Odmowa przyznania kredytu – z jakich przyczyn może nastąpić?

0
1021

Składając wniosek o udzielenie kredytu, chcielibyśmy, aby został on rozpatrzony jak najszybciej i w sposób pozytywny. Niestety nie zawsze tak się dzieje i niekiedy banki odmawiają udzielenia kredytu swoim klientom. Jest to dość stresująca sytuacja, szczególnie gdy pieniądze, o które wnioskowaliśmy są nam w danym momencie naprawdę niezbędne. Jakie mogą być przyczyny odmowy przyznania kredytu przez banki? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Zbyt niska zdolność kredytowa

Za niska zdolność kredytowa jest jedną z najczęstszych przyczyn odrzucania wniosków kredytowych przez banki. Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego kredytobiorcy do spłaty danego zobowiązania w terminie wraz z odsetkami i innymi dodatkowymi kosztami. Im większą sumę kredytu chcesz otrzymać, tym większa musi być Twoja zdolność kredytowa. Banki starają się jak najbardziej zminimalizować ryzyko, które towarzyszy udzielaniu pieniędzy. Z tego względu odrzucają wnioski osób, których zdolność kredytowa pozostawia wiele do życzenia.

Na szczęście możesz popracować nad swoją zdolnością kredytową i zwiększyć szanse na otrzymanie kredytu. W jaki sposób? Podczas obliczania zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę m.in.: wysokość dochodów, ilość posiadanych zobowiązań i Twoje koszty utrzymania. Aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, możesz spłacić część swoich zobowiązań oraz zadbać o stabilne warunki zatrudnienia.

Negatywne wpisy w BIK

W BIK znajdują się zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje na temat kredytobiorców. Bank z pewnością sprawdzi, jakie informacje przechowywane są tam na Twój temat, zanim udzieli Ci kredytu. Niestety negatywne wpisy np. o nieterminowej spłacie zobowiązań mogą przesądzić o tym, że otrzymasz odmowną decyzję kredytową. Dla banku kredytobiorca, który już wcześniej miał problem ze spłatą długów, jest mało wiarygodny i aby uniknąć późniejszych problemów, po prostu odmawia udzielenia pieniędzy takim osobom.

Jak zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Możesz zminimalizować ryzyko odrzucenia swojego wniosku kredytowego na wiele sposobów. Po pierwsze możesz poprosić o pomoc doradcę kredytowego kredyty Zwoleń. Taka osoba znajdzie dla Ciebie atrakcyjną ofertę kredytu, który możesz otrzymać bez większego problemu. Współpraca z doświadczonym doradcą https://kredyty-zwolen.com.pl znacząco zwiększa Twoje szanse na uzyskanie niezbędnych w danym momencie środków finansowych.

Dobrym pomysłem może się także okazać spłata zaległych zobowiązań czy też kupienie jakiegoś niedrogiego urządzenia na raty. Jeśli do tej pory nie miałeś żadnych kredytów i pożyczek, to wzięcie jakiegoś przedmiotu na raty pozwoli Ci zbudować historię kredytową, która jest niezbędna do otrzymania kredytu w banku.

Pamiętaj, że jeśli bank odmówi Ci przyznania kredytu, to nie warto składać kilku kolejnych wniosków w różnych miejscach, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Może to pogorszyć Twoją sytuacje i sprawić, że jeszcze bardziej zmniejszysz swoje szanse na otrzymanie kredytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here