Czy trudno jest wziąć kredyt konsolidacyjny?

0
Czy trudno jest wziąć kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to popularne rozwiązanie wśród osób, które spłacają wiele różnych zobowiązań jednocześnie i chciałyby obniżyć wysokość miesięcznych rat, a także zredukować ich ilość. Za jego pomocą można połączyć m.in. kredyty gotówkowe, linie kredytowe i karty kredytowe.

Taki produkt oferuje spora ilość polskich banków, ale czy oznacza to, że jest to kredyt łatwy do uzyskania? Czy trudno jest wziąć kredyt konsolidacyjny i jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można poniżej.

Kredyt konsolidacyjny – wymagania banków

Żeby wziąć kredyt konsolidacyjny, przede wszystkim należy mieć ukończony 18 rok życia i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Konieczne jest także posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej.

Zdolność kredytowa to inaczej zdolność do terminowej spłaty całości zobowiązania, wraz ze wszystkimi odsetkami i opłatami dodatkowymi. Banki wyliczają ją na podstawie między innymi wysokości dochodów, formy zatrudnienia, kosztów utrzymania oraz wysokości aktualnych zobowiązań. W kontekście kredytu konsolidacyjnego bardzo istotny jest szczególnie ostatni aspekt, a więc ilość aktualnych zobowiązań.

Osoby zainteresowane kredytem konsolidacyjnym mają ich z reguły co najmniej kilka, co obniża ich zdolność kredytową i sprawia, że samodzielne pozyskanie tego, czy też jakiegokolwiek typu kredytu, może być bardzo trudne.

Trzeba przy tym wskazać, że wymagania poszczególnych banków mogą charakteryzować się niewielkimi różnicami, w związku z czym przykładowo zdolność kredytowa, która dla jednego banku będzie zbyt niska, dla drugiego może okazać się wystarczająca. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy składać wnioski do kilkunastu, licząc, że w którymś przypadku będziemy mieć szczęście. W ten sposób na dłuższą metę możemy tylko obniżyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Bardziej szczegółowe informacje na temat kredytu konsolidacyjnego znaleźć można pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Jest to zdecydowanie temat warty zgłębienia, biorąc pod uwagę niewątpliwe zalety konsolidacji zobowiązań (przede wszystkim możliwość płacenia jednej, niższej raty i uniknięcia dzięki temu opóźnień w spłacie).

Jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego?

Najprostszym, najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zwiększenie swoich szans na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego jest skontaktowanie się z dobrym pośrednikiem kredytowym, dostępnym tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Taki pośrednik dokładnie przeanalizuje sytuację, w której znajduje się dana osoba, a następnie ustali, do którego banku najlepiej się zwrócić, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową i optymalne warunki kredytu.

Dzięki szerokiej sieci kontaktów na szczeblach decyzyjnych, ekspert kredytowy będzie w stanie przeprowadzić negocjacje i pozyskać dla klienta kredyt o najlepszych możliwych parametrach. Pozwoli to oszczędzić czas i pieniądze, a także nerwy.

Dom do kupienia – jak wybrać właściwy?

0
dom do kupienia
Fot. Pexels.com

Przytłaczający zgiełk coraz szybciej rozrastających się miast bardzo często skłania nas do kupna domu z dala od hałaśliwego centrum. Zważywszy jednak na koszt takiej nieruchomości oraz fakt, że zapewne będzie ona służyć naszej rodzinie przez pokolenia, nie jest to decyzja jaką chcemy podejmować pochopnie. Jak więc upewnić się, że spośród wszystkich domów do kupienia kupimy ten właściwy?

 Przeczytaj też: https://www.dolcan.pl/domy-do-kupienia-na-co-zwrocic-uwage/

Myślenie przyszłościowe

Przede wszystkim warto pamiętać, że wybór odpowiedniego domu do kupienia to bardzo często decyzja o tym, gdzie spędzimy starość, a nasze dzieci – dzieciństwo. Warto więc zadbać o to, aby ta wieloletnia inwestycja nam się opłaciła. W przypadku par będących lub planujących zostać rodzicami, wybór lokalizacji blisko dobrych szkół powinien być priorytetem. Warto też upewnić się, że wybrana okolica jest wystarczająco bezpieczna dla naszych pociech.

Jakość okolicznych dróg, odległość do najbliższego sklepu spożywczego i apteki to też bardzo ważne czynniki na które warto zwrócić uwagę. W razie nagłych wypadków, dobry dojazd do najbliższego szpitala również pewnego dnia może odegrać kluczową rolę w naszym życiu.

