Do czego można użyć folii bąbelkowej?

0
Do czego można użyć folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest materiałem pakowym znanym i używanym od lat. Odkąd weszła na rynek w połowie ubiegłego wieku, wciąż cieszy się wielką sympatią przedsiębiorców i osób prywatnych. Trudno się dziwić. Można ją bowiem uznać za materiał o wielu twarzach, pozwalający na wiele, mocno zróżnicowanych zastosowań.

Jak pozyskać dobrą bazę firm?

0
Jak pozyskać dobrą bazę firm

W pracy handlowca najważniejsze się kontakty z przyszłymi klientami. Aby je pozyskać, możemy skupić na metodach tradycyjnych lub skorzystać z automatyzacji. W przypadku tej pierwszej metody mamy możliwość poznania własnego klienta twarzą w twarz. Jednakże metoda ta wiąże się z brakiem podpisania umowy. Dlatego w tym artykule poznamy dobre bazy firm, które skutecznie przyśpieszą sprzedaż.

Po co mi gotowa baza kontaktów?

To precyzyjne dane o Twoich potencjalnych klientach. W zależności od danych zawartych w bazie możesz liczyć na różnego typu informacje. Dane zawarte w bazach możesz mieć za darmo lub płatnie. W przypadku darmowych baz możesz liczyć na podstawowe informacje kontaktowe wraz z nazwą przedsiębiorstwa. Często bazy płatne mogą być słabo aktualizowane, a dane firm mogą mieć szczątkowe informacje. Natomiast płatna baza firm to rozwiązanie bardziej skuteczne.

Zakup kontaktów zawiera szczegółowe informacje na temat przedsiębiorstw. Mamy np. wymienione osoby zarządzające wraz z ich osobistymi numerami do kontaktu. Dodatkowo dane mogą zawierać finanse oraz wpisy do KRS. Płatne bazy firm pozwalają na pozyskiwanie kontaktów krajowych oraz zagranicznych. Kupno takiej bazy jest uzależnione od cennika, który określa ilość firm z danej kategorii. Zwykle ceny są podane w 3 pakietach do wyboru. Gotowe bazy możesz kupić bezpośrednio ze stron firm. Pozyskanie gotowej listy firm następuje natychmiastowo.

Jakie dane może zawierać baza kontaktów?

Dane zawarte w listach kontaktów zależą w głównej mierze od portalu oraz firmy udostępniającej. W przypadku baz bezpłatnych, a mam tu na myśli wizytówki firm otrzymujemy w pakiecie: nazwę firmy, nr. telefonu oraz adres e-mail, a sporadycznie stronę internetową danego przedsiębiorstwa.

W przypadku baz płatnych dane są bardzo szczegółowe. Poza danymi kontaktowymi możemy dowiedzieć się wiele na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa poprzez: wpis do KRS, posiadany REGON czy NIP, klasyfikację działalności wg PKD, EKD, NACE, SIC oraz liczbę pracowników. Płatna baza firm zawiera m.in. przedział przychodów, nazwiska i stanowiska osób zarządzających, a także dokładny adres siedziby, rok założenia czy formę prawną.

W jakich sytuacjach wykorzystać gotową bazę firm?

Jeśli działasz w sektorze biznesowym, a Twoja sprzedaż opiera się na zachęcaniu firm do skorzystania z usług, to baza firm skutecznie zajmie się ich pozyskiwaniem. Dane zawarte w bazie pozwalają na szybkie działania zw. z bezpośrednim kontaktem z klientem. Dodatkowo baza pozwoli Ci się przygotować na ważną rozmowę np. z prezesem firmy.

Nie można zapomnieć, że baza sprawdza się jako podstawowe źródło informacji w zakresie prowadzenia marketingu i działań reklamowych. Baza z pełnymi informacjami o Twoich klientach jest pomocna podczas badania konkurencji rynku. Może pomóc przy zarządzaniu nowym przedsiębiorstwem np. w zakresie automatyzacji procesu sprzedaży. Dzięki bazie nie musisz tworzyć dodatkowego call center albo zatrudniać pracownika do poszukiwania Twoich klientów.

