Inwestycja finansowa może przynieść bardzo duże zyski. Niektóre formy powiększania kapitału są bardziej ryzykowne, jednak pozwalają na uzyskanie większej stopy zwrotu.

Bezpieczne inwestycje

Chociaż najbezpieczniejsze inwestycje nie przynoszą zazwyczaj wielkich zysków, pozwalają na systematyczne powiększanie kapitału. W takiej formie najlepiej sprawdzają się konta oszczędnościowe oraz lokaty. Zysk z oprocentowania jest symboliczny, dlatego są to jedynie tymczasowe formy inwestycji. Nieco większe ryzyko wiąże się z funduszami inwestycyjnymi. Przynoszą one większe zyski od lokat i kont oszczędnościowych, ale wiążą się z koniecznością uiszczania opłat zarządczych oraz manipulacyjnych. Ciekawą opcją jest także lokowanie majątku w rozmaite dobra materialne. Dotyczy to przede wszystkim metali szlachetnych, takich jak złoto i srebro, a także dzieł sztuki, alkoholi czy przedmiotów kolekcjonerskich, na przykład znaczków, płyt, zdjęć czy monet. Wraz z upływem czasu, ich wartość zwiększa się. To bardzo stabilna i pewna forma inwestycji, jednak wymaga nieco czasu oraz sporej wiedzy specjalistycznej.

Bardziej ryzykowne inwestycje

Znacznie bardziej ryzykowną inwestycją jest gra na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na giełdzie obraca się przede wszystkim obligacjami skarbowymi oraz akcjami różnych firm. W celu rozpoczęcia takiej działalności, konieczne jest posiadanie rachunku inwestycyjnego w banku lub specjalnym biurze maklerskim, np. internetowym. Inną opcją inwestycyjną jest rynek Forex. Inwestycja tego typu opiera się na handlu walutami oraz surowcami, przy zastosowaniu mechanizmu finansowej dźwigni. W związku z tym zarówno zyski, jak i straty mogą być bardzo duże. Pomnażanie majątku odbywa się na zasadzie założenia, że wartość przedmiotu inwestycji wzrośnie lub spadnie. W przypadku posiadania bardzo dużego kapitału, dobrą opcją jest inwestycja w nieruchomości. Wynajem mieszkania zapewnia stały i długoterminowy dochód, jednak wymaga zazwyczaj sporych wydatków związanych z kupnem, remontem oraz utrzymaniem mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here