Domy na sprzedaż w lokacjach turystycznych

Kupno domu w miejscach atrakcyjnych z punktu widzenia turystyki ma szereg zarówno wad jak i zalet. Z jednej strony wiążę się to często z pięknymi widokami i obiektami do zwiedzania. Miejsca turystyczne w sezonie po prostu tętnią życiem i oferują szereg różnych atrakcji.

Z drugiej strony, dla osób pragnących spokoju, ogromne ilości napływających i hałaśliwych turystów mogą okazać się ogromną niedogodnością. Co więcej, ceny w miejscowościach turystycznych są zazwyczaj znacznie wyższe niż w innych miejscach z czym również trzeba się liczyć.

Lokacje turystyczne mają jednak tendencję do rozrastania się. Posiadanie tam domu może okazać się więc świetną inwestycją. W razie gdybyśmy w przyszłości chcieli wystawić nasz dom na sprzedaż możemy liczyć na to, że rosnące ceny nieruchomości pozwolą nam zarobić dobrą kwotę na sprzedaży naszej własności.

Zobacz też: http://www.eurochance.pl/jak-szybko-wystawic-dom-na-sprzedaz-i-go-sprzedac/

Jaki środek do prania wybrać, aby uzyskać najlepsze efekty?

0
środek do prania

Na rynku znajdziemy różnego rodzaju środki do prania, a szeroki wybór sprawia, że niekiedy trudno podjąć właściwą decyzję. W niniejszym poradniku poznasz kilka szczegółów, które pozwolą Ci sięgnąć po najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu zakupy będą znacznie łatwiejsze. 

Proszek do prania

Środki te są z nami już od końca XIX stulecia. Wówczas stanowiły połączenie sody i szkła wodnego, a sprzedawano je w papierowych torbach. Z czasem technologia znacznie się rozwinęła, a dziś możemy znaleźć specjalistyczne proszki do prania rzeczy białych oraz kolorowych. Środki te wyróżniają się wysoką skutecznością i sprawdzają w wielu gospodarstwach domowych. Należy jednak zwrócić uwagę, że w przypadku przeładowanej pralki proszek może nie rozpuścić się całkowicie, zalegając na zagięciach ubrań. Warto zaznaczyć, że środek brudzi podajnik i należy go regularnie myć. Oczywiście efekty działania proszków do prania mogą być różne, dlatego warto stawiać na produkty uznanych marek. Znajdziesz je w sklepie internetowym Higiena.net.pl. Z powodzeniem wybierzesz tu proszek, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Kapsułki do prania

Kapsułki do prania pojawiły się na rynku dopiero w XXI wieku i cieszą się bardzo dużą popularnością. Choć na początku słabo rozpuszczały się w wodzie, wiele się zmieniło. Poprawiono metody ich produkcji i dziś wyróżniają się kapitalną skutecznością. Kapsułki nie mają dozownika, więc jedna przypada na jedno pranie. Ponadto zajmują niewiele miejsca. Producenci oferują bardzo szeroki wybór, dzięki czemu znajdziesz kapsułki do prania wełny, czarnych ubrań czy odzieży sportowej. Atutem takiego rozwiązania jest ponadprzeciętna wygoda. Wystarczy umieścić kapsułki pod ubraniem w bębnie pralki, uruchomić urządzenie i czekać na efekty. Na pewno znajdą zastosowanie w Twoim gospodarstwie domowym i pozwolą cieszyć się perfekcyjnym praniem. 

Płyny i żele do płukania

Kolejnym wartym uwagi produktem jest płyn bądź żel do prania. W tym przypadku również możemy sięgnąć po rozwiązanie dostosowane do prania ubrań białych, czarnych czy kolorowych. Nie zabraknie środków przeznaczonych specjalnie do prania tkanin delikatnych (jedwab czy wełna). Oczywiście zachęcamy do zakupu produktu renomowanej marki, np. Perwoll. W sklepie Higiena.net.pl kupisz płyny i żele, które rozpuszczają się szybciej niż proszek i nie powodują zabrudzeń. Pamiętaj, aby ilość środka dostosować do stopnia zabrudzeń. Wówczas zadbasz o jak najlepsze efekty.

Który środek będzie najlepszy?

