Fizyczne i psychologiczne predyspozycje zawodowe elektromechanika

0
elektromechanik

Elektromechanika jest bardzo specyficzną pracą, ponieważ musi spełniać szereg uwarunkowań zawodowych. Dodatkowo musi posiadać wysokie kwalifikacje oraz szeroką wiedzę teoretyczną, która wyniesiona jest z kursów lub szkoły średniej. Jeżeli zastanowimy się czy aby nie podjąć takiej pracy, powinniśmy spełniać wymogi osobistośwciowe i fizyczne, aby dobrze radzić sobie w takiej pracy. Jakie są to wymogi? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromechanik-fizyczne-i-psychologiczne-predyspozycje-zawodowe/

Wymogi zdrowotne oraz fizyczne w pracy elektromechanika

Kandydat na takie stanowisko powinien przede wszystkim być sprawny fizycznie. Tata musi być spełniona, zwłaszcza kiedy widzimy siebie i jako elektromechanik w warsztacie samochodowym lub serwisie chłodniczym. Niezależnie od naszych zdolności dźwigania dużych części oraz komponentów, elektromechanik powinien być sprawny manualnie. Taka praca wymaga sporej precyzji w działaniu. Bardzo dużo utrudnienie w pracy elektromechanika może być wada wzroku. W takiej pracy używanie okularów nie zawsze jest bezpieczne, a fachowiec musi łatwo dostrzegać detale. Ważne jest również wizerunek. Fachowiec powinien wyglądać zadbanie i estetycznie, zwłaszcza podczas pracy u klienta. 

Elektromechanik – wymogi psychologiczny

Na samym początku Warto zaznaczyć, że praca powinna być pasją. Nie dotyczy to tylko tego zawodu, ale wszystkich innych. Kandydat na elektromechanika powinien szczerze interesować się technikum oraz nowoczesnymi technologiami. Nie chodzi tutaj o same chęci do pracy, ale również o ciągłe samodoskonalenie. Wiedza zdobyta przed pięcioma laty może dziś okazać się niewystarczająca. Bardzo często elektromechanik pracuje na zleceniu firmach usługowych, co oznacza stały kontakt z klientem. Ważna jest tutaj uprzejmy w, dobre wychowanie oraz empatia.

Zobacz też: http://www.eurochance.pl/elektromechanik-specjalizacje-zawodowe/

Nadpłacanie kredytu hipotecznego – czy warto to robić?

0
Nadpłacanie kredytu hipotecznego

Większość osób marzy o tym, aby mieć własne mieszkanie lub dom. Własny kąt daje poczucie bezpieczeństwa i w wielu przypadkach pozwala oszczędzić na wynajmie od obcych osób. To też niewątpliwie duży komfort psychiczny, który daje fakt, że jesteśmy „na swoim” i możemy w swobodny sposób zarządzać nieruchomością. Dla wielu Polaków jedyną szansą na to, aby spełnić to marzenie, jest wzięcie kredytu hipotecznego. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie takiego wieloletniego zobowiązania. Najczęściej wiąże się to z 20 lub 30-letnim związaniem się z jednym bankiem. Nie oznacza to jednak, że przez aż tak długi okres musimy spłacać kredyt hipoteczny. Istnieje możliwość nadpłaty, a co za tym idzie wcześniejszego pozbycia się zadłużenia. Jednak czy warto dokonywać regularnych nadpłat, czy lepiej trzymać się ustalonego z bankiem harmonogramu spłat? Wraz ze specjalistami Spłata Pożyczek odpowiemy na to pytanie.

Wcześniejsza spłata kredytu a nadpłacanie – czym się to różni?

Na wcześniejszą spłatę kredytu zazwyczaj decydujemy się, jeśli mowa o niewielkich kredytach np. gotówkowych lub samochodowych. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, jeśli do końca spłaty zostało Ci jeszcze trochę czasu, ale operujesz dodatkowymi pieniędzmi, którymi możesz pokryć pozostałą część zobowiązania. Wcześniejsza spłata polega na jednorazowym spłaceniu całości kredytu. Z kolei nadpłata kredytu, która najczęściej stosowana jest w przypadku zobowiązań długoterminowych, polega na wpłacaniu na konto banku większych kwot, niż wymaga tego harmonogram spłaty.

Kredytobiorca nie ma obowiązku wcześniej spłacać kredytu ani go nadpłacać – jest to jego dobra wola i możliwość, z której ma prawo skorzystać. Nadpłacać można raz na miesiąc, raz na 3 miesiące lub nawet raz na rok. Wszystko zależy od tego, czy masz akurat dodatkowe środki na to, aby zapłacić większą ratę. Możesz też samodzielnie ustalić, jaka będzie kwota nadpłaty, może to być zarówno dwukrotność raty, jak i np. połowa lub 1/3 jej wysokości. Oczywiście im większa będzie suma nadpłaty, tym szybciej spłacisz swój kredyt.

