Tradycyjne dywany wełniane

Większość ludzi nie chce, aby woda rozlała się na ich designerskie dywany, ponieważ kupili je ze względu na ich piękno i wartość. Podobnie jak zakup nowego samochodu i nadmierna ochrona lakieru, chcemy, aby dywan był idealnie czysty. Jednak umieszczanie dywaników w domu w miejscach, które są podatne na wilgoć i rozlania, jest w porządku. Zmieńmy wygląd swojej kuchni i łazienki, wybierając designerski dywanik, który wytrzyma warunki panujące w tych przestrzeniach.

Trwałość dywanów z wełny

Można znaleźć dywany wykonane z różnego rodzaju materiałów, ale dywany ręcznie tkane wełną są jednymi z najtrwalszych. Z tego powodu dywany wełniane są często stosowane w obszarach domów o dużym natężeniu ruchu. Dywaniki wykonane z delikatniejszego materiału np. jedwabiu po prostu nie są trwałe. Materiały niskiej jakości, takie jak materiały syntetyczne, mogą jednak również powodować szybsze niszczenie dywanu.

Zastanówmy się, jak często korzystamy z kuchni i łazienki każdego dnia. Dywany i chodniki muszą być trwałe w tych pomieszczeniach, a wełna i mieszanki wełny spełniają ten warunek.

Wełna jest łatwa do czyszczenia

Wszyscy mieliśmy plamę na ulubionym dywanie, która po prostu nie chciała zejść i było to naprawdę frustrująco. Nadal używamy tych rzeczy próbując zatuszować plamę. Natomiast wełna jest najłatwiejszym materiałem do czyszczenia dywanów. Unikajmy jedwabiu i materiałów syntetycznych do kuchni i łazienki, ponieważ trudniej jest usunąć plamy z tych materiałów. Dywan z wysokiej jakości wełny jest najbardziej praktycznym wyborem ze względu na gęstość stosu wełny, a także ze względu na jakość wełny. Sos sphaghetti, rozlane wino? Większość plam można wyczyścić punktowo szmatką z wodą z mydłem- po wyczyszczeniu upewnij się, że dywan wyschnie na powietrzu, jeśli nadmiar wilgoci jest nadmierny.

Co z wilgocią?

Wełna pozwala na większy przepływ powietrza niż wiele innych materiałów, dlatego dobrze radzi sobie z wilgocią. To sprawia, że jest idealnym wyborem zarówno do łazienki, jak i kuchni. Jest również mniej wrażliwy na zmiany temperatury i wilgotności w tych dwóch obszarach domu.

Gdzie umieścić dywaniki z wełny

Łazienka  – jeden lub więcej dywanów przed umywalką, w zależności od wielkości dywanów i twojej łazienki. Możesz również umieścić jeden większy dywanik na środku, aby utworzyć punkt centralny.

Kuchnia  – większość osób umieszcza dwa lub więcej dywanów o małej powierzchni przed głównymi obszarami np. przed zlewem. W zależności od konfiguracji szafek i stołu można, zamiast tego umieścić jeden duży dywan wełniany pod stołem kuchennym. Pamiętając, że dywan powinien być większy niż stół kuchenny.

Dywany wełniane włączone do projektu kuchni lub łazienki są idealnym sposobem na dodanie ciepła, charakteru i koloru do danego pomieszczenia. Jeśli nie jesteś pewien czy wybrany dywan w sklep Topworld nadaje się do kuchni lub łazienki, warto zadzwonić i skorzystać z profesjonalnego doradztwa: https://www.topworld.pl/produkty/dywany/dywany-tradycyjne-welniane-naturalne,2,7244

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here