Wszystkie przedstawione metody na pewno znajdą zastosowanie, jeśli tylko sięgniemy po sprawdzone produkty. Wybór zależy wyłącznie od osobistych potrzeb i preferowanych metod. Dziś z powodzeniem kupisz niedrogie, a zarazem skuteczne proszki, kapsułki, płyny czy żele. Wcześniej warto jednak dokładnie zapoznać się z informacjami umieszczonymi na opakowaniu.

Odmowa przyznania kredytu – z jakich przyczyn może nastąpić?

0
kredyt

Składając wniosek o udzielenie kredytu, chcielibyśmy, aby został on rozpatrzony jak najszybciej i w sposób pozytywny. Niestety nie zawsze tak się dzieje i niekiedy banki odmawiają udzielenia kredytu swoim klientom. Jest to dość stresująca sytuacja, szczególnie gdy pieniądze, o które wnioskowaliśmy są nam w danym momencie naprawdę niezbędne. Jakie mogą być przyczyny odmowy przyznania kredytu przez banki? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zbyt niska zdolność kredytowa

Za niska zdolność kredytowa jest jedną z najczęstszych przyczyn odrzucania wniosków kredytowych przez banki. Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty danego zobowiązania w terminie wraz z odsetkami i innymi dodatkowymi kosztami. Im większą sumę kredytu chcesz otrzymać, tym większa musi być Twoja zdolność kredytowa. Banki starają się jak najbardziej zminimalizować ryzyko, które towarzyszy udzielaniu pieniędzy. Z tego względu odrzucają wnioski osób, których zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia.

Na szczęście możesz popracować nad swoją zdolnością kredytową i zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu. W jaki sposób? Podczas obliczania zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę m.in.: wysokość dochodów, ilość posiadanych zobowiązań i Twoje koszty utrzymania. Aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, możesz spłacić część swoich zobowiązań oraz zadbać o stabilne warunki zatrudnienia.

Negatywne wpisy w BIK

W BIK znajdują się zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje na temat kredytobiorców. Bank z pewnością sprawdzi, jakie informacje przechowywane są tam na Twój temat, zanim udzieli Ci kredytu. Niestety negatywne wpisy np. o nieterminowej spłacie zobowiązań mogą przesądzić o tym, że otrzymasz odmowną decyzję kredytową. Dla banku kredytobiorca, który już wcześniej miał problem ze spłatą długów, jest mało wiarygodny i aby uniknąć późniejszych problemów, po prostu odmawia udzielenia pieniędzy takim osobom.

Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Możesz zminimalizować ryzyko odrzucenia swojego wniosku kredytowego na wiele sposobów. Po pierwsze możesz poprosić o pomoc doradcę kredytowego kredyty Zwoleń. Taka osoba znajdzie dla Ciebie atrakcyjną ofertę kredytu, który możesz otrzymać bez większego problemu. Współpraca z doświadczonym doradcą https://kredyty-zwolen.com.pl znacząco zwiększa Twoje szanse na uzyskanie niezbędnych w danym momencie środków finansowych.

Dobrym pomysłem może się także okazać spłata zaległych zobowiązań czy też kupienie jakiegoś niedrogiego urządzenia na raty. Jeśli do tej pory nie miałeś żadnych kredytów i pożyczek, to wzięcie jakiegoś przedmiotu na raty pozwoli Ci zbudować historię kredytową, która jest niezbędna do otrzymania kredytu w banku.

Pamiętaj, że jeśli bank odmówi Ci przyznania kredytu, to nie warto składać kilku kolejnych wniosków w różnych miejscach, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Może to pogorszyć Twoją sytuacje i sprawić, że jeszcze bardziej zmniejszysz swoje szanse na otrzymanie kredytu.

Co należy wiedzieć o rezonansie magnetycznym?

0
Co należy wiedzieć o rezonansie magnetycznym

Rezonans magnetyczny to dość powszechne badanie, które wykorzystywane jest zarówno do oceny stanu narządów miękkich, jak i do diagnostyki wielu chorób. Co to jest rezonans magnetyczny? Na czym polega to badanie? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

Rezonans magnetyczny – co to?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie rezonansu magnetycznego moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewne badanie diagnostyczne, które to wykorzystuje zaawansowane zjawisko jądrowego rezonansu. Działa to w taki sposób, że specjalne urządzenie (zwane aparatem do rezonansu) wysyła do naszych tkanek pole magnetyczne o dużej sile. To z kolei prowadzi do tego, że komórki ciała zaczynają reagować, co w późniejszym etapie przekształcane jest na obraz. Jest on widoczny na ekranie urządzenia. Dla osób martwiących się o własne zdrowie warto wspomnieć o tym, że jest to promieniowanie nieszkodliwe dla człowieka, w konsekwencji nasze bezpieczeństwo jest zmaksymalizowane. Badanie umożliwia ocenę stanu narządów miękkich, ocenę stanu układu kostnego, rozpoznanie wrodzonych wad czy też ocenę narządów jamy brzusznej. Więcej informacji na temat badania rezonansu magnetycznego znajdziemy na stronie http://www.eurodiagnostic.pl/oferta/rezonans-magnetyczny.

