Jak wybrać program magazynowy

Warto wiedzieć, że wybór programu magazynowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy przed podjęciem ostatecznej decyzji uwzględnić najbardziej istotne kwestie. Jakie cechy powinny mieć programy magazynowe? Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę?

Pobranie wersji demonstracyjnej i zapoznanie się z wszystkimi możliwościami

Nie jest rekomendowane zaopatrzenie się w program znajdujący się w ofercie firmy, która nie może zaprezentować wersji demo. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przedstawiciel handlowy nigdy nie będzie w stanie zastąpić możliwości przetestowania oprogramowania.

W przypadku, gdy system będzie trudny w konfiguracji, instalacji i obsłudze, przedsiębiorstwo najprawdopodobniej będzie potrzebowało odpowiedniego szklenia, jeżeli chodzi o obsługę. Producent nie powinien mieć obecnie większych problemów ze stworzeniem programu, który będzie miał intuicyjny interfejs.

Sprawdzenie listy użytkowników oprogramowania

Rekomendowane jest przed zakupem dowiedzieć się, jakie firmy korzystają z danego systemu. Jak wiadomo nie każdy przedsiębiorca chce, aby jego pracownicy byli testerami oprogramowania. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że niska cena bardzo często jest związana z niedopracowanym produktem.

Warto wiedzieć, że zmiana oprogramowania może być dla firmy nie tylko problematyczna, ale również czasochłonna. Nie warto sugerować się tylko ceną. Przedsiębiorca nie powinien tracić czasu swoich pracowników, jeżeli dany program nie sprawdził się w innych firmach.

Wsparcie techniczne

Należy mieć świadomość, że obecnie nie ma konieczności jechać do siedziby producenta w celu skonfigurowania programu. Jak wiadomo obecnie można korzystać z narzędzi pozwalających na pracę zdalną na pulpicie. Doskonałym przykładem może być program TeamViewer. Pracownik z działu technicznego łączy się przez internet z przedstawicielem firmy i rozwiązuje problem na jego komputerze.

Oczywiście konieczne będzie podanie hasła, a następnie zezwolenie na połączenie do komputera. Dzięki temu dwie osoby będą mogły pracować na jednym urządzeniu na omawianym programie. Można w ten sposób nie tylko rozwiązać problem, ale również przeprowadzić szkolenie czy wdrożyć system.

Jakie cechy powinny mieć jeszcze programy magazynowe?

Należy wiedzieć, że zakup powinien być udokumentowany poprawnie wystawioną fakturą VAT. Na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego można bez żadnego problemu sprawdzić, czy dane przedsiębiorstwo nie zawiesiło swojej działalności. Jak wiadomo obecnie technologia rozwija się bardzo dynamicznie.

Nie tylko powstają nowe urządzenia, ale również wersje poszczególnych systemów operacyjnych. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji zweryfikowanie czy dany producent regularnie aktualizuje swoje oprogramowanie. Warto również pamiętać, że Programy magazynowe muszą nadążać za zmianami prawnymi oraz potrzebami rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here