Mity na temat szaf chłodniczych w cukierni

0
Mity na temat szaf chłodniczych w cukierni

Cukiernia to wyjątkowe miejsce, które zawsze będzie miało sporo klientów. O co trzeba zadbać w takiej cukierni? Przede wszystkim o jej odpowiednie wyposażenie, zaś elementem kluczowym jest tutaj odpowiednia szafa chłodnicza. Czym ona się charakteryzuje? Jakie mity krążą na temat szaf chłodniczych w cukierniach?

Zalety zawiesi wężowych

0
Zalety zawiesi wężowych

Standardowe zawiesie wężowe posiada – w przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań – wiele zalet, umożliwiających wygodny i bezpieczny transport przedmiotów o zróżnicowanej masie. Uzyskanie tych własności nie byłoby możliwe, gdyby nie ciekawa specyfika samego zawiesia.

Gdzie kupić meble metalowe do firmy?

0
Gdzie kupić meble metalowe do firmy

Metalowe meble są często zakupywane i wykorzystywane przez właścicieli biur, zakładów oraz instytucji publicznych. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i okazuje się, że idealne dla wielu, często bardzo różniących się od siebie branż. Tę uniwersalność metalowe meble zawdzięczają swojej solidności i użyteczności. Ważne jest jednak, by nabyć je u sprawdzonego producenta.

Meble metalowe – dla kogo są odpowiednie?

Metalowe meble są często wykorzystywane do przechowywania ważnych dokumentów i broni. Stąd ich tak duża popularność w jednostkach policyjnych i wojskowych. Korzystają z nich również różne firmy, zarówno te duże, jak i mniejsze. Każde przedsiębiorstwo posiada istotną dokumentację i wrażliwe dane, które powinny być przechowywane z dużą ostrożnością. Wiele osób decyduje się także w nich przechowywać cenne przedmioty, które są w ten sposób dobrze chronione przed działaniem czynników zewnętrznych. Stąd obecność metalowych mebli np. w szkołach, gdzie umieścić można szkolne pomoce. Oczywiście często umieszczane w nich są sprzęty elektroniczne o dużej wartości. Zdarza się, że z mebli korzystają też osoby prywatne.

Gdzie najlepiej kupić meble metalowe do firmy?

Szerokie zastosowanie mebli sprawia, że mogą one być użytkowane przez przedsiębiorstwa różnego typu. Pytanie, czy producent jest w stanie dostosować ofertę do specyfiki danego miejsca. Przykładowo, firma Gaudia posiada asortyment, dając możliwość zakupu szaf kartotekowych, biurowych, pancernych, szkolnych czy socjalnych. Do wyboru są również meble medyczne i gabloty. Dostępne są one w różnych rozmiarach i opcjach kolorystycznych. Posiadają także odmienne sposoby zamykania. Łatwo więc znaleźć za pomocą ich sklepu (wyposazeniegaudia.pl) najodpowiedniejsze do swoich potrzeb metalowe meble i sejfy. Jeśli jednak klient wciąż nie czuje, że znalazł odpowiednią szafkę, wówczas może skonsultować się z przedstawicielami sklepu. Po podaniu swoich wymagań, przedstawiciele sklepu znajdą szafę, która będzie tym wytycznym odpowiadać. Jest to możliwe dzięki temu, że sklep współpracuje z wieloma uznanymi i zaufanymi producentami, dzięki czemu posiada dostęp do różnorodnego asortymentu.

Szczelne i odporne na działanie substancji chemicznych oraz uszkodzenia mechaniczne szafy i gabloty to idealny pomysł dla każdej osoby, która w bezpieczny sposób chciałaby przechowywać cenne dokumenty, przedmioty, pieniądze czy urządzenia. Duża różnorodność mebli metalowych pozwala znaleźć model, który w 100 procent spełni swoją funkcję.

Asekuracja niezbędny atrybut dekarzy i alpinistów

0
Asekuracja niezbędny atrybut dekarzy i alpinistów

W każdej dyscyplinie czy to sportowej, czy alpinistycznej, wymagana jest asekuracja. Inna będzie asekuracja na dachu, a inaczej będzie wyglądała ochrona przed upadkiem z wysokości przy uprawie sportów alpinistycznych. W każdej tej dziedzinie należy wykorzystać zabezpieczenia siebie samego, czy swoich bliskich. Warto wykorzystać do tego systemy asekuracyjne od asekuracje.pl

Czy asekuracja na dachu jest potrzebna na małych wysokościach?