Znaczenie angielskich czasów

0
jezyk angielski

Bez gramatyki nie da się żyć. Mimo, że wiele szkół oferuje naukę angielskiego reklamując się, że nie robi się tam ćwiczeń gramatycznych, nie jest to możliwe i po prostu gramtykę wplata się w zajęcia, nie mówiąc jasno co to. Każdy musi znać podstawy czasów, gdyż bez tego nie da się wyrazić myśli. Rozmówca nie będzie wiedział, czy mówimy o przeszłości czy przyszłości, jeśli nie zastosujemy odpowiedniej formy gramatycznej.

Angielskie czasy są narzędziami pomagającymi w wyrażaniu myśli w danym języku. Są one bardzo użyteczne i ważne w obu kierunkach komunikacji, zarówno werbalnej jak i pisemnej. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób są one pomocne w naszej komunikacji biznesowej w języku angielskim.

Nie da się ukryć, że język angielski stał się dominującym językiem na całym świecie. Ponieważ jest on również ważny jako globalny język biznesowy, konieczne jest rozwijanie skutecznych umiejętności komunikacyjnych języka angielskiego.

Skuteczne umiejętności komunikacyjne języka angielskiego są niezbędne dla ludzi wszystkich zawodów. Koncepcja angielskich czasów jest bardzo ważna w budowaniu skutecznej komunikacji. Dlatego, jeśli chcesz lepiej utrzymać oba sposoby komunikacji, czyli mówienie i pisanie. Musisz osiągnąć mistrzostwo w posługiwaniu się angielskimi czasami, ponieważ znajomość dwunastu podstawowych czasowów języka angielskiego ogromnie pomoże Ci w zdobyciu efektywnych umiejętności komunikacyjnych.

Termin tense został zaczerpnięty z łacińskiego słowa „tempus” oznaczającego czas.

Ile czasów występuje w języku angielskim?

Istnieją trzy główne czasy, czas przeszły, czas obecny i czas przyszły. Po angielsku są to present, past i future. Ważne jest, aby zauważyć, że każdy z tych okresów ma cztery formy, są one: Prosty, progresywny lub ciągły, doskonały i doskonały progresywny lub doskonały ciągły, czyli znane wam simple, continuous, perfect i perfect continuous. Warto przejrzeć sobie zestawienie angielski czasy tabela, gdyż dzięki tabelce, znacznie łatwiej będzie zauważyć nam różnice i podobieństwa w poszczególnych czasach.

Jak stwierdzono powyżej, istnieją trzy czasy przeszłe, teraźniejsze i przyszłe. Ale sposoby w jakich te trzy czasy przeszłe są używane z formami czasowników, takimi jak forma teraźniejsza, forma przeszła, imiesłów bierny i ing-form, są różne. Dlatego ważne jest aby dobrze zrozumieć jak używać tych czasów z formami czasowników.

Należy mieć na uwadze, że w danej sytuacji lub zgodnie z czasem, należy użyć odpowiedniego czasu, aby utrzymać skuteczną komunikację. W ten sposób, konieczne jest określenie różnych aspektów w odniesieniu do czasowników angielskich, takich jak stan bycia, kontynuacja działania lub działanie zakończone. Czyniąc to, musisz wiedzieć jak właściwie odmieniać czasowniki poprzez skupienie się na strukturach czasowych i czasowych modalnych, tak aby można było stworzyć jasne i skuteczne zdania.

Z drugiej strony, poprawne użycie czasów pomaga Ci porozumieć się z ludźmi jasno i skutecznie, pozwala Ci podnieść poziom czytelności Twoich pism biznesowych, pozwalając czytelnikom dokładnie zrozumieć co napisałeś używając angielskich czasów.

Poziom trudności czasów oczywiście nie jest równy. I tak Present Simple to najprostszy czas, od którego zazwyczaj zaczynami naukę. Następnie uczymy się czasów ciągłych, czyli continuous. Wyrażamy nimi to co dzieje się w danej chwili. Dopiero po opanowaniu tych, zaczynamy uczyć się czasów perfect, takich jak np present perfect czy past perfect.

