Wielofunkcyjne zastosowanie wirówki dekantacyjnej

Mechaniczne oddzielanie połączonych cieczy, jak i ciał stałych od cieczy, to procesy niezwykle powszechne w wielu branżach. Współcześnie zachodzą one wyłącznie przy użyciu specjalistycznych urządzeń, do których zaliczamy m.in. wirówki dekantacyjne. Czym się charakteryzują i jakie korzyści oferują w porównaniu z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku? Przedstawiamy ich charakterystykę.

Czym są wirówki dekantacyjne?

Wirówkami dekantacyjnymi nazywamy specjalny rodzaj wirówek, wyposażonych w bęben cylindryczno-stożkowy, w którym podczas wirowania dochodzi najczęściej do oddzielenia cząstek stałych od cieczy. Dzieje się tak za sprawą siły odśrodkowej jak i różnicy w masie poszczególnych cząstek mieszaniny. Cząstki stałe transportowane są następnie przez obracający się wewnątrz bębna ślimak, który może pracować z szybkością dostosowaną do rodzaju konkretnego produktu, wymagającego obróbki.

Dekanter – gdzie znajduje zastosowanie?

Wirówki dekantacyjne mają szerokie w przemyśle spożywczym (np. produkcja wina), chemicznym, jak i rolnictwie. Świetnie sprawdzą się także w branży środowiskowej, jako sprzęt niezbędny do usuwania osadów ściekowych. Spotkać je można często nawet w przemyśle wydobywczym.

Przedsiębiorcy cenią je przede wszystkim za:

  • Niską awaryjność, a co za tym idzie długowieczność. Zawdzięczają to prostej budowie
  • Niewielkie rozmiary
  • Prostotę konserwacji i serwisowania, dzięki czemu koszty eksploatacji są bardzo niskie

Tanie wirówki dekantacyjne z drugiej ręki

Chcesz zwiększyć możliwości swojego zakładu dzięki dodatkowej wirówce dekantacyjnej? Świetnym rozwiązaniem są oferowane w atrakcyjnych cenach używane maszyny od Foeth. Przeglądając pełną ofertę wirówek dekantacyjnych możesz skorzystać z pomocy profesjonalnych konsultantów dystrybutora, którzy pomogą w wyborze właściwego urządzenia. Foeth to nie tylko sprzedaż i fachowe doradztwo. Firma każdorazowo testuje i sprawdza sprawność i jakość oferowanych produktów, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie gwarancji mechanicznej na poszczególne maszyny. Dodatkowe usługi oferowane przez Foeth to pełna pomoc w logistyce, montaż i demontaż maszyn (w przypadku odsprzedaży), a także alternatywne opcje finansowania jak leasing, czy nawet najem maszyn. Wybór używanej wirówki to duża oszczędność, a korzystając z pewnego źródła masz pewność, że sprzęt będzie działał bez zarzutu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here