z chorobą. Mówi o tym, jak to się stało, że został księdzem. Nie przedstawia Kościoła jako wyidealizowanej instytucji – otwarcie przyznaje się do tego, co w tym obszarze go najbardziej denerwuje. I wreszcie czytelnik dowiaduje się także, dlaczego – pomimo rozmaitych bolesnych i trudnych doświadczeń – Kaczkowski nie porzucił stanu duchownego. No i o co chodzi z tą tytułową polędwicą?

Moja opinia na temat książki Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” Piotra Żyłki i ks. Kaczkowskiego

„Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” daje to myślenia. To pełna ciepła opowieść o zwykłym człowieku robiącym niezwykłe rzeczy. Człowieku niesamowicie zaangażowanym w życie – pomimo przeciwności, jakie stają na jego drodze. Nie ma w nim ani krzty fałszu, jest autentyczny aż do bólu – i przyznaję, że to urzekło mnie najbardziej. W świecie, gdy kreowanie wizerunku doskonałego życia – zwykle nie mającego niczego wspólnego z rzeczywistością – stało się już w zasadzie normą, prostota i szczerość są cechami na miarę złota. Książka działa na człowieka lepiej niż niejeden profesjonalny poradnik motywacyjny. Przez księdza nie przemawiają żadne naukowe tytuły – to tak, jak czytać o najlepszym przyjacielu. O kimś, z kim można najzwyczajniej w świecie pogadać.

Jaki z książki płynie przekaz? By nie bać się opisywać świata za pomocą prostych słów. By być uczciwym we wszystkim, co się robi. By pomagać ludziom i być w tym zupełnie bezinteresownym. I że wiara jest dostępna dla każdego człowieka. To niezmiernie poruszająca lektura dotykająca wielu ważnych problemów. Jest niczym spowiedź człowieka, który ma świadomość tego, że jego zegar bezlitośnie tyka, nie pozostawiając mu zbyt dużo czasu.

Czy warto kupić książkę „Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość”?

„Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość” polecam wszystkim – nie tylko katolikom, ale również i osobom niewierzącym. Ci pierwsi mają dzięki tej lekturze sposobność zastanowić się nad swoim życiem w wierze, a dla tych drugich ksiądz Jan stanie się z pewnością źródłem potężnej inspiracji. Nie jest bowiem żadną sztuką ot tak po prostu przetoczyć się przez życie – trzeba nadać mu sens, bez względu na to, w co się wierzy. Książką jestem absolutnie oczarowana – i wszystkim serdecznie życzę tak wspaniałych doznań po jej przeczytaniu.

Praca przez internet

0

Internet jest narzędziem pozwalającym na podjęcie wielu działań przynoszących zysk. Wiele z nich wykonywać można bez żadnego wcześniejszego przygotowania, dzięki czemu praca przez internet może okazać się dobrym wyjściem dla bardzo wielu osób.

Praca zdalna

Praca przez internet opiera się na wykonywaniu różnych zadań zdalnie, czyli bezpośrednio przed komputerem. W ten sposób świadczyć można rozmaite usługi z zakresu grafiki, projektowania stron www, marketingu, coprywritingu czy transkrypcji nagrań. Inną opcją jest utworzenie własnej społeczności, na przykład skupionej wokół strony internetowej, bloga, mediów społecznościowych czy kanału na YouTube. Społeczności sprzedawać można własne produkty lub udostępniać na swojej platformie miejsce dla reklamodawcy. Inną opcją pracy zdalnej jest sprzedaż cudzych produktów, na przykład za pomocą sklepu internetowego lub sieci afiliacyjnej.

Serwisy zarobkowe

W internecie znaleźć można wiele stron, pozwalających na otrzymanie określonej zapłaty za wykonanie jakiegoś zadania. Dotyczy to przede wszystkim serwisów zarobkowych, które pozwalają swoim użytkownikom na odpłatne klikanie w reklamy, wypełnianie ankiet, rozpowszechnianie linków reklamowych czy rozsyłanie wiadomości e-mail. Część stron pozwala również na podjęcie pracy administratora lub moderatora na dużych forach internetowych oraz portalach społecznościowych. Zarobki w takich miejscach nie są zazwyczaj zbyt wysokie, ale pozwalają na zapoznanie się z zasadami działania różnych procesów marketingowych.