Rezonans magnetyczny – na czym polega?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że rezonans magnetyczny jest zupełnie bezbolesny- nie odczuwamy żadnego dyskomfortu. Badanie trwa od 20 do 50 minut, w zależności od tego, jaka część ciała poddawana jest badaniu. Aby cały proces mógł zakończyć się powodzeniem, musimy znajdować się we wnętrzu aparatu, w nieruchomej pozycji. Może okazać się to nieco problematyczne dla osób, które cierpią na klaustrofobię. Pomimo wszystko specjaliści utrzymują stały kontakt głosowy z pacjentem. Zdarzają się sytuację, że badanie wykonywane jest po wcześniejszym podaniu środka kontrastującego, poprzez bezpośrednie wprowadzanie do żył.

ETF-y. Mało znany sposób na inwestowanie

0
ETF

Pomimo kilkuletniej historii na polskim parkiecie, ETF-y wciąż uchodzą za mało znane aktywo inwestycyjne. Na szczęście coraz więcej osób przekonuje się o zaletach korzystania z tych instrumentów. ETF-y są szczególnie polecane osobom, które nie mają dużego doświadczenia na rynkach kapitałowych, ale chcieliby zacząć na nich zarabiać.

Utrata pracy a posiadanie kredytów– co zrobić w takiej sytuacji?

0
Utrata pracy a posiadanie kredytów

Trudna sytuacja gospodarcza spowodowana koronawirusem sprawiła, że tysiące osób straciło pracę, a wiele małych i średnich przedsiębiorstw musiało zakończyć swoją działalność. Utrata stałego zatrudnienia jest sytuacją niezwykle stresującą – szczególnie jeśli do spłaty ma się kilka kredytów, a do tego trzeba utrzymać swoją rodzinę. Niestety nawet najbardziej stabilne zatrudnienie może się nagle zakończyć, co prowadzi do wielu problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Niespłacanie kredytów w terminie może mieć dla kredytobiorcy negatywne konsekwencje. Dlatego należy uniknąć takiej sytuacji, aby nie wpaść w poważne problemy finansowe. Co zrobić po utracie pracy mając kredyt? Razem ze specjalistami z Habza Finanse odpowiemy na to pytanie w poniższym artykule.

Czy o utracie pracy należy poinformować bank?

To czy będziesz zobowiązany do poinformowania banku o utracie pracy, zależy od zapisów, które znajdują się w umowie kredytowej. Większość instytucji finansowych wymaga od swoich klientów podania takiej informacji – szczególnie jeśli w grę wchodzą duże kredyty. Jeśli chodzi o niewielkie pożyczki i kredyty gotówkowe, to kredytodawca nie zawsze nakłada taki obowiązek na swojego klienta. Zawsze warto się jednak zapoznać po raz kolejny z umową kredytową, aby mieć pewność co należy zrobić w takiej sytuacji.

Bank może także nakazać klientowi poinformowanie go o sytuacjach, które negatywnie wpływają na zdolność kredytową. Może to być nie tylko utrata pracy, ale np. zmniejszenie wynagrodzenia. Jest tak, ponieważ zmniejszenie zdolności kredytowej może oznaczać trudności w spłacie dotychczasowych zobowiązań. Klient, który przez kilka czy nawet kilkanaście lat spłacał swój kredyt bez problemu, może mieć nagle z tym problem, co jest bardzo istotne dla każdej instytucji finansowej.

Poinformowanie banku o utracie pracy, a tym samym o obniżeniu zdolności kredytowej może pomóc w podjęciu kroków, które zabezpieczą spłatę długu. Jest to korzystne rozwiązanie nie tylko dla banku, ale także dla samego kredytobiorcy. Kredytodawcy mają w zanadrzu kilka rozwiązań, które mogą ułatwić spłatę zadłużenia np. kredyt konsolidacyjny https://splatapozyczek.pl/kredyt-konsolidacyjny/ lub wakacje kredytowe. To jednak nie jedyna pomoc, na którą może liczyć osoba, której zdolność kredytowa uległa pogorszeniu.