Tak i to zdecydowanie. Wielu ludzi poniosło śmierć z powodu upadku z niskich wysokości. Tym bardziej wymagana jest asekuracja na dachu, gdy sami lub osoby postronne wykonują na nim koniecznych napraw lub montażu. Już odpowiednia lina to skuteczna ochrona przed upadkiem, szczególnie w pracach nieskomplikowanych jak mycie okien, czyszczenie rynien. Prace na dużych wysokościach to już inna bajka. Wymagana jest ochrona przed upadkiem dedykowana dla profesjonalistów, a takie systemy asekuracyjne – asekuracje.pl są najlepsze dla wymagających użytkowników i prac w ekstremalnych warunkach.

Czy asekuracja na dachu płaskim jest wymagana?

Tak, jest wskazana dla wszystkich którzy pracują na wysokością. Wystarczy się potknąć, aby spaść z wysoka, a użycie specjalnej liny to najprostsza ochrona przed upadkiem.

Czy systemy asekuracyjne od asekuracje.pl mogą wykorzystywać alpiniści?

Oczywiście, że tak. Systemy asekuracyjne od asekuracje.pl dedykowane są dla wielu grup i branż. Dotyczy to osób pracujących na wysokościach, gdzie wymagana jest asekuracja na dachu, dla firm które myją okna na platformach, gdzie ważna jest ochrona przed upadkiem, a także dla alpinistów, którzy nie tylko wspinają się na szczyty gór, ale wykonują prace zlecone m. in. na dachach stadionów sportowych, realizując ściśle określone zadania, do których wymagane są alpinistyczne umiejętności. Systemy asekuracyjne od asekuracje.pl spełniają wszelkie wyśrubowane normy, dbając o ludzi, sprawiając, że ochrona przed upadkiem, czy asekuracja na dachu przy wietrznych i niesprzyjających warunkach pogodowych jest bezpieczna, a powierzone zadanie zrealizowane szybko, bez żadnych zakłóceń i uszczerbku na zdrowiu i życiu człowieka.

Umowa śmieciowa – jakie ma zalety, a jakie wady?

0
Umowa śmieciowa - czym się charakteryzuję?

Umowy śmieciowe są bardzo popularne w dzisiejszych czasach, głównie ze względu na to, że są korzystnym rozwiązaniem dla pracodawców. Do tego typu umów zaliczamy umowę-zlecenie oraz umowę o dzieło. Są one normowane przez przepisy prawa, znajdujące się w Kodeksie Cywilnym.

Umowy śmieciowe, a ZUS

Jeżeli chodzi o ZUS, w przypadku umów śmieciowych, to umowa-zlecenie zapewnia zleceniobiorcy ubezpieczenie emerytalne, rentowe oraz wypadkowe. Ubezpieczenie chorobowe jest dobrowolne. W sytuacji, gdy podpiszemy z pracodawcą umowę o dzieło, nie podlegamy składkom. Obowiązek ubezpieczenia społecznego pojawia się tylko wtedy, gdy zawieramy umowę o dzieło z własnym pracodawcą lub wykonujemy pracę na rzecz własnego pracodawcy.

Jakie wady posiadają umowy śmieciowe?

Umowy śmieciowe, w przeciwieństwie do umowy o pracę nie zapewniają stabilizacji i bezpieczeństwa. W przypadku umowy-zlecenie zarówno zlecający ją, jak i zleceniobiorca mogą wypowiedzieć daną umowę w dowolnym momencie, tutaj okres wypowiedzenia nie obowiązuje. Chyba, że został zawarty w umowie. Umowa-zlecenie nie daje również możliwości korzystania z płatnego urlopu wypoczynkowego, czy zwolnienia lekarskiego. Okres pracy, która była zawarta na podstawie umowy-zlecenia nie wlicza się do stażu pracy.

Przeczytaj też: http://www.eurochance.pl/urlop-wychowawczy-na-czym-polega/

Rozwiązanie umowy o dzieło, wygląda trochę inaczej. Odstąpienie takiej umowy, reguluje Kodeks Cywilny. Czynnikami, które mogą doprowadzić do zakończenia współpracy są: opóźnienie, które nie daje możliwości uzyskania rezultatu zawartego w umowie lub wadliwe wykonanie dzieła.

