programista

Zastanawiasz się, jaki zawód wybrać, aby dobrze zarabiać i spełniać życiową pasję? Jeśli zgłębiając przedmioty techniczne, czujesz się jak ryba w wodzie, a zagadnienia związane z sieciami komputerowymi, wytwarzaniem oprogramowania i jego testowaniem żywo Cię interesują, powinieneś rozważyć studia informatyczne. Taką alternatywę wybiera dziś coraz więcej młodych ludzi. Co ich do tego skłania?

Jednym z najbardziej przekonujących argumentów, które mogą zachęcić do aplikowania na kierunek informatyczny, jest prężnie rozwijający się rynek IT i liczne oferty pracy. Dobry programista nie narzeka dziś na brak zainteresowania ze strony pracodawców. Co więcej, ma możliwość zmiany pracy i dopasowania jej do własnych oczekiwań, jeśli poprzedni pracodawca nie zdołał ich spełnić. Współczesny programista nie musi nawet rozglądać się za nowymi ofertami pracy. Pracodawcy i headhunterzy często sami będą się z nim kontaktować, proponując posadę i uwzględniając możliwość negocjacji warunków zatrudnienia.

Już choćby z tego względu warto rozważyć wybranie ścieżki kariery, która pozwoli na wejście do świata IT. W tym celu można zajrzeć na stronę Horyzont.eu.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale…

…zdecydowanie mu pomagają. Dlatego warto zadbać o pracę, która pozwoli nam żyć na odpowiednim poziomie. Posada specjalisty IT zdecydowanie do takich należy. Nawet osoby, które dopiero rozpoczynają pracę w tym zawodzie, mogą się spodziewać wynagrodzenia na przyzwoitym poziomie. Z każdym kolejnym rokiem jest tylko lepiej. Oczywiście ogromne znaczenie ma doświadczenie dewelopera i jego umiejętności. Dlatego dobrze jest pamiętać o tym, by stale poszerzać wiedzę i zdobywać nowe kompetencje.

Rynek pełen możliwości

Pracując jako programista, masz duże możliwości rozwoju zawodowego. Możesz ciągle rozwijać swoje umiejętności i poszerzać kwalifikacje. Możesz dalej pogłębiać wiedzę z zakresu programowania albo zostać managerem. Możesz też skierować swoją karierę na inne tory i zostać testerem oprogramowania albo specjalistą od baz danych. Nieustanny rozwój pozwala na awans zawodowy i stały wzrost zarobków.

Dodatkowe benefity

W walce o najlepszych specjalistów pracodawcy oferują nie tylko imponujące pensje, ale również bogate świadczenia pozapłacowe. To kolejny atut pracy w branży IT. W ofercie firm często pojawia się prywatna opieka medyczna, karta Multisport, świeże owoce oraz darmowa kawa w biurze, pizza w wybrany dzień tygodnia, zdrowe obiady itp. Warto też dodać, że w niektórych firmach lider zespołu kończącego projekt zabiera pracowników na wspólny obiad do restauracji, by uczcić dobrze wykonaną pracę. Oczywiście wszystko w godzinach pracy.

W trosce o dobrą atmosferę

Dobrym relacjom w zespole sprzyjają imprezy integracyjne. Tych w branży IT również nie brakuje. Działy HR dbają o to, by stworzyć doskonałe warunki pracownikom. Dlatego nierzadko pojawiają się pikniki rodzinne, imprezy sportowe, wspólne, nawet kilkudniowe wyjazdy z rozmaitymi atrakcjami itp. W ramach takich wyjazdów niekiedy organizowane są dla pracowników szkolenia z umiejętności miękkich.

Pracuj z domu

Coraz częściej też – i nie dotyczy to tylko okresu pandemii – mamy do czynienia z możliwością całkowitej lub częściowej pracy zdalnej. W ten sposób pracodawcy starają się przyciągnąć specjalistów IT z różnych rejonów Polski. Opcja dwóch dni pracy w biurze we Wrocławiu, Warszawie czy Krakowie, a reszty w zaciszu własnego domu brzmi bardzo kusząco. W przypadku pracy stacjonarnej firmy oferują elastyczne godziny, w których można rozpocząć pracę, a jeśli zależy im na tym, by programista pojawiał się w biurze codziennie, są w stanie zaproponować pakiet relokacyjny.

Praca w branży IT niesie ze sobą wiele udogodnień. Aby ją rozpocząć, warto zadbać o odpowiednie wykształcenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here