Gofry nie muszą być trudne do zrobienia!

Lato i związane z nimi wyjazdy – szczególnie nad morze – przywodzą na myśl szereg smakołyków. Któż z nas przechadzając się wzdłuż plaży i mijając budki z jedzeniem, nie uświadczył zapachu świeżych, pieczonych gofrów? Obok lodów włoskich z automatu, to ulubiony rarytas Polaków. Podawany jest z reguły na słodko z masą dodatków – samym cukrem pudrem, bitą śmietaną, owocami, słodkim syropem. Zajadają się nim nie tylko najmłodsi, ale także dorośli.

Wakacje są między innymi po to, aby odpocząć od codziennych obowiązków, w tym gotowania, które nie wszystkim sprawia radość. Przebywając na urlopie, zwykle więc stołujemy się na mieście. Nie oznacza to jednak, że gdy urlop dobiega końca, nie możemy przywieźć wakacji z powrotem do domu. Jak to jest możliwe? Okazuje się, że przyrządzenie domowych gofrów wcale nie jest takie trudne.

Oto prosty przepis na gofry:

Potrzebne składniki:

– 2 szklanki mąki;
– 2 kurze jajka;
– 350 ml mleka (może być sojowe);
– 2 łyżki cukru (można zastąpić brązowym);
– 1/4 łyżeczki soli;
– 100 ml oleju.

Przygotowanie:

Mąkę przesiewamy przez sito do dużej miski. Wbijamy jajka. Dodajemy mleko, cukier, olej i sól. Wszystko mieszamy lub miksujemy do momentu uzyskania gładkiej masy.

Gofrownicę rozgrzewamy, smarujemy jej wnętrze pędzelkiem uprzednio zamoczonym w oleju. Zapobiegnie to przyklejaniu się ciasta. Wylewamy porcję mikstury i pieczemy około 3-5 minut. Kiedy lampka kontrolna zgaśnie, gofr jest gotowy. Pamiętajmy, że każda gofrownica ma inną moc i głębokość, należy więc kontrolować stopień wypieczenia ciasta.

Od naszych osobistych upodobań zależy, jakie dodatki położymy na gofrach. Może być to bita śmietana, owoce sezonowe, dżem, powidła, cukier puder, a nawet Nutella.

Gofry przygotowuje się bardzo szybko. Ten przepis zrealizujemy w zaledwie pół godziny. Polecany jest przez blog kulinarny ewa-gotuje.pl. Wszystkie zawarte tu receptury cieszą się dużym powodzeniem ze względu na niezapomniany smak potraw. Oprócz instrukcji przyrządzania obiadów i sałatek dodatkowo znajdziemy tu przepisy na pyszne ciasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here