3 kroki do wyjścia z zadłużenia

Poważne zadłużenie to problem, z którym zmaga się znacznie większa ilość Polaków niż mogłoby się wydawać. Bez obaw – nawet, jeśli zdaje się on niemożliwy do rozwiązania, w rzeczywistości zazwyczaj są jeszcze działania, które można podjąć, aby polepszyć swoją sytuację. Oto najważniejsze z nich!

1.      Nie czekaj, aż sytuacja się pogorszy – zacznij działać jak najszybciej

Warto pamiętać, że odsetki karne za opóźnienie w spłacie zobowiązania są naliczane już od pierwszego dnia po terminie spłaty. Dodatkowo, wraz z mijającym czasem wierzyciel może zacząć podejmować dodatkowe kroki w celu odzyskania swojej należności, takie jak wysyłanie płatnych wezwań do zapłaty. Dlatego też warto pozbyć się swoich długów jak najszybciej, zanim jeszcze wystąpi efekt kuli śnieżnej i zadłużenie stanie się bardzo trudne do opanowania.

W pierwszej kolejności warto stworzyć kompletną listę wszystkich swoich zobowiązań, wraz z wysokością ich miesięcznych rat i całkowitą kwotą do spłaty, a także wysokością swoich dochodów. Taka lista pozwoli ocenić, w jakiej dokładnie sytuacji finansowej się znajdujemy i które kredyty i pożyczki są w zasięgu naszych możliwości, a które stały się już problemem.

Zebranie i przeanalizowanie takich informacji pomoże w skuteczniejszym rozwiązaniu problemu, na przykład przy pomocy kredytu dla zadłużonych, o którym więcej można przeczytać tutaj: https://habza.com.pl/kredyt-dla-zadluzonych/. Zdecydowanie warto poszerzyć swoją wiedzę na jego temat, zwłaszcza, jeśli obecna sytuacja na pierwszy rzut oka wydaje się być bez wyjścia.

2.      Skontaktuj się z ekspertem i ułóż plan działania

Kiedy już zakończymy wszystkie działania wymienione w pierwszym kroku, przyjdzie czas, aby faktycznie zacząć pozbywać się swoich długów. W teorii kredyt dla zadłużonych i inne tego typu zobowiązania można zaciągnąć samodzielnie, ale w praktyce bywa to bardzo trudne. Wynika to z faktu, że osoby poważnie zadłużone z reguły charakteryzują się niską zdolnością kredytową.

Profesjonalni pośrednicy kredytowi, tacy jak Habza Finanse, zawsze najpierw analizują sytuację dłużnika, a następnie przedstawiają mu swoje rekomendacje. Wspólne ułożenie swoistego „planu naprawczego”, a następnie jego wdrożenie, może być receptą na nawet bardzo poważne problemy finansowe. Wiedza i doświadczenie specjalistów kredytowych pozwala im bowiem działać znacznie skuteczniej niż samym kredytobiorcom, którzy z reguły nie mają szczególnych kwalifikacji w zakresie bankowości i finansów.

3.      Trzymaj się ustalonego planu i ściśle kontroluj swoje finanse

Kiedy już zdecydujesz się na postępowanie zgodnie z konkretnym planem, postaraj ściśle się go trzymać. Kontroluj swoje finanse i dbaj o to, aby spłacać kolejne raty na czas. Rata kredytu dla zadłużonych powinna zostać indywidualnie dopasowana do Twoich okoliczności, tak, aby jej terminowa spłata nie stanowiła problemu.

Może się jednak zdarzyć, że Twoja sytuacja finansowa jeszcze bardziej się pogorszy. W takim przypadku szybko reaguj, aby uniknąć opóźnień w spłacie. Możesz zastanowić się na przykład nad wydłużeniem okresu spłaty zobowiązania, dzięki czemu obniżysz wysokość rat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here