Inwestycje internetowe

Sposobem na pracę w internecie może być również zaznajomienie się z tematem inwestycji. Znalezienie odpowiedniej strategii na rynku inwestycyjnym pozwala na wypracowanie systemu, który może nawet przyczynić się do uzyskania przychodu pasywnego. Do najpopularniejszych inwestycji internetowych należą m.in. metale szlachetne czy kryptowaluty, a także rynek forex oraz tradycyjna giełda. Uzyskane w ten sposób oszczędności można dodatkowo pomnażać, dzięki czemu umiejętne inwestowanie może praktycznie całkowicie zastąpić zwykłą pracę.

W co zainwestować 10000?

0

10 tysięcy złotych to kwota, którą można wydać w praktycznie dowolny sposób. Warto jednak przeznaczyć te pieniądze na inwestycję, która będzie w stanie przynieść odpowiednio satysfakcjonujące zyski. Obecnie istnieje bardzo wiele sposobów na efektywne pomnażanie kapitału.

Najbezpieczniejsze inwestycje

Do najbezpieczniejszych form inwestycji należy otworzenie lokaty bankowej. Na rynku dostępnych jest wiele ofert banków, które pozwalają na otworzenie lokaty na określony okres. Najkorzystniejsze oprocentowanie zazwyczaj uzyskać można wówczas, gdy wpłaconych pieniędzy nie będzie można przez ten czas wypłacić. Wcześniejsze pobranie gotówki skutkuje zazwyczaj utratą odsetek. Banki oferują swoim klientom lokaty o różnym okresie inwestycji, np. kilkumiesięczne lub roczne. Inną bezpieczną opcją są obligacje skarbowe, jednak wiążą się one z koniecznością przeprowadzenia długoterminowej inwestycji.

Ryzykowna inwestycja

Nieco bardziej ryzykownym wyjściem jest fundusz inwestycyjny. Zazwyczaj banki podejmują się uśrednienia ryzyka, dzięki czemu są w stanie uchronić klientów przed zbyt dużymi stratami. Żaden z nich nie jest jednak w stanie zagwarantować zarobku. Ryzykowną opcją jest także gra na giełdzie, jednak pozwala na uzyskanie bardzo dużych pieniędzy. Tego typu inwestycja wymaga przede wszystkim dużej znajomości rynku. Inwestor musi być świadomy swoich działań, posiadać wiedzę na temat kupowanych oraz sprzedawanych akcji, a także powinien umieć właściwie odczytywać wszystkie prognozy. W takim przypadku bardzo dużo zależy od doświadczenia inwestora oraz szczęścia.

Inwestycja we własny biznes

10 tysięcy złotych to kwota, którą niekoniecznie trzeba inwestować w operacje bankowe czy oferty różnych spółek. Pieniądze te można również przeznaczyć na uruchomienie własnego biznesu, na przykład sklepu internetowego. W takim przypadku nie jest konieczne posiadanie dużej wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii czy informatyki, a 10 tysięcy złotych spokojnie wystarczy na uruchomienie i zatowarowanie sklepu.

W co inwestować małe kwoty?

0

Wiele osób uważa, że do inwestowania konieczne jest posiadanie sporej ilości pieniędzy. Tymczasem nawet w przypadku stosunkowo niedużych kwot, umiejętna inwestycja może przynieść niemałe zyski oraz sporo satysfakcji.

Lokaty i obligacje

Najprostszą formą inwestowania jest zabezpieczenie pieniędzy na koncie oszczędnościowym lub lokacie terminowej. W ten sposób można skumulować gotówkę na znacznie większe inwestycje. Po uzbieraniu większego kapitału, pieniądze przekazywane są dalej. Ten sposób inwestowania jest bardzo prosty, ponieważ nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Warto jednak dokładnie analizować warunki poszczególnych ofert oraz sprawdzać okres oprocentowania preferencyjnego. Innym popularnym sposobem inwestowania są obligacje skarbowe. Stanowią stosunkowo bezpieczną formę lokowania kapitału, a także chronią inwestora przed inflacją. Wyższa stopa zwrotu wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego warto inwestować również w obligacje korporacyjne. Emituje je wiele spółek, a otrzymywany zysk jest bardzo atrakcyjny.