Jakie zalety posiadają umowy śmieciowe?

Mimo, że umowy śmieciowe mają wiele wad, nie oznacza to że nie posiadają również zalet. Do najczęściej wymienianych korzyści, które płyną z zawarcia tego rodzaju umowy są:

większa swoboda wyboru warunków wykonywanej pracy,
w zależności od zapisu w umowie, dane zlecenie lub dzieło, można powierzyć osobie trzeciej, osoba, która zawiera z nami umowę jest traktowana bardziej jako klient, nie przełożony.

Źródło: https://www.praktycznyebiznes.pl/

Czy warto wdrożyć system ERP?

0
Czy warto wdrożyć system ERP?

System ERP (Enterprise Resource Planning) stosuje się celem zaplanowania zasobów przedsiębiorstwa. Funkcje kierownicze mogą być wówczas kompleksowo realizowane na wszystkich szczeblach funkcjonowania firmy. Zarządzanie procesami za pomocą ERP umożliwia współpracę wielu przedsiębiorstw poprzez kompletowanie danych, a także wykonywanie operacji na zgromadzonych danych.

Charakterystyka systemów ERP

Systemy informatyczne ERP możemy podzielić na zintegrowane czy też modułowe. Zintegrowane złożone są z platformy biznesowej oraz bazy danych, gdzie nie możliwa jest wymiana danych między modułami. Natomiast modułowe systemy to zbiór niezależnych, lecz współpracujących ze sobą aplikacji. Obszary działalności modułów obejmują: zarządzanie zasobami ludzkimi, klasyfikacja produktów, sprzedaż, kontrolę kosztów, logistykę, produkcję oraz systemy do analizy procesów. Otwarty system ERP może być dostosowany do specyfiki danego przedsiębiorstwa. Systemy informatyczne ERP na licencji SaaS wiążą się ze zdalnym dostępem do oprogramowania, co skutkuje brakiem konieczności instalowania oprogramowania na stacji roboczej. Tryb SaaS zapewnia użytkownikom wiele korzyści – rozłożenie w czasie kosztów wdrożenia systemu, brak amortyzacji i wynikające z tego korzyści podatkowe, aktualizacje przeprowadzane na bieżąco.

 Jak wybrać najlepszy system ERP?

Przed dokonaniem wyboru należy dogłębnie przeanalizować dostępne na rynku systemy reprezentujące klasę ERP. Wiele firm oczekuje od tych systemów elastyczności i możliwości dokonania błyskawicznych modyfikacji. Ponadto systemy powinny natychmiastowo reagować na dynamiczną płynność procesów przebiegających w przedsiębiorstwie. Istotnym kryterium jest również uwzględnienie poziomu technologicznego na jakim to znajduje się dana firma. Dobór oprogramowania musi ściśle łączyć się ze specyfiką przedsiębiorstwa i kierunkiem jego działalności. Warto zauważyć, iż system z przejrzystym interfejsem wpływa znacząco na długość trwania określonych operacji. Przedsiębiorcy powinni też wziąć pod uwagę możliwość rozbudowania systemów ERP o nowe moduły w sytuacji rozwoju firmy. Działalność przedsiębiorcy na arenie międzynarodowej wymaga zastosowania systemu ERP w różnych językach czy też obecności konsultantów na różnych kontynentach. To nie jedyne cechy, które powinny charakteryzować ową konfigurację przeznaczoną do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Wśród ważnych aspektów możemy wyróżnić wysoką dostępność różnych aktualizacji, co pozwala błyskawicznie i skutecznie reagować na zmieniające się warunki w funkcjonowaniu firmy.

Najlepsza decyzja

Wdrożenie systemu ERP nie jest łatwą decyzją. Zazwyczaj ma się szereg wątpliwości, głównie związane z ceną zakupu, ale przede wszystkim z zmianą organizacją pracy. Początkowe etapy nie są łatwe, ale korzyści płynące z udanego wdrożenia są wymierne. Warto zdecydować się na taki krok, a czym prędzej tym lepiej. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja jest ogromna, rynek globalny.

Rejestracja do BDO małych firm

0
Rejestracja do BDO małych firm

Polityka państwa w dziedzinie ochrony środowiska z roku na rok jest coraz bardziej restrykcyjna. Wynika to z faktu, iż Parlament Europejski nakłada na nasz kraj liczne obowiązki, których wykonanie obwarowane jest sankcjami. Dlatego obecne regulacje zmierzają wprost do tego, aby segregacja i składowanie odpadów odbywały się na najwyższym możliwym poziomie.