Podsumowując, każda osoba ucząca się języka angielskiego jako drugiego języka, musi poznać wszystkie czasy angielskie i formy gramatyczne.

Kto może liczyć na zwrot podatku z zagranicy?

0
Kto może liczyć na zwrot podatku z zagranicy

Każda osoba, która pracowała za granicą ma możliwość odzyskania nadpłaconego podatku. W tym celu należy złożyć wniosek o zwrot podatku w odpowiednim Urzędzie Skarbowym. Warto zatem wiedzieć, komu takie prawo przysługuje i jak prawidłowo zwrócić się o zwrot nadpłaconego podatku.

Komu przysługuje zwrot podatku?

O zwrot podatku z zagranicy może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracowała za granicą, a z jej wynagrodzenia odprowadzane były zaliczki na podatek dochodowy. Innymi słowy, dotyczy do osób, których roczny dochód za granicą nie przekroczył obowiązującej w danym kraju kwoty wolnej od podatku. Bardzo często są to osoby pracujące za granicą sezonowo.

Co jest potrzebne, aby uzyskać zwrot podatku?

Aby móc ubiegać się o zwrot podatku konieczne jest przedłożenie właściwych dokumentów. Przede wszystkim są to dokumenty potwierdzające wysokość wynagrodzenia oraz kwotę zapłaconych zaliczek na podatek dochodowy. W zależności od kraju dokumenty te mogą oczywiście wyglądać i nazywać się inaczej. Każda osoba pracująca za granicą powinna otrzymać od swojego pracodawcy kartę podatkową. Jest to dokument niezbędny do ubiegania się o zwrot podatku. Wymagane do zwrotu podatku dokumenty muszą być złożone we właściwym Urzędzie Skarbowym w określonym terminie. W zależności od kraju terminy te mogą wyglądać inaczej.

Rozliczenie podatku z zagranicy w Polsce

Zwrot podatku z zagranicy to jedno. Drugie to rozliczenie przychodów z zagranicy w Polsce. Pamiętać trzeba, że mimo pracy za granicą i opłacania tam zaliczek na podatek dochodowy konieczne jest również rozliczenie PIT w Polsce. Dochody z zagranicy wykazuje się na formularzu PIT-36. Rozliczyć dochody z zagranicy w Polsce mają wszystkie te osoby, które posiadają polską rezydencję podatkową. Nie można zapomnieć także o tym, że w przypadku otrzymania zwrotu podatku, zwrot ten należy wykazać w rozliczeniu podatkowym w Polsce, które składa się co roku.

Zwrot podatku – samodzielnie czy pomocą?

O zwrot podatku z zagranicy można oczywiście wystąpić samodzielnie. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to proces łatwy. Wymagana jest bowiem wiedza dotycząca prawa podatkowego obowiązującego w kraju, z którego chce się odzyskać nadpłacony podatek. Aby cały proces przebieg sprawie i zakończył się szybkim sukcesem lepiej jest skorzystać z pomocy fachowej firmy, która specjalizuje się w odzyskiwaniu podatku z zagranicy. Przykładem takiej firmy może być euro-punkt.pl. Oczywiście łączy się to z opłatą za pośrednictwo w odzyskaniu podatku, jednak jest to koszt, który opłaca się ponieść.

Dodatki do domu umilą wnętrze na przyjęcie sylwestrowe

0
Dodatki do domu umilą wnętrze na przyjęcie sylwestrowe

Nie ma wątpliwości, że sylwestrowe przyjęcie w domu to dla większości gospodarzy trudne zadanie. Trzeba zadbać o potrawy, dobrą muzykę, a także dekoracje, które dodadzą noworocznego klimatu. Przedstawiamy dodatki do domu, które umilą wnętrze na przyjęcie sylwestrowe.

Jak udekorować stół na sylwestra?