Fundusze inwestycyjne i pożyczki społecznościowe

Sposobem na regularne lokowanie niedużych kwot jest także zakup jednostek funduszy inwestycyjnych. Można je kupić przez internet, za pomocą konta osobistego w banku. Fundusze pozwalają na dużą różnorodność, dzięki czemu możliwe jest wybranie strategii inwestycyjnej odpowiedniej dla akceptowanego poziomu ryzyka. Do najpopularniejszych należą obligacyjne, akcyjne oraz hybrydowe. Nieco mniej typowym sposobem na inwestowanie niedużych kwot jest udzielanie pożyczek społecznościowych. Za pomocą specjalistycznych serwisów sieciowych, określone sumy pieniędzy pożyczane są innym użytkownikom. Pożyczkodawca oprócz spłaty długu otrzymuje również odsetki. Ten sposób inwestowania jest jednak związany z dużym ryzykiem, które dodatkowo stosunkowo trudno jest prawidłowo oszacować. Nigdy nie wiadomo, czy pożyczone pieniądze zostaną odzyskane. W przypadku nieuczciwego kontrahenta konieczne jest skorzystanie z windykacji należności. Serwisy starają się jednak odpowiednio weryfikować użytkowników.

Lokata dla dziecka

0

Lokata dla dziecka to rodzaj rachunku oszczędnościowego. Co miesiąc są na nią wpłacane określone środki, zwykle z ustalonym wcześniej minimum. Pieniądze trafiają w ten sposób do pewnego i bezpiecznego miejsca. Są również oprocentowane, dzięki czemu przy odpowiednio długim wpłacaniu środków możliwe jest uzyskanie wielu korzyści dla dziecka osiągającego pełnoletność. Dlatego lokatę dla dziecka warto założyć już w okresie niemowlęctwa, dzięki czemu będzie mogło skorzystać z późniejszych profitów.

Zalety lokaty dla dziecka

Dzięki świadomości posiadania lokaty, dziecko może poznać wartość sukcesywnego oszczędzania, a rodzice są w stanie wyrobić sobie wiele pożytecznych nawyków. W ten sposób zwiększyć można również szansę na to, że po ukończeniu osiemnastego roku życia dziecko będzie w stanie otrzymać odpowiednie zabezpieczenie finansowe, na które nie mogłoby liczyć bez lokaty. Dzięki temu będzie miało zapewnioną szansę samodzielnego zbudowania przyszłości oraz zrealizowania swoich marzeń i planów. W ostateczności tego typu lokata może również służyć całej rodzinie, w przypadku nieprzewidzianego kryzysu finansowego.

Inne sposoby oszczędzania na dziecko

Lokata nie jest jednym sposobem na zapewnienie dziecku udanego startu w dorosłość. Sprawdzoną formą oszczędzania jest również konto oszczędnościowe, stanowiące bardzo dobre rozwiązanie także w przypadku wspierania dziecka w wieku nastoletnim. Inną opcją są na przykład ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe. Pełnią one formę polis posagowych, które są w stanie wesprzeć dziecko po osiągnięciu pełnoletniości, a w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku, pozwalają na uzyskanie zadośćuczynienia pieniężnego. Planowanie oraz rozwijanie własnej przyszłości jest u progu dorosłości niezwykle trudne, dlatego warto zapewnić dzieciom odpowiednie zabezpieczenie finansowe na start. Wieloletnie oszczędzanie pozwala nie tylko na zaspokajanie aktualnych potrzeb dzieci, ale również realizację wszystkich planów długoterminowych w wieku dorosłym.

Inwestowanie w nieruchomości

0

W przypadku inwestycji w nieruchomości, najważniejszym zadaniem inwestora jest przede wszystkim znalezienie odpowiednio dochodowego obiektu. Istnieją rozmaite typy projektów inwestycyjnych, które różnią się pomiędzy sobą szczegółami.

