Drzwi balkonowe

0
1709

Duże okna tarasowe są nie tylko walorem estetycznym, pięknie prezentującym się na fasadzie budynku. Ich główną zaletą są duże możliwości doświetlenia pokoju wewnątrz, które znacząco wpływają na jakość i komfort użytkowania przestrzeni w domu. Jakie wybrać okna, aby w pełni cieszyć się ich użytecznością?

Drzwi jednoskrzydłowe

Jednoskrzydłowa postać drzwi jest bardzo popularna i często świadczy o tym, że prosto znaczy dobrze. Mimo, iż produkt nie odznacza się monumentalnymi wymiarami, to jest zgrabny, kompaktowy, oraz łatwy w obsłudze i montażu. Ponadto, ze względu na swoje rozmiary i brak wykorzystania skomplikowanych mechanizmów, jest tani. Drzwi jednoskrzydłowe mimo niskiej ceny, cieszą użytkowników swoją funkcjonalnością i trwałością, głównie ze względu na przenikalność powietrza, oraz wodoszczelność. Jakość okien wyznaczają najczęściej szyby, dlatego ważne jest, aby inwestować w ich wysoką klasę, która zapewni wszystkie parametry związane z prawidłowym użytkowaniem domu, oraz wyciszą go przez dobrą akustykę. Drzwi jednoskrzydłowe są dość wąskie, co odbija się na komunikacji między nimi, jednak patrząc na ich inne zalety, są naprawdę dobrym produktem.

Drzwi dwuskrzydłowe otwierane

Te typy drzwi balkonowych odznaczają się już zupełnie innym standardem przestrzeni komunikacyjnej, oraz samą konstrukcją. Posiadają jeden z prostszych mechanizmów jeśli chodzi o drzwi dwuskrzydłowe, ale zyskują na otwieranej powierzchni przeszklenia, która udostępnia sporo miejsca podczas wejścia i wyjścia, pod warunkiem, że okna nie posiadają na stałe zamocowanego słupka. Słupek zamontowany na stałe jest bardzo niepraktyczny i zabiera całą funkcjonalność stolarki okiennej, ponieważ trwale dzieli środek komunikacyjny, uniemożliwiając swobodne przejście. Na szczęście propozycje sprzedawców okien, uczulają na wybór drzwi ze słupkiem ruchomym, przymocowanym do jednej z ościeżnic.

Drzwi dwuskrzydłowe uchylno-przesuwne

Chcąc zastosować dużą i wygodną przestrzeń oszklenia, warto zdecydować się na popularne drzwi uchylno-przesuwne, które mogą osiągać duże rozmiary i wagę, co jednak w codziennym użytkowaniu jest w ogóle nie odczuwalne. Ruchome skrzydło, które porusza się po prowadnicy, przemieszcza się równolegle do ściany, dlatego otwarcie drzwi nie zajmuje miejsca wewnątrz pokoju. Ze względu na spore rozmiary produktu, inwestorzy, decydując się na zakup drzwi przesuwnych, powinni mieć świadomość ich prawidłowego montażu. Producenci polecają, aby maksymalna wysokość wprawianych okien, nie przekraczała 2,3 metra. Szerokość natomiast może mierzyć już dużo więcej co sprzyja montowaniu dużych tafli okien, które prezentują się bardzo nowocześnie. Jedynym mankamentem, który może nieco utrudniać komunikacje między przestrzenią podwórko-wnętrze jest dość wysoki próg, którego szerokość odpowiada rozmiarowi kształtownika ramy. Mimo to drzwi uchylno-przesuwne są bardzo lubiane i często wybierane wśród inwestorów, chcących odznaczyć swój dom niebagatelnym oszkleniem.

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne

Niestandardowym rozwiązaniem drzwi uchylno-przesuwnych, jest ich unowocześniona wersja, czyli drzwi unoszono-przesuwne. Technika odznacza się tym, że szyna, po której podąża skrzydło okna, wpuszczona jest w posadzkę, co zyskuje na walorach estetycznych, ponieważ próg jest zupełnie niewidoczny, jak w przypadku poprzednich propozycji. Drugą cechą ukrytego progu jest więc funkcjonalność, która daje swobodny przepływ komunikacyjny, bez dodatkowych barier. Takie rozwiązanie spotykane jest najczęściej w oknach balkonowych o dużej powierzchni oszklenia i stosowane w nowoczesnym budownictwie, w którym dominuje spora ilość przeźroczystych przestrzeni.

Drzwi balkonowe składane – harmonijkowe

Mimo, iż są jeszcze mało popularne w polskich warunkach, to ich funkcjonalność jest zaskakująca i potrafi szybko wpaść w gust. Wizualny efekt kojarzy się dość kiczowato, pamiętając przeszłe czasy, gdzie drzwi w tym typie zakładano w kuchniach lub łazienkach, dla zmniejszenia kosztów montażu. Mimo, iż propozycja drzwi jest obecnie rzadko stosowana, to idealnie nadają się one do zimowych ogrodów lub zabudowy lobby, która w zależności od warunków pogodowych, może być otwierana lub zamykana.

źródło: http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/jakie-drzwi-balkonowe-do-domu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here