Krótka historia etykiet samoprzylepnych z budującymi przykładami

Uniwersalne etykiety samoprzylepne to niezwykle wygodna rzecz. Z ich pomocą można rozwiązywać różnorodne zadania – zarówno w pracy, jak i w domu. Załóżmy, że w firmie X co miesiąc zachodzi konieczność wysyłania tradycyjnej korespondencji do setek adresatów. Można sobie wyobrazić ile czasu zajęłoby adresowanie kopert. Takiej sposobności nie może przegapić żaden producent etykiet samoprzylepnych.

Ciąg dalszy przypadku firmy X

I tak – po wprowadzeniu wszystkich adresów do komputera, specjalny program rozmieści je na komórkach danego formatu (najpopularniejszy – A4) i wystarczy w drukarkę załadować arkusze z samoprzylepnymi etykietami, a następnie wydać polecenie „Drukuj”. Po zakończeniu druku wystarczy oddzielić papiery od warstwy kleju i przymocować je do kopert. Szybko i sprawnie. Dział zajmujący się wysyłką korespondencji polubił już z pewnością producentów etykiet samoprzylepnych.

Przykład z innego podwórka

Miejsce akcji – kuchnia (gdzieś w Polsce); główny aktor – pani domu.

Konserwuje warzywa lub gotuje dżem. Rzędy słoików zajmują sporą powierzchnię blatu kuchennego. Na finał potrzebny jest jeszcze pan domu, który odstawi przetwory na półkę do spiżarni. Jak jednak określić po pewnym czasie, co dokładnie zawiera poszczególny słoik? Nie ma nic prostszego. Jeśli samoprzylepne etykiety są pod ręką można każdy słoik opisać i dla chronologii dodać datę produkcji. Teraz już nigdy czarna porzeczka nie pomyli się z truskawkami, a pomidory z papryką. I znów producent etykiet samoprzylepnych stanął na wysokości zadania. Kolejny sukces!

Najczęstsze zastosowania

Etykiety samoprzylepne są niezbędne do organizacji miejsca pracy w biurze. Są wygodne do oznaczania folderów lub tacek z papierami, organizowania archiwów, oznaczania książek lub albumów, pudełek z taśmami wideo lub płytami CD. A do oznaczania samych płyt CD są specjalne naklejki z okrągłym wycięciem w środku.

Etykiety są szeroko stosowane w handlu. Łatwo można na nich umieszczać kody kreskowe, metki z opisem i ceną, adnotacje i inne niezbędne informacje.

Etykiety samoprzylepne są bezpieczne dla sprzętu biurowego i mogą być używane do drukowania na wszystkich rodzajach drukarek atramentowych i laserowych, a także na wszystkich kopiarkach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here