Czy opłaca się nadpłacać kredyt hipoteczny?

Nie ma co ukrywać, że posiadanie kredytu hipotecznego to duże obciążenie finansowe, które u niektórych osób może powodować dodatkowy stres. Nic więc dziwnego, że wiele osób, chce jak najszybciej spłacić to zobowiązanie i uwolnić się od spłaty. Nasuwa się jednak pytanie, czy nadpłata kredytu hipotecznego się opłaca? W większości przypadków tak jednak zawsze warto to dokładnie sprawdzić.

Każda suma, którą przeznaczysz na nadpłatę kredytu, może Ci przynieść oszczędności. Możesz to zauważyć, chociażby na odsetkach, nadpłacając kredyt, zmniejszasz pozostały do spłaty kapitał, a to właśnie na jego podstawie wyliczana jest wysokość odsetek. Jak wiadomo koszty odsetek przy długoterminowych kredytach takich jak chociażby kredyt hipoteczny mogą być bardzo wysokie. Nadpłacając kredyt każdego miesiąca, odczujesz oszczędności, co pozwoli Ci np. na większą swobodę finansową i oszczędzanie. Jeśli będziesz robić to regularnie, to możesz spłacić swój kredyt nawet o kilka lat szybciej.

Nadpłacanie a prowizje

Coraz więcej banków decyduje się na to, aby nie pobierać prowizji za możliwość nadpłacania kredytu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że bank zażąda prowizji, to jej wysokość jest ściśle regulowana. Jej maksymalna wysokość to 3% kwoty, o jaką zdecydujemy się nadpłacić kredyt, a więc stosunkowo niedużo. Więcej informacji o nadpłacaniu kredytu znajdziesz na stronie https://splatapozyczek.pl/.

W jaki sposób zaplanować budżet domowy?

0
budżet domowy

Planowanie budżetu domowego nie jest wbrew pozorom łatwym zdaniem. Sugerujemy się budżet domowy możemy prowadzić tradycyjnie przy pomocy w zeszytu, Excela, bądź też specjalnych aplikacji do tego przeznaczonych. Jednak żaden sposób nie jest w stanie uchronić nas przed wypadku. To dlatego planowanie budżetu domowego jest tak bardzo ważne. Podpowiadamy, w jaki sposób planować budżet domowy, aby uniknąć największych i najbardziej popularnych błędów. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zaplanowac-budzet-domowy/

Największe błędy przy planowaniu budżetu domowego

1. Zbyt rygorystyczny budżet domowy 

Prowadzenie budżetu domowego powinno być zamiast czynnością przyjemną. Z jednej strony może się to wydawać absurdalne, ponieważ rozpisywanie wszystkich pieniędzy może być Z jednej strony uciążliwe. Chociaż po wykonaniu tej czynności i uporządkowanie finansów powinniśmy czuć satysfakcję.

2. Budżetowanie tego na co możesz sobie pozwolić 

Możesz to nazwać inflację w stylu życia. Mówiąc inaczej jest to wydawanie większej ilości pieniędzy, niż ich zarabianie. Wiele osób stosuje w takich sytuacjach kreatywna księgowość. Zauważają, że wydatki na takie jak restauracja, ubrania czy wakacje czy raz dają dochody i zaczynają planować pokrycie takich kosztów z tego miesiąca na następny.

3. Ustalenie celu budżetu

Trudno jest prowadzić budżet, który nie posiada żadnego celu. Wtedy dodatkowo my nie mamy do tego motywacji. Oczywiście możesz sobie ustalić że trochę pieniędzy możesz wydać, trochę oszczędzić, ale nie ma w tym ustanowionego dokładnego celu.

W takim celem może być dosłownie wszystko. Przykładami mogą być:

• Odłożenie pieniędzy na dobrą szkołę dla naszych dzieci 

• Wyjazd za zagranicę 

• Uzbieranie sumy, która będzie dla nas celem finansowym 

4. Niespodziewane wydatki 

Budżet domowy w bardzo prosty sposób łatwo jest zniszczyć, ponieważ nie pamiętamy o niespodziewanych wydatkach. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy nasza lodówka się zniszczy, konieczna będzie wizyta u lekarza, pilna wymiana samochodu, a także różne inne rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Bardzo ważne jest więc aby posiadać w swoim budżecie wydatki na awaryjne sytuację. W ten sposób możemy co miesiąc odkładać drobną kwotę, która z czasem będzie się mnożyć i tworzyć naszą poduszkę bezpieczeństwa.

Oczywiście taka poduszka pochłania nasze pieniądze, które moglibyśmy wydać na realizację wyznaczonego celu, ale dzięki niej nie będziemy musieli zadłużać się w przyszłości.

