Zakup mieszkania do remontu oraz późniejsze jego odsprzedanie może być bardzo prostym i skutecznym sposobem na zarobienie niemałych pieniędzy. Zarówno całą inwestycję, jak i sam proces prac remontowych przeprowadzić można stosunkowo szybko. Nieco trudniejsze i bardziej pracochłonne jest znalezienie chętnego kupca, który będzie gotowy odkupić mieszkanie za satysfakcjonującą dla inwestora cenę. Dlatego tak duże znaczenie ma odpowiednie oszacowanie i przeliczenie opłacalności inwestycji w mieszkanie do remontu.

Lokalizacja i wyposażenie

Decydując się na zakup mieszkania do remontu, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację takiej nieruchomości. W przypadku odpowiednio atrakcyjnego miejsca, szansa na szybką sprzedaż zwiększa się. Duże znaczenie ma również kwestia ceny. Na ostateczny zarobek wpływ ma opłacalność zakupu, więc nie warto łapać się pierwszej lepszej okazji. Końcowy bilans musi być dodatni. Ma na to wpływ sposób wykończenia mieszkania, dlatego lepiej przeprowadzić remont przy minimalnych kosztach, a pomieszczenia wyposażyć niedrogimi meblami. Można też zdecydować się na zakup płytek drugiej klasy, które mogą posiadać nieduże rysy i zabrudzenia, ale są znacznie tańsze. Meble najlepiej kupować w promocjach.

Wycena mieszkania

Ustalając ostateczną cenę sprzedaży, należy wliczyć w nią koszt własnej pracy oraz oczekiwany zarobek. Większość klientów oczekuje konkretnego upustu, dlatego można od razu dodać do ceny około dziesięć procent. Oprócz przeprowadzenia remontu, wykończenia oraz zakupu umeblowania, warto uzupełnić mieszkanie również w rozmaite dodatki, dzięki którym stanie się ono przytulniejsze. Mogą to być doniczki z kwiatami, ozdobne narzuty na łóżko czy ładne poduszki. Bardzo wiele elementów wyposażenia zostaje w mieszkaniu po poprzednim właścicielu. Jeżeli nie nadają się do użytku, warto je tanio sprzedać i zarobione pieniądze przeznaczyć właśnie na rozmaite dodatki. Gotowe do zamieszkania lokum przyciągnie więcej chętnych, w tym również kilkuosobowe rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here