Peeling wodorowy- co to takiego?
Peeling wodorowy, a właściwie oczyszczanie twarzy, przy wprowadzeniu aktywnego wodoru do skóry, za pomocą specjalistycznej aparatury, staje się coraz bardziej popularne na rynku kosmetycznym. Zabieg ten, polega na umieszczeniu w głębokich warstwach skóry, cząsteczek wcześniej wspomnianego wodoru, które mają za zadanie, skrupulatnie oczyścić komórki skórne.
Pierwiastek ten, z racji niewielkich rozmiarów, może być bez problemu wprowadzony dość głęboko, aby tam zacząć eliminację wodnych rodników. Jak powszechnie wiadomo, są one odpowiedzialne za starzenie się skóry. Takiemu zabiegowi, towarzyszy oddziaływanie na skórę impulsów elektrycznych, które wspomagają głębsze działanie wprowadzanej do skóry substancji. Powinien mieć on kilka etapów.
Przed przystąpieniem do peelingu wodorowego, początkowa faza, ma na celu oczyszczenie skóry, pozbycie się zrogowaciałego naskórka i zanieczyszczeń. Głównym etapem, w tym zabiegu jest właśnie wprowadzenie wodoru podskórnie. Następnie używane są impulsy elektryczne, natomiast końcowa faza, to masaż skóry z zastosowaniem specjalnie do tego przeznaczonych produktów, które wzmacniają całkowity efekt zabiegu.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu
Głównymi założeniami do przeprowadzenia takiego zabiegu, jest przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry, przede wszystkim zmniejszenie ilości wodnych rodników występujących pod skórą, generalne ujędrnienie skóry i sprawienie, że będzie ona wyglądać po prostu młodziej.
Osoby, które zmagają się z problemami skórnymi takimi jak trądzik, zbyt duża ilość sebum produkowana przez skórę czy cera naczynkowa, również powinny rozważyć skorzystanie z tej opcji. Peeling wodorowy, to dobre rozwiązanie też dla kogoś, kto chciałby zniwelować zbyt duże cienie pod oczami, wygładzić zmarszczki występujące w okolicach oczu tzw. ,,kurze łapki” lub po prostu odświeżyć i głęboko oczyścić swoją twarz.
Efekty po zabiegu
Na efekty po zabiegu, nie trzeba długo czekać. Widoczne są one, od razu po opuszczeniu salonu kosmetycznego. Skóra, poddana peelingowi wodorowemu, jest dogłębnie nawilżona, odświeżona, napięta, gładka, a także wygląda na zregenerowana i nawilżoną. Okres starzenia się skóry, poprzez aplikację podskórną wodoru, na pewien okres zostaje zatrzymany.
Będzie to doskonały zabieg, dla osób, które narażone są na zanieczyszczenia skóry, ich twarz jest zmęczona, ziemista, sucha czy odwodniona. Wykonanie peelingu wodorowego, przywróci skórze blask, naturalny i młody wygląd. Sprawdza się przy każdym typie skóry, regeneruje tkanki, wspomaga procesy odbudowujące komórek, ogranicza wydzielanie się sebum, działa przeciwzapalnie, kojąco.
Urządzenia używane przy peelingu wodorowym
Sprzęt do peelingu wodorowego z jakimi mamy do czynienia na rynku, służące do wykonania zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy, to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Zazwyczaj jednak, jest to wysokiej jakości sprzęt multifunkcyjny łączący w sobie m.in: hydrabrazja, oczyszczanie wodorowe, fala radiowa (bipolarna), ultradźwięki, peeling kawitacyjny itp. Niektóre z urządzeń posiadają 6 faz tego zabiegu, niektóre z nich tylko 4.
Wszystko zależy od firmy produkującej dane urządzenie. Według większości producentów, zajmujących się produkcją urządzeń do peelingu wodorowego, zwrot pieniędzy następuje już po 2 miesiącach. Jest to jeden z najlepszych współczynników ceny do jakości. Zestawy, które proponowane są na rynku, winny składać się z kilku elementów tj: urządzenia głównego, kilku głowic potrzebnych do zabiegu (ultradźwięków, peelingu kawitacyjnego, oczyszczenia wodorowego) czy zimnego młoteka, używanego do masażu po skończonym zabiegu.