Sprawdzony producent blachy perforowanej

Blacha perforowana zalicza się do popularnych i zarazem uniwersalnych materiałów, które mają szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle i szeroko rozumianym zdobnictwie. Obróbka surowego materiału wymaga precyzji i nowoczesnych technologii, stąd na krajowym rynku jest niewielu godnych zaufania producentów oferujących zróżnicowane pod względem wymiarów, materiałów i perforacji blachy. Do grona zaufanych partnerów zalicza się Perfopol, polskie przedsiębiorstwo z historią sięgającą początku lat 90. minionego stulecia.

Zastosowanie

Blacha perforowana powszechnie stosowana jest w wielu dziedzinach gospodarski. Do głównych odbiorców produktów Perfopol (http://www.perfopol.pl/pl/) należą zakłady przetwórcze i przemysłowe, w tym branża spożywcza, motoryzacyjna, chemiczna, górnicza czy budownictwo. Także przedsiębiorstwa wyspecjalizowane w nowoczesnych technologiach często sięgają po niewielkie arkusze blachy, będącej częścią składową większych konstrukcji. Poza przemysłem jako takim blacha perforowana jest efektownym i trwałym elementem zdobniczym, sprawdzając się podczas projektowania i wykonawstwa architektury zewnętrznej, jaką można spotkać w parkach, w ogrodach, na placach zabaw, w skate parkach czy w okolicach boisk. Materiał jest nie tylko efektowny, ale też trwały. Odporność na działanie warunków atmosferycznych to ogromna zaleta płotów czy koszy wykonanych z perforowanej blachy. Kolejna, nie mniej istotna, to znaczna niepodatność na uszkodzenia mechaniczne, w tym akty wandalizmu.

Współczesna architektura wnętrz śmiało czerpie z mody na industrializm i minimalizm. Stąd elementy z blachy perforowanej można spotkać i w mieszkaniach czy domach, i w modnych klubach bądź restauracjach. Blacha perforowana doskonale się prezentuje zarówno w naturalnym kolorze, jak również po pomalowaniu. Walory dekoracyjne połączone z bezproblemowym utrzymaniem czystości to istotna cecha tego materiału.

Zróżnicowanie

Podstawowym kształtem blachy perforowanej jest prostokąt, ale też można zamówić formy okrągłe, trapezowe czy w kształcie krzyża i rombu. Natomiast oczka w blasze mogą być  prostokątne, podłużne, sześciokątne i okrągłe. Takie zróżnicowanie pozwala znaleźć produkt zgodny z założeniami projektanta maszyn czy architekta. Kolejnymi czynnikami, na które zwraca się uwagę podczas zamawiania arkuszy, są rozstaw oczek oraz szerokość marginesów. Ostatnim ważnym kryterium określającym blachę jest materiał, z którego ją wykonano – od lekkiego aluminium, poprzez wiele gatunków stali, w tym ocynkowane, nierdzewne i z dodatkiem tytanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here