Utrata pracy a kredyt hipoteczny – co zrobić?

Dla wielu kredytobiorców spłata niewielkich kredytów gotówkowych czy zakupów ratalnych nie będzie dużym problemem nawet podczas chwilowego bezrobocia. Co jednak z kredytami, które opiewają na bardzo wysokie sumy, a ich jedna rata często liczona jest w tysiącach złotych? Osoby, które mają kredyt hipoteczny i straciły pracę, często obawiają się o swoje finanse oraz o to, czy znajdą pracę odpowiednio szybko, aby móc spłacać wysokie raty kredytu.

Jeśli jesteś w takiej sytuacji, to powinieneś jak najszybciej skontaktować się z bankiem, w którym masz zaciągnięty dany kredyt. Dzięki temu będziesz mógł skorzystać z dostępnych rozwiązań jeszcze zanim pojawią się pierwsze problemy ze spłatą rat kredytu hipotecznego. Pracownicy banku wiedzą, że każdemu może zdarzyć się, utracić pracę – szczególnie podczas 20 czy nawet 30 lat, w których trzeba spłacać kredyt hipoteczny. Nie jest więc dla nich niczym dziwnym, gdy kredytobiorca przychodzi z prośbą o pomoc.

Podczas takiej rozmowy bank będzie mógł wdrożyć wypracowane na taką sytuację procedury. Możesz liczyć, chociażby na wspomniane już wakacje kredytowe lub propozycję sprzedaży nieruchomości w celu spłaty hipoteki. To, jakie rozwiązanie zostanie wdrożone, zależy oczywiście od Twojej decyzji oraz tego, jak trudna jest Twoja sytuacja.

Kursy zarządzania projektami – czy warto? Na co możemy liczyć?

0
Lean Six Sigma Black Belt

Ciągłe podnoszenie własnych kompetencji jest kluczowe w wielu branżach, niezależnie od tego, jakie stanowisko obecnie zajmujemy. Doskonale widoczne jest to w zarządzaniu. Z tego właśnie względu tak dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju szkolenia, kierowane do klientów indywidualnych, a także pracowników małych, średnich i dużych przedsiębiorstwa.

Czego dotyczą kursy? Wymienić należy między innymi zarządzanie projektami. Szkolenie z tej dziedziny skupia się na przede wszystkim na przekazaniu wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą na zarządzanie zgodnie z obowiązującymi metodami. Uczestnik kursu zapoznaje się między innymi danymi analitycznymi, a także specjalistycznym oprogramowaniem.

Celem szkolenia będzie jednak nie tylko zdobycie wiedzy teoretycznej i zdolności praktycznych. Dla osób zainteresowanych karierą w tej dziedzinie kluczowe są również międzynarodowe, prestiżowe certyfikaty, takie jak chociażby Lean Six Sigma. To właśnie one często otwierają dostęp do dużych firm.

Jaki kurs warto wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Skoro wiemy już, dlaczego szkolenia z zakresu zarządzania projektami są tak ważne, dobrze byłoby zastanowić się nad tym ich wyborem, tak aby zainwestowane pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Jednym z cenionych programów szkoleń jest Lean Six Sigma Black Belt, kierowany do osób zainteresowanych poznaniem zaawansowanych technik zarządzania jakością i doskonalenia realizowanych procesów metodą Lean Six Sigma.

Jakie zagadnienia poruszane są na tego typu szkoleniach? Program jest przeważnie bardzo obszerny, dlatego warto wymienić wyłącznie kwestie najważniejsze. Wspomnieć należy więc o poznaniu koncepcji Kaizen i Lean, a także nauce ich praktycznego stosowania. Do tego dochodzą zajęcia z zarządzania dynamiką zespołu, przeprowadzania annalisty statystycznej i mapowania strumienia wartości.

Jak można się domyślić, przed zapisaniem się na tego typu kursy warto dokładnie sprawdzić, kto zajmuje się ich organizacją. Interesować powinny nas wyłącznie doświadczone podmioty, cieszące się dobrymi opiniami na rynku. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że przebieg kursów będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom i wymaganiom. W weryfikacji konkretnych ofert kursów pomoże nam oczywiście internet. Często wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę instytucji i osoby odpowiedzialnej za kurs, by otrzymać informację zwrotną w postaci opinii zadowolonych lub niezadowolonych klientów. Dopiero po sprawdzeniu tych informacji warto podejmować decyzję o zapisaniu się na szkolenie.