Jak udekorować stół na sylwestra? Planujesz szampańską zabawę, a nie masz pojęcia jak wystroić mieszkanie? Nie martw się! Choć może się to wydawać trudne, tak naprawdę nie jest. Wystarczą tylko odpowiednie dodatki do domu, które umilą sylwestra. Sylwester ma to do siebie, że uwielbi błysk. Błyszczą nie tylko stroje, ale również i wszelkie dekoracje, łącznie z tym, co znajduje się na stole. Zamiast koronkowego, białego obrusu, postaw na brokatowy  w odcieniu srebra lub złota. Pamiętaj, aby nie było zbyt kolorowo. Tu błysk jest najważniejszy!

Do tego zastawa oraz gustowne kieliszki, które nie tylko są funkcjonalne, ale pełnią funkcję designerską. Ciasto umieść na paterach, a cześć potraw podaj w ozdobnych półmiseczkach. Nie zapomnij o dodatkach z motywem noworocznym do wypieków takich jak np. ozdobne wykałaczki, które umieścisz na mufinkach. Aby zagwarantować alkohol w odpowiedniej temperaturze, umieść na stole wiaderko do lodu. Najlepiej pasujące do reszty zestawy, aby całość była ze sobą spójna. Nie zapomnij o podkładkach oraz serwetkach najlepiej z napisem „new year”.

Jakich dodatków do domu na sylwestra nie może zabraknąć?

Nie ma wątpliwości, że wśród dekoracji sylwestrowych, najważniejszą role odgrywają balony. Te niedrogie i niepozorne dodatki do domu, dodadzą imprezowego charakteru każdemu wnętrzu. Wybierz kolory balonów do reszty elementów dekoracyjnych. Możesz wybrać zwykłe lub z napisem np. „Nowy rok”. Można je przywiązać do lampy, do drzwi czy po prostu położyć na podłodze. Dobierz do nich koniecznie efektowne serpentyny. Do całości dodaj girlandy. Warto również sięgnąć po confetti. Te niewielkie papierowe cekiny są niezwykle efektowne. Można je rozsypać po podłodze lub na stole. Idealnie prezentują się na tle białej tkaniny. Nie zapomnij również o sylwestrowych czapeczkach i innych ciekawych i śmiesznych dodatkach, które możecie wykorzystać do robienia zdjęć. To będzie wyjątkowa pamiątka!

Jakie oświetlenie wybrać?

Sylwester przywodzi na myśl blask i błysk. Jeżeli zależy Ci, aby szampańska impreza była idealna, musisz zadbać również o odpowiednie oświetlenie. To za jego pomocą wprowadzisz swoich gości w niezwykle magiczny i imprezowy nastrój. Oświetlenie warto wybrać do motywu przewodniego całej zabawy. Jeśli sylwester ma być urządzony w latach 70, niezbędna będzie dyskotekowa kula i kolorowe lampki. Nie może zabraknąć cekinowych dodatków oraz serpentyn, które jeszcze bardziej podkreślą imprezowy charakter. Jeśli jednak wolisz bardziej stonowaną imprezę, rozwieść w całym domu białe lampki. Możesz je zawiesić na oknach czy opleść nimi różne przedmioty. Na komodzie i stole połóż świece lub lampiony. Posiadają one walory estetyczne i dodadzą szyku oraz elegancji.

Czy można skonsolidować chwilówki w banku?

0
chwilówki

Szybkie pożyczki pozabankowe to coraz popularniejszy produkt finansowy w naszym kraju. Decyduje się na nie coraz więcej osób, głównie dlatego, że można je otrzymać bez większego problemu nawet w kilkanaście minut po złożeniu wniosku. Niestety nieodpowiedzialne zaciąganie tego typu pożyczek może doprowadzić do powstania pętli zadłużenia i poważnych kłopotów finansowych. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może się okazać konsolidacja chwilówek. Na czym ona polega i czy można ją dostać w tradycyjnym banku? Podpowiadamy.

Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Konsolidacja polega na połączeniu ze sobą kilku różnych zobowiązań finansowych w jeden nowy kredyt. Dzięki temu zamiast kilku różnych kredytów i pożyczek pozostaje tylko jedna rata, która dopasowana jest do Twoich możliwości finansowych. W taki sposób można połączyć wiele różnych rodzai zobowiązań np. kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, zadłużenia na karcie kredytowej czy właśnie chwilówki. Aby miesięczna rata nowego zobowiązania była niższa niż suma tych, które płaciłeś do tej pory, czas spłaty kredytu konsolidacyjnego jest maksymalnie wydłużony.