Korzystny wyrok kluczem do sprawiedliwości

0
Korzystny wyrok kluczem do sprawiedliwości

11 września 2019 roku nastąpiło ogłoszenie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zgodnie z którym w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu bank – udzielający pożyczki jest zobowiązany proporcjonalnie rozliczyć koszty z nią związane. Co to oznacza dla polskich konsumentów?

Wcześniejsza spłata w ramach prawnych

Polskie prawo przewiduje wcześniejszą spłatę kredytu. Konsument, który skorzystał z tej opcji płacił mniej odsetek, ponieważ bank naliczał je od zmniejszającego się kapitału. Niestety pożyczkobiorca zazwyczaj nie mógł liczyć na zwrot prowizji, ubezpieczenia i opłaty przygotowawczej. Po najnowszym wyroku TSUE ma to się zmienić, Trybunał uznał bowiem, że nawet koszty, które konsument poniósł na początku kredytowania podlegają choć częściowemu zwrotowi.

Rozliczenia kredytu mogą domagać się kredytobiorcy, którzy od 18 grudnia 2011 r., tj. po wejściu w życie ustawy o kredycie konsumenckim zaciągnęli i spłacili kredyty konsumenckie, we wszystkich instytucjach finansowych od banków po tzw. chwilówki.

Wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE a kredyt hipoteczny

Czy wyrok TSUE dotyczy także kredytów hipotecznych? To zależy od daty konkretnej pożyczki. 22 lipca 2017 r. zaczęła obowiązywać ustawa o kredycie hipotecznym. Wprowadziła ona w odniesieniu do pożyczek hipotecznych i kredytów hipotecznych, analogiczne zasady rozliczenia kredytu przy wcześniejszych spłatach, jakie obowiązują dla kredytów konsumenckich od 18 grudnia 2011 r. Oznacza to, że dla kredytów hipotecznych zaciągniętych i spłaconych po 22 lipca 2017 r. takie rozliczenie będzie możliwe, zaś dla wcześniejszych nie.

Ubieganie się o zwrot

W większości wypadków wystarczy samo złożenie reklamacji do banku czy firmy pożyczkowej. Problemem jest niechęć banków w wypłacaniu należności. Od ogłoszenia wyroku TSUE tylko jeden polski bank potwierdził swoje stanowisko w sprawie bezwzględnego dokonywania zwrotów – jest to bank Pekao S.A.

Wiele banków też przygotowało rezerwy na ten cel jednakże spora ich część wciąż nie dokonuje zwrotów. W takim przypadku nie można się poddawać a swoich praw dochodzić należy przed sądem. W celu większej skuteczności warto skorzystać z usług renomowanej kancelarii prawnej wyspecjalizowanej w tego typu bataliach sądowych. Dobrym wyborem jest tu kancelaria Lextio. Więcej o sposobach rozliczania z kancelarią można znaleźć w artykule http://zwrotyprowizji.pl/jakie-jest-wynagrodzenie-kancelarii-prawnej-w-sprawach-o-zwrot-prowizji/

Czy każda firma musi organizować szkolenia integracyjne?

0
szkolenia integracyjne

W Stanach już 90% firm organizuje szkolenia integracyjne. W naszym kraju taką praktykę realizuje już połowa przedsiębiorstw. To duży sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze do niedawna panował u nas autorytarny styl zarządzania personelem. Czy szkolenia dla pracowników są rzeczywiście niezbędne, jeśli pod uwagę weźmiemy nie te twarde, które dostarczają nową wiedzę i rozwijają kompetencje kadry, ale wpływają jedynie na relacje w zespole? Okazuje się, że jak najbardziej tak.

Nie ma wątpliwości, że to praca poszczególnego pracownika ma wpływ na efekt działalności całego przedsiębiorstwa i generowane zyski. Aby ten mógł być optymalnie wydajny, musi być zaangażowany oraz odpowiednio zmotywowany. Nie uda się to, jeśli nie będzie chodził do pracy z przyjemnością czy nie umiał porozumieć się z innymi współpracownikami. Wynika z tego, że dobre relacje są priorytetem do zachowania harmonii w strukturach firmy.

