Ochrona zasilania twojej firmy ze Smart-UPS firmy APC

Zagwarantowanie stałego dopływu energii do urządzeń w serwerowni to bardzo istotna kwestia, na którą powinien zwrócić uwagę każdy z administratorów sieci firmowej już na etapie jej tworzenia. Nagły brak dopływu energii z sieci zewnętrznej lub nawet wystąpienie chwilowych zakłóceń źródła prądu może spowodować wyłączenie się urządzeń, utratę istotnych danych i przerwanie przebiegających procesów. Aby temu zapobiec, warto zakupić UPS, czyli zasilacz bezprzerwowy (awaryjny). Odpowiada on za zagwarantowanie stałego dopływu prądu do podłączonych urządzeń. W ofercie bardzo wielu producentów możemy znaleźć najróżniejsze zasilacze awaryjne, które mogą być także wyposażone w różne dodatkowe funkcjonalności, dlatego możliwe jest dobranie takiego sprzętu, który idealnie spełni potrzeby naszego przedsiębiorstwa. W tym tekście postaramy się krótko opisać linię zasilaczy awaryjnych Smart-UPS od marki APC. Zapraszamy do lektury!

APC – lider na rynku zasilaczy awaryjnych

Z pewnością wielu spośród czytelników kojarzy markę APC bądź też korzysta z oferowanych przez nią produktów. Jeżeli nie – zachęcamy do zapoznania się z jej krótkim opisem. APC jest firmą amerykańską, obecną na rynku od 1981 roku, która od początku swojego istnienia zajmuje się tworzeniem rozwiązań z kategorii zasilania awaryjnego. Producent stara się opierać tworzone przez siebie rozwiązania na dwóch podstawowych filarach – standaryzacji oraz bezproblemowej integracji. Zasilacze awaryjne oferowane przez APC cechują się przede wszystkim łatwością zarządzania, pełną integracją i możliwością szybkiego wdrożenia. Oprócz zasilaczy awaryjnych w ofercie marki APC znaleźć możemy również inne produkty, takie jak: moduły bateryjne, komponenty chłodzenia, szafy serwerowe typu rack, bypassy oraz systemy zabezpieczeń. Wszystkie te rozwiązania mogą wydajnie współpracować ze sobą w serwerowni.

Zasilacze UPS stworzone przez APC to produkty, których zadaniem jest ochrona zasilania różnych urządzeń elektronicznych. Nadają się one idealnie do współpracy z serwerami oraz dyskami o zmiennym poborze mocy. Zapewniają wysoką sprawność niezależnie od obciążenia i są w stanie ochronić każdy sprzęt elektroniczny. W ofercie marki APC znaleźć można kilka różnych linii produktów służących do ochrony zasilania, które różnią się między sobą parametrami oraz możliwością zastosowania.

Najistotniejsze zalety tych zasilaczy awaryjnych to przede wszystkim:

  • dostosowanie rozwiązań do różnorodnych możliwości finansowych użytkowników;
  • dostępność różnych obudów na wybrane modele zasilaczy awaryjnych;
  • całkowita integracja rozwiązań;
  • niski ogólny koszt posiadania;
  • łatwość wdrożenia do istniejących już rozwiązań sieciowych;
  • maksymalna efektywność oraz stabilność zasilania;
  • najlepsze dostępne rozwiązania dla urządzeń sieciowych oraz serwerowych;
  • możliwość skalowania czasu podtrzymania.

Linia zasilaczy awaryjnych Smart-UPS od APC

Linia Smart-UPS to profesjonalne zasilacze awaryjne stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach – z produktów marki korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Smart-UPS to produkty odpowiadające za ochronę sprzętów oraz zawartych w nich danych przed skutkami wystąpienia niespodziewanych zakłóceń zasilania. Linia ta powstała z myślą o ochronie urządzeń sieciowych i serwerowych w przedsiębiorstwach. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak zasilacze awaryjne otrzymujemy gwarancję niezawodnego działania naszej sieci i ochrony danych. W linii Smart-UPS znajdą Państwo wiele różnych modeli, które różnią się między innymi rodzajem obudowy oraz klasą (klasa podstawowa, standardowa lub o przedłużonym czasie zasilania). Zależnie od wielkości firmy i jej zapotrzebowania klienci mogą dobrać odpowiednie rozwiązania z oferty APC.

UPS APC SMT1000I, czyli niezawodny i wydajny zasilacz awaryjny

smt1000i

Jednym z wielu zasilaczy awaryjnych dostępnych w ramach linii Smart-UPS jest produkt o kodzie SMT1000I. Jest to urządzenie stworzone z myślą o bardzo wymagających środowiskach firmowych. Głównym zadaniem tego zasilacza awaryjnego jest ochrona podłączonych do niego sprzętów przed nagłym zanikiem zasilania. Urządzenie jest wyposażone w akumulator, dzięki czemu w sytuacji wystąpienia zakłóceń następuje natychmiastowe przełączenie z zasilania sieciowego na zasilanie bateryjne. Czas podtrzymywania może być skalowany poprzez zamontowanie akumulatorów o większej pojemności. Moc wyjściowa zapewniana przez ten UPS wynosi 1000 VA. Produkt posiada osiem gniazd wyjściowych. Dodatkową zaletą tego zasilacza bezprzerwowego są jego kompaktowe wymiary oraz niewielka waga – z pewnością znajdzie się dla niego miejsce w każdym centrum danych, nawet w niewielkiej firmie. Ten UPS wyposażony jest w licznik energii informujący o rzeczywistej liczbie pobranych kilowatogodzin. Produkt zapewnia wysoką sprawność online, a co za tym idzie – zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji oraz zmniejszoną emisję ciepła. Produkt posiada pojedynczą grupę gniazd wyjściowych, która może być niezależnie sterowana z zasilacza, dzięki temu urządzenia, które uległy zawieszeniu, mogą zostać pojedynczo zrestartowane. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że podczas zasilania bateryjnego symulowane jest zasilanie sieciowe (czysty wyjściowy przebieg sinusoidalny), co gwarantuje zgodność z serwerami wyposażonymi w aktywnie korygowany współczynnik mocy obciążenia. Producent zadbał również o maksymalne wydłużenie czasu eksploatacji akumulatorów poprzez dostosowanie napięcia ładowania do temperatury akumulatora. Zastosowanie wskaźników LED oraz alarmów dźwiękowych ułatwia wydajne zarządzanie urządzeniem i monitorowanie jego stanu.

Gdzie zakupić opisane powyżej produkty?

Jak widać, zasilacze awaryjne to bardzo przydatne urządzenia, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach, niezależnie od ich wielkości. Zapewnienie gwarantowanego dopływu energii jest niezbędne aby móc cieszyć się sprawnym działaniem przedsiębiorstwa bez ryzyka nagłej utraty danych. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem takiego sprzętu, zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalnego dystrybutora. Przykładem takiego sprzedawcy jest thomas it. W naszym asortymencie znajdą Państwo wiele różnorodnych zasilaczy awaryjnych. Nasi eksperci pomogą każdemu z klientów w doborze najodpowiedniejszych rozwiązań do konkretnego środowiska. Zachęcamy do kontaktu!

Kontakt poprzez e-mail: info@thomas-it.pl lub telefonicznie: 32 444 94 30

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here