Zobacz też: http://www.eurochance.pl/warren-buffett-10-najlepszych-cytatow/

Pożyczki w czasie epidemii koronawirusa – jak przypilnować finansów domowych i nie spóźniać się z ratą?

0
Pożyczki w czasie epidemii koronawirusa

Koronawirus spowodował wiele znaczących zmian w różnych obszarach życia – także w kwestii finansów. Instytucje udzielające pożyczek (np. firmy pożyczkowe takie jak Eden Finance Pożyczki Ekspresowe) i kredytów zmuszone zostały do wprowadzenia rozwiązań uwzględniających trudności, z jakimi obecnie borykają się konsumenci.

Pożyczki z banku w dobie pandemii – co się zmieniło?

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy przyszłych pożyczkobiorców: w związku z pandemią banki podniosły poprzeczkę, jeśli chodzi o zdolność kredytową. Oznacza to, że o pożyczkę czy kredyt będzie trudniej. Z drugiej zaś strony większość banków zaproponowała klientom możliwość zawieszenia spłaty rat – w celu złożenia stosownego wniosku nie trzeba składać osobistej wizyty w oddziale banku, można to zrobić online. Banki proponują zawieszenie spłaty rat zarówno w części kapitałowo-odsetkowej, jak i tylko kapitałowej. Wakacje kredytowe spowodowane koronawirusem mogą trwać od 3. do nawet 6. miesięcy. Należy przypomnieć, że nie polegają one na umorzeniu spłaty, a jedynie na jej odroczeniu.

Pożyczka a domowe finanse w czasach koronawirusa

Z informacji udzielanych przez banki wynika, że akcja kredytowa w Polsce wyhamowała – wniosków o pożyczki i kredyty jest mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W wielu gospodarstwach domowych koronawirus spowodował utratę części dochodów, co przełożyło się na kłopoty z zachowaniem płynności budżetu. Decyzję zaciągnięciu pożyczki czy kredytu trzeba podejmować na podstawie indywidualnych przesłanek – aktualnie szczególnie ważne jest to, aby mierzyć siły na zamiary. Jeśli ktoś postanowi skorzystać z oferty pożyczkowej, powinien zainteresować się pozycjami dostępnymi przez internet. Opłaca się korzystać z rozmaitych rankingów kredytów i pożyczek, dzięki którym da się znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę. Liczy się nie tylko wysokość oprocentowania, ale także inne elementy wpływające na koszt zobowiązania, m.in. prowizja czy opłaty. Koniecznie trzeba mieć na względzie Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania (RRSO). Niemałe znaczenie w omawianym kontekście ma też długość okresu kredytowania. Im jest on krótszy, tym wyższe raty i niższy koszt całego zobowiązania. Wszystkie aspekty związane z zaciągnięciem pożyczki czy kredytu klient musi rozważyć pod kątem własnych możliwości finansowych.

Planowanie budżetu domowego to podstawa!

Planowanie budżetu domowego to dobry nawyk przynoszący szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala przejąć kontrolę nad domowymi finansami i sprawdzić, gdzie co miesiąc „uciekają” pieniądze. Planowanie budżetu polega na skonfrontowaniu dochodów z wydatkami. W dobie pandemii, chcąc skutecznie podreperować stan domowych finansów i nie zalegać ze spłatą zobowiązań, trzeba niekiedy podjąć radykalne kroki polegające na ograniczeniu wydatków. Z całą pewnością dobrym pomysłem nie jest obecnie pożyczanie pieniędzy na cele stricte konsumpcyjne – z pewnymi zakupami na kredyt lepiej się wstrzymać, aż sytuacja się uspokoi i ustabilizuje. Rata pożyczki wymaga oczywiście uwzględnienia jej w domowym budżecie po przeprowadzonych uprzednio analizach. Pożyczka powinna służyć zaspokojeniu niezbędnych potrzeb, których nawet w obliczu pandemii nie da się przełożyć na inny okres.

Czym jest prawo pracy i czego dotyczy?

0
Czym jest prawo pracy i czego dotyczy

Jak wszyscy doskonale wiemy, każda dziedzina naszego życia jest regulowana przez obowiązujące przepisy prawne. Nie inaczej jest również, gdy chodzi o wszystko co związane z pracą. Nie jest to z resztą nic dziwnego, gdyż wszelkie aspekty zawodowe są na tyle rozbudowanie i powszechne, że ich ujęcie w prawie stało się właściwie koniecznością. Szczegółowe przepisy dotyczące tej sfery naszego życia znajdziemy oczywiście w prawie pracy. Sprawia to, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto sięgnąć po kodeks pracy by zapoznać się z aktualnymi regulacjami.

Sklep internetowy. Jaką platformę wybrać?