Dzisiaj szkolenia integracyjne organizowane są przynajmniej kilka razy w roku. Ich forma zależy od budżetu, jaki firma może przeznaczyć na tego rodzaju wydarzenia. W podstawowej formie jest to wspólne wyjście do restauracji bądź na kręgle, ale trzeba zaznaczyć, że coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy integracyjne.

Takie wydarzenia łączą wpływanie na polepszenie kontaktów i komunikacji w zespole wraz ze zdobywaniem przez każdego pracownika nowych umiejętności technicznych. Te najlepsze przedsiębiorstwa decydują się na wyjazdy integracyjne, które trwają co najmniej kilka dni. Ich program zakłada wspólne gry plenerowe, zwiedzanie czy inne atrakcje, w których wszyscy biorą udział, doskonałą zabawę, ale też edukację. Każde wydarzenie ma na celu lepsze poznanie cech charakteru współpracowników tego samego działu i wzmacnianie więzi pomiędzy nimi.

Nie da się ukryć, że do firm, które organizują różnego rodzaju szkolenia, wpływa nawet kilka razy więcej CV, aniżeli do tych, które nie stawiają na takie imprezy. Okazuje się, że potencjalny pracownik traktuje jako bonus możliwość brania udziału w ciekawych eventach, które jednocześnie mogą wpływać na jego zawodowy rozwój.

Kreda szkolna dla dzieci – do czego może jeszcze służyć dziecku?

0
czy warto kupić kredę do rysowania dziecku?

Kreda szkolna najbardziej kojarzona jest z czasami szkolnymi. Wykorzystywana jest do pisania po tablicy. Jest to obowiązkowy element każdej szkolnej klasy. Taką kredą łatwo zapisać wszelkie najistotniejsze informację podczas lekcji, a następnie bez problemu można ją zmyć za pomocą wilgotnej gąbki.

Wybór kredy szkolnej obecnie jest ogromny, oprócz białego koloru, możemy również zakupić kredę w innym kolorze, bardziej żywym lub cały zestaw. Podczas zakupu, zawsze lepiej wybierać produkty, które pochodzą od znanych i cenionych marek.

Czym jest kreda szkolna?

Kreda jest skałą osadową, która powstała w wyniku nagromadzenia większej ilości wapiennych szkieletów glonów planktonicznych, skorupek otwornic i drobnych nieorganicznych ziaren kalcytu. Kreda szkolna jest mieszaniną sproszkowanej kredy i gipsu, niektóre wersje są z dodatkiem pigmentów. Występuje w formie sprasowanych pałeczek, używana do pisania na tablicy oraz po chodniku.

Kreda szkolna dla dzieci

Zastosowanie kredy szkolnej

Kreda szkolna, mino że kojarzona jest głównie z lekcjami w szkole, ma wiele innych zastosowań. Kreda szkolna nie jest wykorzystywana wyłącznie w klasie. Wiele osób na pewno spotkało się na zewnątrz z kredowymi rysunkami, które występują zazwyczaj na chodniku lub na betonie. Dzieci bardzo często bawią się w ten sposób.

Pisanie i rysowanie kredą szkolną pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Powstają wtedy kolorowe rysunki i wzory lub pola do gry w klasy. Jeżeli dziecko posiada w domu tablicę edukacyjną, kreda również jest wykorzystywana przy niej. Kredą chodnikową bawić mogą się już kilkuletnie maluchy, nie jest wskazana jedynie dla młodszych dzieci, ponieważ dzieci w tym wieku uwielbiają wszystko brać do buzi.

Na co zwrócić uwagę kupując kredę szkolną?

Kredę szkolną możemy zaliczyć do kategorii artykułów plastycznych. Jej zaletą jest niska cena i szereg możliwości. Potrafi dostarczyć dzieciom w różnym wieku rozrywki.

Podczas wybierania odpowiedniej kredy dla dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę na parametry poszczególnych produktów. Większość dostępnych wersji kredy na rynku brudzi rączki i się pyli. Nie jest to zbyt komfortowe podczas użytkowania, dlatego najlepiej wybierać kredę, która jest pokryta specjalną powłoką, która chroni maluchy przed zabrudzeniami. Równie ważne jest to, żeby wybierać kredy, które są mało pylące i mniej kruche.

Przeczytaj też: http://www.eurochance.pl/kleje-biurowe-w-jakiej-postaci-wystepuja-czy-sa-potrzebne-dziecku/

ZOBACZ TEŻ