Zregeneruj swoje siły podczas wycieczki do Chin

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku. Przeciążony umysł związany z pracą, potrzebuje od czasu do czasu odpocząć i zregenerować się. Raz do roku przysługuje pracownikowi dłuższy urlop. Należy wykorzystać ten czas jak najlepiej. Wakacje pomogą nam się zresetować. Warto wybrać się w nieznane miejsca, w których zapomnimy o problemach w pracy.

Czy Chiny to dobre miejsce dla każdego?

Chiny powinna odwiedzić osoba, która jest otwarta na zupełnie nowe rzeczy. Niemal wszystko tam jest inne niż u nas. Przede wszystkim jest tam mnóstwo ludzi. Poznamy nowe smaki, zapachy. Osoba konserwatywna będzie się tam męczyć. Natomiast, osoby rządni przygód będą mieli tam prawdziwy raj.

Atrakcje turystyczne Chin

Chiny są egzotycznym miejscem. Nie ma tam nic, co przypomina greckie czy hiszpańskie plaże. Nie mniej jednak, kraj ten jest bogaty w różne atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć. Przedstawię kilka z nich.

Przede wszystkim, polecam Tarasy Ryżowe Smoczego Grzbietu – strome zbocza, które zostały ręcznie rzeźbione. Posiadają kształt schodów, wewnątrz uprawiany jest ryż.

Atrakcyjnym miejscem są Mogoty w dorzeczu rzeki Li. Wzgórza, wokół których płyną wody. Na wodach pływają bambusowe łódki. Rybacy łowią z nich ryby i homary. Krajobraz krasowy, ukryte są w nim świątynie na skałach. Znajduje się tutaj duża ilość jaskiń, mostów oraz gorących źródeł.

W muzeum (okolice miasta Xian) znajduje się Armia Terakotowa złożona z ośmiu tys. kolorowych żołnierzy (8 Cud Świata).

Zwiedzając Chiny należy zwiedzić Danxie – czerwone formy z piaskowce. Zostały one wpisane na listę UNESCO. Niezapomnianych doznań dostarczą Jaskinie Longmen, czyli Groty Smoczej Bramy. Świątynie wykute zostały w skale, przedstawiają niemal sto tys. posągów buddyjskich.

Aktywni fizycznie będą zachwyceni naturalnym ekosystemem chińskim w Yading. Można tutaj uprawiać wysokogórski trekking. Natomiast, w Górach Tianmen zobaczymy najwyżej położoną grotę na świecie.

Miłośnicy zwierząt powinni udać się do Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu. Warto zobaczyć Klasztor Shaolin, który jest kolebką chińskiej sztuki walki. Organizowane są tutaj pokazy walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here