Do czego można użyć folii bąbelkowej?

0
Do czego można użyć folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest materiałem pakowym znanym i używanym od lat. Odkąd weszła na rynek w połowie ubiegłego wieku, wciąż cieszy się wielką sympatią przedsiębiorców i osób prywatnych. Trudno się dziwić. Można ją bowiem uznać za materiał o wielu twarzach, pozwalający na wiele, mocno zróżnicowanych zastosowań.

Jak pozyskać dobrą bazę firm?

0
Jak pozyskać dobrą bazę firm

W pracy handlowca najważniejsze się kontakty z przyszłymi klientami. Aby je pozyskać, możemy skupić na metodach tradycyjnych lub skorzystać z automatyzacji. W przypadku tej pierwszej metody mamy możliwość poznania własnego klienta twarzą w twarz. Jednakże metoda ta wiąże się z brakiem podpisania umowy. Dlatego w tym artykule poznamy dobre bazy firm, które skutecznie przyśpieszą sprzedaż.

Po co mi gotowa baza kontaktów?

To precyzyjne dane o Twoich potencjalnych klientach. W zależności od danych zawartych w bazie możesz liczyć na różnego typu informacje. Dane zawarte w bazach możesz mieć za darmo lub płatnie. W przypadku darmowych baz możesz liczyć na podstawowe informacje kontaktowe wraz z nazwą przedsiębiorstwa. Często bazy płatne mogą być słabo aktualizowane, a dane firm mogą mieć szczątkowe informacje. Natomiast płatna baza firm to rozwiązanie bardziej skuteczne.

Zakup kontaktów zawiera szczegółowe informacje na temat przedsiębiorstw. Mamy np. wymienione osoby zarządzające wraz z ich osobistymi numerami do kontaktu. Dodatkowo dane mogą zawierać finanse oraz wpisy do KRS. Płatne bazy firm pozwalają na pozyskiwanie kontaktów krajowych oraz zagranicznych. Kupno takiej bazy jest uzależnione od cennika, który określa ilość firm z danej kategorii. Zwykle ceny są podane w 3 pakietach do wyboru. Gotowe bazy możesz kupić bezpośrednio ze stron firm. Pozyskanie gotowej listy firm następuje natychmiastowo.

Jakie dane może zawierać baza kontaktów?

Dane zawarte w listach kontaktów zależą w głównej mierze od portalu oraz firmy udostępniającej. W przypadku baz bezpłatnych, a mam tu na myśli wizytówki firm otrzymujemy w pakiecie: nazwę firmy, nr. telefonu oraz adres e-mail, a sporadycznie stronę internetową danego przedsiębiorstwa.

W przypadku baz płatnych dane są bardzo szczegółowe. Poza danymi kontaktowymi możemy dowiedzieć się wiele na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa poprzez: wpis do KRS, posiadany REGON czy NIP, klasyfikację działalności wg PKD, EKD, NACE, SIC oraz liczbę pracowników. Płatna baza firm zawiera m.in. przedział przychodów, nazwiska i stanowiska osób zarządzających, a także dokładny adres siedziby, rok założenia czy formę prawną.

W jakich sytuacjach wykorzystać gotową bazę firm?

Jeśli działasz w sektorze biznesowym, a Twoja sprzedaż opiera się na zachęcaniu firm do skorzystania z usług, to baza firm skutecznie zajmie się ich pozyskiwaniem. Dane zawarte w bazie pozwalają na szybkie działania zw. z bezpośrednim kontaktem z klientem. Dodatkowo baza pozwoli Ci się przygotować na ważną rozmowę np. z prezesem firmy.

Nie można zapomnieć, że baza sprawdza się jako podstawowe źródło informacji w zakresie prowadzenia marketingu i działań reklamowych. Baza z pełnymi informacjami o Twoich klientach jest pomocna podczas badania konkurencji rynku. Może pomóc przy zarządzaniu nowym przedsiębiorstwem np. w zakresie automatyzacji procesu sprzedaży. Dzięki bazie nie musisz tworzyć dodatkowego call center albo zatrudniać pracownika do poszukiwania Twoich klientów.

ZOBACZ TEŻ