Rejestracja firmy przez internet

Czy wiesz, że obecnie możliwe jest założenie firmy przez internet – bez wychodzenia z domu? Możesz tego dokonać nawet przez bank, a konkretnie – przy pomocy bankowości internetowej. Takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala na oszczędność czasu. Twoja własna działalność gospodarcza jest więc w zasięgu ręki! Decydując się na zakładanie firmy przez Santander Bank Polska, zyskujesz dodatkowo firmowe konto bankowe na konkurencyjnych warunkach. Zobacz, jak prosta i szybka jest rejestracja biznesu online.

Dlaczego założenie własnej działalności się opłaca?

Praca na własny rachunek przede wszystkim przynosi wiele satysfakcji, bo pozwala samodzielnie decydować o kierunku rozwoju przedsiębiorstwa. Założenie firmy przez bank daje Ci nieograniczone możliwości zarobkowania oraz robienia tego, co lubisz. Stajesz się niezależnym przedsiębiorcą, który każdego dnia spełnia swoje cele biznesowe. Na taką swobodę nie można liczyć w pracy na etacie.

Jeżeli wiesz już, że działalność jednoosobowa to coś dla Ciebie – sprawdź, jak założyć firmę przez internet i co będzie Ci do tego potrzebne.

Jakich formalności należy dopełnić przed rejestracją firmy?

Zanim rozpoczniesz zakładanie działalności gospodarczej przez internet, musisz ustalić kilka kwestii, które będą ważne podczas wypełniania wniosku do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Na dobry początek

Zastanów się m.in. nad:

  • nazwą firmy – trzeba ją podać we wniosku,
  • profilem biznesu – konieczne jest wskazanie właściwych kodów PKD klasyfikujących przedsiębiorstwo,
  • adresem siedziby – może ona znajdować się w Twoim domu,
  • formą opodatkowania – do wyboru masz zasady ogólne, podatek liniowy, ryczałt lub kartę podatkową (opodatkowanie zależne jest też od wielkości i rodzaju firmy oraz przepisów podatkowych),
  • ubezpieczeniem społecznym – jeżeli jesteś już ubezpieczony w ZUS, musisz to zaznaczyć we wniosku,
  • księgowością – czy będziesz ją prowadzić samodzielnie, czy zatrudnisz księgowego lub skorzystasz z usług biura rachunkowego,
  • finansami – możesz założyć firmowe konto bankowe, co nie jest obowiązkowe lub korzystać z rachunku osobistego.

Pamiętaj również, że rodzaj działalności, jakim jest jednoosobowe przedsiębiorstwo, pozwala Ci zostać czynnym podatnikiem VAT. W tym celu musisz odwiedzić urząd skarbowy, aby dokonać rejestracji za pomocą formularza VAT-R.

Po ustaleniu wszystkich formalności możesz rozpocząć rejestrowanie firmy przez internet.

Jak założyć jednoosobową firmę online?

Poniżej podpowiadamy, jak założyć działalność z bankiem, mając już konto dla firmy oraz w jaki sposób tego dokonać, gdy rachunek firmowy nie został jeszcze otworzony.

Instrukcja dla klientów Santander Bank Polska

Jeżeli jesteś posiadaczem konta w Santander Bank Polska rejestracja firmy przez internet zajmie Ci tylko kilka minut. Wystarczy, że:

  • zalogujesz się do Santander Internet i przejdziesz do zakładki „Oferta Banku”,
  • tam znajduje się formularz „Działalność gospodarcza z kontem dla firm i bankowością Mini Firma”, który należy wypełnić,
  • ostatnim krokiem jest podpisanie wniosku za pomocą Profilu Zaufanego.

Wszystkie najważniejsze informacje, które będą Ci potrzebne do prawidłowego wypełnienia formularza, zostały opisane powyżej. W razie jakichkolwiek problemów zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta księgowego, który ułatwi Ci zakładanie firmy przez internet. Nie musisz martwić się o koszty – rejestracja przedsiębiorstwa w CEIDG jest darmowa, więc Twój firmowy rachunek bankowy nie zostanie obciążony żadnymi opłatami.

Poradnik dla osób, które nie mają konta

Dla nowych klientów Santander Bank Polska przygotował specjalną ofertę, która umożliwia otwarcie konta i rejestrację działalności gospodarczej za jednym razem. Wypełnij wniosek o założenie rachunku, który zostanie aktywowany np. podczas rozmowy wideo z doradcą. Następnie postępuj zgodnie z powyższą instrukcją dla klientów banku. Tylko tyle dzieli Cię od zostania właścicielem swojej firmy!

Firmowe konto bankowe

Mając konto dla firm w Santander Bank Polska, możesz starać się o dofinansowanie online bez zbędnych formalności. Kredyt rozłożysz na dogodne raty. Karta płatnicza Visa, którą otrzymasz, umożliwi Ci dokonywanie płatności bezgotówkowych oraz wypłacanie pieniędzy. Bankomaty nie obciążą jej dodatkową prowizją. Posiadanie konta daje Ci więc wiele korzyści i pozwala zarejestrować działalność. Dlatego nie czekaj – załóż firmę z bankiem (https://www.santander.pl/firmy/konta/zaloz-firme) i rób to, co lubisz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here