Pieniądze na niespodziewane zdarzenia

0
4827

Chyba każdy z nas miał w życiu nagłą i zupełnie niespodziewaną sytuację, która wymusiła na nim określone zachowanie, którego prawdopodobnie w normalnych okolicznościach być nie podjął. Życie samo w sobie bywa bardzo nieprzewidywalne, ciężko jest nam określić, co wydarzy się w przyszłym tygodniu, w następnym miesiącu, nie wspominając nawet o tym, co stać się może za rok. Trudno jest być przygotowanym na każdą tego typu sytuację, ponieważ nasza wyobraźnia często nie jest w stanie wykreować nawet scenariuszy, jakie przydarzają się nam w realnym życiu. Jesteśmy totalnie uzależnieni od losu i od różnych splotów wydarzeń, na które zwyczajnie nie mamy wpływu jako ludzie.

To dobrze, czy źle? Dla wielu odpowiedź będzie oczywista – skoro mamy tak znikomy, lub wręcz żadnego wpływu na to, co nam się przytrafia, to znaczy, że tak naprawdę nie panujemy nad własnym życiem. Czy jednak do końca tak jest? Czy za każdym razem, kiedy na głowę spada nam kolejny problem, mamy związane ręce i nie możemy absolutnie nic zrobić? Czy nie możemy w żaden sposób zmienić swojego położenia na lepsze? Rzecz jasna, nie jest tak. Wszystko zależy głównie od tego, jakie będzie nasze spojrzenie na sytuację i podejście, jakie obierzemy. Pesymiści znajdą tutaj zatem tysiące powodów do narzekania i będą przekonani, że nie da się niczego zrobić. Optymiści – zaczną szukać rozwiązania i wyjścia z niefortunnej sytuacji. Tych mogą być naprawdę dziesiątki. Jednak tutaj optymiści mają znaczną przewagę, albowiem racja stoi po ich stronie: każde zdarzenie, nawet to najbardziej smutne czy parowe, posiada jakieś rozwiązanie. Najważniejsze jest, by tego rozwiązania poszukać i nie poddawać się.

Weźmy tutaj za przykład sytuację, w której (odpukać) jeden z członków rodziny zapada na ciężką chorobę. Diagnoza jest jednoznaczna i jeśli natychmiast nie zostanie podjęte kosztowne leczenie – osoba ta odejdzie. Taka informacja z pewnością sprawi, że wielu bliskim jej osobom grunt osunie się spod nóg i rozpacz przejmie nad nimi kontrolę. Jednak po pierwszej, emocjonalnej reakcji, bliscy powinni zacząć skupiać się na szansie na wyzdrowienie – taka bowiem ciągle istnieje! Choć więc z pewnością będzie bardzo ciężko zebrać odpowiednie fundusze na drogie leki lub operację, zawsze znajdą się opcje, które będą mogły pomóc.

Jeśli potrzebna jest – tak jak w tym przypadku – duża i szybka gotówka, to niewątpliwie godnym rozważenia wyjściem z sytuacji będzie zaciągnięcie kredytu lub wzięcie pożyczki. Coś, czego być może normalnie byśmy nie zrobili, teraz może być tym, co jawi się nam jako szansa, jako błogosławieństwo, które pomoże bliskiej osobie. Wystarczy tylko trzeźwo pomyśleć, omówić dokładnie sprawę z bankiem lub ewentualnym innym pożyczkodawcą i złożyć kilka podpisów, które mogą pomóc w uratowaniu komuś życia. Niestety, przykre niespodzianki w życiu zdarzają się dosyć często, dlatego nigdy nie warto negować i rezygnować z niczego, co może pomóc w ich przezwyciężeniu i powrocie do normalności, jaką znaliśmy dotychczas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here