Czy trudno jest wziąć kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to popularne rozwiązanie wśród osób, które spłacają wiele różnych zobowiązań jednocześnie i chciałyby obniżyć wysokość miesięcznych rat, a także zredukować ich ilość. Za jego pomocą można połączyć m.in. kredyty gotówkowe, linie kredytowe i karty kredytowe.

Taki produkt oferuje spora ilość polskich banków, ale czy oznacza to, że jest to kredyt łatwy do uzyskania? Czy trudno jest wziąć kredyt konsolidacyjny i jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można poniżej.

Kredyt konsolidacyjny – wymagania banków

Żeby wziąć kredyt konsolidacyjny, przede wszystkim należy mieć ukończony 18 rok życia i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Konieczne jest także posiadanie odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej i pozytywnej historii kredytowej.

Zdolność kredytowa to inaczej zdolność do terminowej spłaty całości zobowiązania, wraz ze wszystkimi odsetkami i opłatami dodatkowymi. Banki wyliczają ją na podstawie między innymi wysokości dochodów, formy zatrudnienia, kosztów utrzymania oraz wysokości aktualnych zobowiązań. W kontekście kredytu konsolidacyjnego bardzo istotny jest szczególnie ostatni aspekt, a więc ilość aktualnych zobowiązań.

Osoby zainteresowane kredytem konsolidacyjnym mają ich z reguły co najmniej kilka, co obniża ich zdolność kredytową i sprawia, że samodzielne pozyskanie tego, czy też jakiegokolwiek typu kredytu, może być bardzo trudne.

Trzeba przy tym wskazać, że wymagania poszczególnych banków mogą charakteryzować się niewielkimi różnicami, w związku z czym przykładowo zdolność kredytowa, która dla jednego banku będzie zbyt niska, dla drugiego może okazać się wystarczająca. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy składać wnioski do kilkunastu, licząc, że w którymś przypadku będziemy mieć szczęście. W ten sposób na dłuższą metę możemy tylko obniżyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Bardziej szczegółowe informacje na temat kredytu konsolidacyjnego znaleźć można pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Jest to zdecydowanie temat warty zgłębienia, biorąc pod uwagę niewątpliwe zalety konsolidacji zobowiązań (przede wszystkim możliwość płacenia jednej, niższej raty i uniknięcia dzięki temu opóźnień w spłacie).

Jak zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego?

Najprostszym, najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zwiększenie swoich szans na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego jest skontaktowanie się z dobrym pośrednikiem kredytowym, dostępnym tutaj: https://splatakredytow.pl/kredyt-konsolidacyjny-na-144-miesiace/. Taki pośrednik dokładnie przeanalizuje sytuację, w której znajduje się dana osoba, a następnie ustali, do którego banku najlepiej się zwrócić, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową i optymalne warunki kredytu.

Dzięki szerokiej sieci kontaktów na szczeblach decyzyjnych, ekspert kredytowy będzie w stanie przeprowadzić negocjacje i pozyskać dla klienta kredyt o najlepszych możliwych parametrach. Pozwoli to oszczędzić czas i pieniądze, a także nerwy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here