Niższa rata to mniejsze prawdopodobieństwo, że będziesz miał w przyszłości problemy ze spłatą nowego długu. Jednocześnie uwalniasz się od kilku różnych wierzycieli, co dobrze wpływa na komfort psychiczny i niweluje stres. Jedyne co będziesz musiał zrobić to pamiętać o spłacie jednej raty w terminie.

Czy konsolidowanie chwilówek się opłaca?

Konsolidacja chwilówek nie jest rozwiązaniem nowym i korzysta z niego coraz więcej osób. Wydaje się ona bardzo dobrym rozwiązaniem, które pomaga uniknąć wielu kłopotów finansowych. Musisz jednak wiedzieć, że aby było to dla Ciebie rozwiązanie opłacalne, to musisz się upewnić czy warunki takiej mowy są korzystne i czy miesięczna rata rzeczywiście będzie znacznie niższa. Jeśli kredyt konsolidacyjny tylko nieznacznie obniża wysokość miesięcznej raty, to takie rozwiązanie nie jest zbyt korzystne w dłuższej perspektywie czasu.

Jeśli chcesz skorzystać z naprawdę atrakcyjnej konsolidacji chwilówek https://habza.com.pl/konsolidacja-chwilowek/to powinieneś zapoznać się z kilkoma różnymi ofertami różnych placówek. Bardzo ważne jest też to, aby zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu. Niższa miesięczna rata może kusić do tego, aby zamienić kilka swoich zobowiązań na jeden kredyt. Pamiętaj jednak, że niższa rata jest wynikiem wydłużenia okresu kredytowania, co znacząco przekłada się na całkowity koszt kredytu. Im dłużej musisz spłacać kredyt, tym większe są jego odsetki, dlatego konsolidacja nie jest tańszym rozwiązaniem. Może Ci za to pomóc wyjść z długów i odciążyć comiesięczny domowy budżet.

Gdzie można dostać kredyt konsolidacyjny?

Możliwość konsolidacji oferują obecnie nie tylko banki, ale także prywatne firmy pożyczkowe. Jeśli chodzi o konsolidacje w banku, to trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową, aby ją otrzymać. Może to stanowić dla niektórych przeszkodę, która uniemożliwi skonsolidowanie długów. Co więcej, banki nie zawsze podchodzą pozytywnie do konsolidacji zobowiązań pozabankowych. W wielu miejscach można spotkać się z odmową, jeśli chodzi o łączenie ze sobą kredytów bankowych i chwilówek.

Zanim zaczniesz ubiegać się o konsolidacje chwilówek w banku, zapoznaj się z ofertą większości placówek. Warto też popracować nad zdolnością kredytową, ponieważ zwiększa to Twoją szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Postaraj się tylko wybrać jak najlepszą ofertę, aby nie dopuścić do powstania kolejnych problemów finansowych.

Na rynku nieruchomości…

0
Na rynku nieruchomości

Rynek nieruchomości każdego dnia bardzo mocno się rozwija. Jedne oferty znikają, aby zaraz na ich miejsce pojawiły się zupełnie nowe, bardziej interesujące nas ogłoszenia. Trzeba przyznać, że współczesny rynek nieruchomości to jedna wielka zmienna, dzięki czemu każda potrzebująca osoba zawsze znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Praca zdalna – 4 największe zagrożenia 

0
praca zdalna

Praca z domu z pewnością posiada wiele plusów. Jednak na dłuższą metę okazuje się, że poza plusami polisa one też swoje duże minusy. Odczuwają to zwłaszcza osoby, które przebywają poza siedzibą firmy już spory czas. Na początku roku taka forma pracy mogła wydawać się zbawieniem dla niejednego pracownika. Okazało się jednak, że po upływie dłuższego czasu na jaw wyszła ciemna strona pracy zdalnej. Jakie są najczęstsze zagrożenia wynikające z pracy z domu? Przebadali to naukowcy w specjalnym badaniu. Oto co wysnuli w swoich wnioskach. Jakie są zagrożenia wynikające z pracy zdalnej? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/praca-zdalna-z-domu-4-powazne-zagrozenia/ 