Popularne sposoby na inwestycję w nieruchomości

Popularnym sposobem na inwestycję w nieruchomość jest zakup kamienicy. W takim przypadku kluczowym czynnikiem przy wyborze powinna być lokalizacja. Może ona w dużym stopniu zadecydować o cenie oraz rozmiarze inwestycji, a także ostatecznym przeznaczeniu obiektu. Do najpowszechniejszych zastosowań należy wynajem mieszkań, które są w stanie generować stały i wysoki dochód. Inną opcją inwestycji w nieruchomość jest kupno działki budowlanej, a następnie jej odsprzedanie. W takim przypadku największy zysk uzyskać można w późniejszym terminie. Wartość działki stopniowo wzrasta, dzięki czemu można ją sprzedać bardziej korzystnie. Podobnie jest w przypadku nabycia ziemi rolnej pod uprawę. Można dodatkowo zwiększyć jej wartość, przekształcając ją w teren pod budowę.

Apartamenty i lokale usługowe

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest inwestycja w system condohoteli, czyli zakup ekskluzywnych apartamentów. Spełniają one zarówno rolę powierzchni mieszkalnych, jak i hoteli o wysokim standardzie. Można kupić nawet kilka takich apartamentów, po czym przekształcić je w funkcjonalne powierzchnie do wynajęcia. Popularną opcją jest dołączenie do grupy inwestycyjnej. Dzięki połączeniu wielu sił kapitałowych, możliwe jest nabycie obiektu, a także wykończenie pomieszczeń i zapewnienie odpowiedniego wyposażenia. Innym sposobem inwestycji jest zakup lokalu usługowego, na przykład handlowego. Takie rozwiązanie może nawet zapewnić dochód pasywny. Na podobnej zasadzie przebiega inwestycja pod agroturystykę, czyli na przykład zakup dworku, zamku, willi lub innej historycznej budowli atrakcyjnej dla turystów. W takim miejscu można prowadzić pensjonat lub gospodarstwo agroturystyczne, dzięki któremu można uzyskać niemały dochód.

W co zainwestować pieniądze?

0

Inwestycja finansowa może przynieść bardzo duże zyski. Niektóre formy powiększania kapitału są bardziej ryzykowne, jednak pozwalają na uzyskanie większej stopy zwrotu.

Bezpieczne inwestycje

Chociaż najbezpieczniejsze inwestycje nie przynoszą zazwyczaj wielkich zysków, pozwalają na systematyczne powiększanie kapitału. W takiej formie najlepiej sprawdzają się konta oszczędnościowe oraz lokaty. Zysk z oprocentowania jest symboliczny, dlatego są to jedynie tymczasowe formy inwestycji. Nieco większe ryzyko wiąże się z funduszami inwestycyjnymi. Przynoszą one większe zyski od lokat i kont oszczędnościowych, ale wiążą się z koniecznością uiszczania opłat zarządczych oraz manipulacyjnych. Ciekawą opcją jest także lokowanie majątku w rozmaite dobra materialne. Dotyczy to przede wszystkim metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro, a także dzieł sztuki, alkoholi czy przedmiotów kolekcjonerskich, na przykład znaczków, płyt, zdjęć czy monet. Wraz z upływem czasu, ich wartość zwiększa się. To bardzo stabilna i pewna forma inwestycji, jednak wymaga nieco czasu oraz sporej wiedzy specjalistycznej.

Bardziej ryzykowne inwestycje

Znacznie bardziej ryzykowną inwestycją jest gra na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na giełdzie obraca się przede wszystkim obligacjami skarbowymi oraz akcjami różnych firm. W celu rozpoczęcia takiej działalności, konieczne jest posiadanie rachunku inwestycyjnego w banku lub specjalnym biurze maklerskim, np. internetowym. Inną opcją inwestycyjną jest rynek Forex. Inwestycja tego typu opiera się na handlu walutami oraz surowcami, przy zastosowaniu mechanizmu finansowej dźwigni. W związku z tym zarówno zyski, jak i straty mogą być bardzo duże. Pomnażanie majątku odbywa się na zasadzie założenia, że wartość przedmiotu inwestycji wzrośnie lub spadnie. W przypadku posiadania bardzo dużego kapitału, dobrą opcją jest inwestycja w nieruchomości. Wynajem mieszkania zapewnia stały i długoterminowy dochód, jednak wymaga zazwyczaj sporych wydatków związanych z kupnem, remontem oraz utrzymaniem mieszkania.

ZOBACZ TEŻ