Dyskonty spożywcze charakteryzują się dostępnością asortymentu z wszystkich grup spożywczych, jednak w dość okrojonej ofercie. Znajdziemy w nich produkty znanych producentów, jak również tak zwane „marki własne” – cechujące się niską ceną i często wątpliwą jakością. Sklepy takie jak Biedronka czy Lidl kuszą przystępnością cenową, również jeśli chodzi o produkty markowe. Czy jednak za niską cenę musimy płacić niższą jakością? Nie zawsze.

Produkty markowe w Biedronce i Lidlu

Najpopularniejsze polskie i światowe marki starają się dotrzeć do każdego konsumenta również poprzez dyskonty. Dzięki temu marki te, choć oferują wyroby wysokiej jakości, nie mają już miana ekskluzywnych – trafiają na stoły konsumentów o różnej zasobności portfela. Często jednak produkty markowe w dyskontach są sprzedawane w niższych cenach niż na przykład w osiedlowych sklepikach. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, kto i dla kogo produkuje dane wyroby. W przypadku współpracy z sieciami takimi jak Biedronka czy Lidl, producenci są w stanie pominąć niektóre ogniwa dystrybucji, gwarantując tym samym obniżenie ceny produktu, który trafia do konsumenta. To dlatego w Biedronce możemy kupić oryginalne wędliny z Sokołowa, a w Lidlu – majonez Winiary lub inne dobrze nam znane produkty, zawierające jedynie na etykiecie dopisek „wyprodukowano dla…”. Ich smak i jakość niczym nie różni się od kupowanych w innych sklepach!

Produkty marki własnej od znanych producentów

Robiąc zakupy spożywcze w Lidlu czy Biedronce i mając na uwadze stosunek jakości do ceny produktów, warto nieco uważniej czytać etykiety. Możemy znaleźć na nich miejsce produkcji lub pakowania wyrobu, i nierzadko nazwy producentów będą nam doskonale znane. Wiele gigantycznych koncernów spożywczych wytwarza produkty niszowych marek przeznaczonych do sprzedaży w dyskontach spożywczych w bardzo niskich cenach. Sposób wytwarzania produktu nie różni się jednak znacznie od produktu sygnowanego nazwą danej marki. Żaden renomowany producent nie podpisałby się przecież pod wyrobem fatalnej jakości tylko po to, by sprzedać go więcej za niższą cenę. Reasumując – w dyskontach możemy znaleźć wiele dobrych jakościowo produktów pod mało znanymi nazwami, wytwarzanych przez renomowanych, czołowych producentów – i to za dużo niższą cenę. Po co więc przepłacać?

Dobre dyskontowe produkty

Duża dostępność rozsianych po całej Polsce Biedronek czy Lidlów i niskie ceny oferowanych w nich artykułów często kuszą nas do robienia w nich zakupów. Czy dzięki temu oszczędzamy? Z pewnością – i wcale nie tracimy przy tym na jakości. Biedronka oraz Lidl bardzo dbają o renomę swoich wyrobów. Nie znajdziemy w nich więc produktów niskiej jakości, choć jeszcze kilkanaście lat temu dyskonty kojarzyły nam się głównie z bardzo zaniżonymi cenami i fatalną jakością. Obecnie ich oferta jest bardzo zróżnicowana, a o jakość produktów oferowanych konsumentowi ściśle dbają nadrzędne instytucje, którym podlega każdy wyrób spożywczy dopuszczony do sprzedaży, a także działy jakości, działy handlowe oraz działy dystrybucji poszczególnych dyskontów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here