0
Sklep internetowy

Pandemia koronowirusa pokazała jak duże znaczenie ma praca przez Internet. Praktycznie wszystkie sklepy stacjonarne zostały zamknięte, a te prosperujące w sieci nieźle sobie poradziły. Nagle się okazało, że jak nie posiadasz swojego sklepu online, to tak naprawdę z dnia na dzień zostałeś bez pieniędzy.

Wyjazd za granicę

0
pomoc drogowa Niemcy numer

Każdorazowo przed spodziewanym wyjazdem należy sprawdzić stan swojego pojazdu. Pozwoli nam to uniknąć wielu przykrych niespodzianek na drodze. Swój pojazd najlepiej oddać do jakiegoś autoryzowanego serwisu, gdzie wykwalifikowani pracownicy sprawdzą jego kondycję.

Czym jest faktoring?

0
Czym jest faktoring

Często wystawianie faktur z długim terminem płatności jest jedynym rozwiązaniem, które pozwoli nam przyciągnąć i utrzymać klientów. Tworzy to jednak problem, kiedy zaczyna nam brakować środków na bieżące funkcjonowanie firmy, a musimy czekać jeszcze kilka tygodni na opłacenie przez kontrahentów należności.

Tego typu zatory finansowe mogą być bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla małych i początkujących firm. Coraz częściej stosuje się w celu ich uniknięcia tak zwany faktoring. Na czym on polega i czy warto z niego korzystać?

Co to jest faktoring?

Faktoring działa na stosunkowo prostej zasadzie. Po wystawieniu kontrahentowi faktury z odroczoną płatnością przesyłamy ją naszemu faktorowi, czyli firmie faktoringowej, z którą nawiązaliśmy współpracę. Dokonujemy cesji wierzytelności, co oznacza, że w praktyce przekazujemy mu do niej prawa (tak, jak na przykład banki dokonują cesji wierzytelności niespłaconych kredytów względem firm windykacyjnych).

Jaką korzyść mamy z takiwego rozwiązania? Natychmiast otrzymujemy od faktora sporą część (nawet 80-90%)  należności w ramach zaliczki z faktury. Dzięki temu nie musimy czekać, aż ureguluje ją nasz kontrahent, aby mieć środki na bieżące funkcjonowanie firmy czy inwestycje.

Monitorowaniem całego procesu spłaty faktury nie będziemy musieli zaprzątać sobie głowy, ponieważ zajmie się tym za nas firma faktoringowa. Następnie, kiedy dojdzie do uregulowania należności (nasz kontrahent wpłaty powinien dokonać nie na nasze konto, a na konto faktora, ponieważ to on będzie właścicielem należności), otrzymamy od niej resztę środków.

Czy warto korzystać z faktoringu?

Faktoring to świetne rozwiązanie zwłaszcza dla niewielkich firm, a także tych, które borykają się z problemami z utrzymaniem płynności finansowej. Jak już wspomniano, często nie da się uniknąć całkowicie wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności, ponieważ oznaczałoby to zmniejszenie bazy klientów. Dzięki faktoringowi możemy jednocześnie zezwalać kontrahentom na późniejszą zapłatę należności i od razu dysponować większością środków.

Jak łatwo można się domyślić, faktoring nie jest usługą darmową. Za jej wyświadczenie pobrana zostanie prowizja, której wysokość zależy od konkretnej firmy faktoringowej. Nie jest to jednak z reguły bardzo duża opłata, więc mimo wszystko warto rozważyć takie rozwiązanie, jeżeli część naszych środków zamrożona jest w odroczonych płatnościach.

Sporą zaletą faktoringu jest również fakt, że znacznie zmniejsza on ilość czasu, jaką musimy poświęcić na obsługę faktur – po prostu dlatego, że dokonując cesji wierzytelności, przenosimy ten obowiązek na naszego faktora.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://finanse.net.pl/

Program do projektowania dróg

0
droga

Pewnie wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele trzeba zrobić, by stworzyć miasto, które naprawdę dobrze działa. Nie powinno być tutaj korków i wielu innych utrudnień, na które często i gęsto narzekamy. W takim razie może sprawdzimy, jakie istnieją programy do projektowania dróg i przekonamy się, czy sami bylibyśmy w stanie coś podobnego stworzyć, czy może jednak powinniśmy przestać marudzić na to, jak to wszystko w tej chwili wygląda.

Mity na temat szaf chłodniczych w cukierni

0
Mity na temat szaf chłodniczych w cukierni

Cukiernia to wyjątkowe miejsce, które zawsze będzie miało sporo klientów. O co trzeba zadbać w takiej cukierni? Przede wszystkim o jej odpowiednie wyposażenie, zaś elementem kluczowym jest tutaj odpowiednia szafa chłodnicza. Czym ona się charakteryzuje? Jakie mity krążą na temat szaf chłodniczych w cukierniach?

ZOBACZ TEŻ