Samotność jako pierwsze zagrożenie

Naukowiec badania podkreśla, że izolacja społeczna to ogromny problem. Przeprowadzając badania zauważył, że kiedy różne organizacje nie utworzą odpowiednich sieci wsparcia i nie będą podejmowały wirtualnej kultury współpracy o łączności, to wielu z nich będzie narażonych na poczucie samotności. Jednak wziąć wielu menedżerów firm nie ma przygotowania do zarządzania online. Chodzi tutaj głównie o to, że kierownicy i dyrektorzy działalności z różnych branż nie posiadają wiedzy o wyzwaniach i zagrożeniach natury psychologicznej.

Niepokój wynikający z charakteru pracy

Trafne jest współczesne określenie świata skrótem VUCA – zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność.

Nie jest trudno znaleźć wskazówki na temat, jak radzić sobie w takim świecie, jednak teoria zawsze wygląda nieco inaczej niż praktyka, zwłaszcza wtedy kiedy musimy taką teorię przeżyć na własnej skórze. Ciężko jest decydować w czasach, kiedy nic nie jest pewne. Trudno jest spodziewać się czego w perspektywie przyszłej kariery oraz szans na karierę.

Wszechobecny i nasilający się stres

Każdego rodzaju zmiany wywołują niepokój i stres, a zauważa to zauważa dr Chamorro-Premuzic. Właśnie dlatego łatwo zauważyć różnicę między ludźmi, którzy wybrali pracę zdalną i obecnie ją kontynuują, a tymi, którzy zostali do niej zmuszeni przez zmiany. Badacz stwierdza, że: 

,,Jeśli Twoja nowa normalność wygląda bardzo podanie do starej normalności, masz szczęście. Ale ponieważ większość ludzi nie mieści się w tej kategorii, a osoby dotknięte chorobą prawdopodobnie będą miały negatywny wpływ domina na tych, którzy nie powinni być dotknięci tym problemem, całe pole gry jest zakłócone’’. 

Nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu z drugą osobą

Ewolucyjnie jesteśmy przystosowani do komunikacji bezpośredniej. Kontakty telefoniczne, przez ZOOM-a czy e-maila jest to dla niekrótcy zupełna nowość. Jeśli Zoom lub podobne tego typu narzędzia pomogły nam odtworzyć pewien stopień bezpośredniego doświadczenia, to w takim samym stopniu dzięki technologii, co sile ludzkiej wyobraźni. Naukowiec uważa, że:

,,Kontakt wirtualny jest po prostu tanim substytutem prawdziwego kontaktu’’. 

Może okaże się, że  biura przyszłości będą miału za zadanie pełnić rolę miejsc, w których pracownicy będą dostawać  potrzebną im dawkę osobistego kontaktu z innymi ludźmi. Jednak jako ludzie jesteśmy w stanie szybko przyzwyczajać się do nowych sytuacji, w tym również do pracy zdalnej.

Zobacz też: http://www.eurochance.pl/kiedy-wydaje-sie-pracownikow-swiadectwo-pracy/ 

Internet do firmy

0
internet

Wybór odpowiedniego rodzaju Internetu wydaje się ogromnym wyzwaniem, ale nie musi. Potrzebujesz szybkiego połączenia, aby móc wykonywać codzienne zadania bez wydawania zbyt dużej ilości gotówki.

Zamontowanie paneli fotowoltaicznych

0
Zamontowanie paneli fotowoltaicznych

Właściciel lub zarządca nieruchomości, który wybiera panele fotowoltaiczne, z pewnością jest osobą świadomą tego, jakie korzyści są z tym związane. Takie rozwiązanie przynosi szereg korzyści, nie tylko dla portfela, ale także dla środowiska naturalnego. Patrząc w przyszłość, można tylko pochwalić takie właśnie wybory. A tych wyborów, patrząc na prognozy, będzie coraz więcej.

ZOBACZ TEŻ