Konto oszczędnościowe dla dzieci pozwala na gromadzenie środków pieniężnych, które w przyszłości ułatwią najmłodszym wejście w dorosłość. Tego typu zabezpieczenie finansowe motywuje do systematycznego gromadzenia odpowiednich środków. Rodzice mogą na przykład wykorzystać opcję automatycznego przelewu z rachunku osobistego, dzięki czemu konto dla dziecka co miesiąc będzie zasilane odpowiednią kwotą.

Oferta kont oszczędnościowych dla dzieci

Banki posiadają bogatą ofertę kont oszczędnościowych dla dzieci. Aby skorzystać z najlepszych promocji, warto śledzić różne rankingi i wybrać najlepszy produkt. Warto mieć na uwadze oprocentowanie konta. Nawet najmniejszy próg gwarantuje, że gromadzone na koncie środki będą w stanie przynieść zysk. Znaczenie ma również częstotliwość naliczania odsetek. Do najbardziej opłacalnych należą konta z dzienną lub tygodniową kapitalizacją. Warto wybrać konto całkowicie darmowe w banku, który nie pobiera prowizji za przelew wewnętrzny. Dzięki temu rodzic może dokonać wypłaty środków z własnego konta oszczędnościowego na innych rachunek prowadzony równolegle. Może również ustalić limit wypłat na koncie dziecka, pod względem ich liczby oraz wysokości.

Założenie konta dla dzieci

Wiele banków posiada specjalną ofertę rachunków przeznaczonych dla dzieci. Jednak do momentu skończenia przez dziecko 13 roku życia, rzeczywistym właścicielem i dysponentem konta jest rodzic lub opiekun. Zgodnie z obowiązującym prawem, trzynastolatek może wykonywać określone czynności na swoim koncie oszczędnościowym. Ma prawo przelewać pieniądze między rachunkami, dokonywać zakupów w sklepach internetowych czy używać karty płatniczej. Dziecko staje się wówczas właścicielem konta i może korzystać z pieniędzy bez ograniczeń. Tego typu konto oszczędnościowe można założyć dziecku przez internet lub złożyć we własnym banku wniosek o uruchomienie rachunku. Jeżeli jednak inne instytucje posiadają ciekawsze oferty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć dziecku konto w innym banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here