Potencjalni klienci banków bardzo często są odbiorcami przekazów reklamowych, zgodnie z którymi konto bankowe może być zupełnie darmowe. Czy rzeczywiście tak jest? Czy dzisiaj banki tak bardzo starają się o nowych klientów, że oferują coś zupełnie bezpłatnie? Okazuje się, że tak, ale zawsze należy dokładnie przyjrzeć się szczegółom takich propozycji.

Czy 0 złotych oznacza brak opłat?

Rzeczywiście coraz częściej można korzystać z ofert, zgodnie z którymi konto dla młodych, konto oszczędnościowe czy konto dla seniora zakładane jest zupełnie bezpłatnie. Należy jednak zwracać uwagę na pozostałe warunki. Może okazać się, że prowadzenie takiego konta będzie już wiązać się z opłatami.

Co więcej, bank może też pobierać jednorazową prowizję albo rozłożyć ją w ramach miesięcznych opłat. Jak się okazuje, nie zawsze samo założenie konta za 0 złotych oznacza, że klient nie będzie ponosić w związku z jego posiadaniem żadnych kosztów.

Ograniczenia, jakie może stawiać bank?

Konto może być tylko pozornie darmowe. Bardzo często banki stawiają swoim klientom pewne ograniczenia. Regułą jest już dyktowanie warunków korzystania z takiego rachunku. Rzeczywiście konto dla młodych czy jakiekolwiek inne dedykowane określonym klientom będzie w pełni bezpłatne, ale tylko wtedy, gdy każdego miesiąca wpłynie na nie określona wartość środków.

Drugim często stosowanym ograniczeniem jest konieczność korzystania z przypisanej do rachunku karty płatniczej i dokonywanie transakcji o określonej liczbie i wartości. Jeśli tylko warunki te zostaną przez klienta spełnione, rzeczywiście bank nie będzie pobierać za takie konto żadnych opłat.

Jak wybrać naprawdę darmowe konto?

Osoby, które szukają optymalnego konta, które rzeczywiście będzie spełniać ich oczekiwania, a przy tym będzie zupełnie darmowe, powinni w pierwszej kolejności porównać oferty różnych instytucji. Okazuje się, że w Polsce działają banki, które rzeczywiście proponują konta za 0 złotych.

Dobrym wyznacznikiem będą rankingi kont bankowych, które przynajmniej raz w miesiącu są publikowane przez same instytucje bankowe. Warto wiedzieć, że propozycje bezpłatnych kont są stosowane coraz częściej. Banki już dawno przestały zarabiać na takich rachunkach. Oferują je raczej po to, by zwabić klienta i nakłonić go na nabycie innych, bardziej intratnych produktów.

Ciesz się dodatkowymi bonusami

Nie dość, że konto dla młodych albo dedykowane innej grupie klientów może być zupełnie bezpłatne, to jeszcze ich posiadacze mają szansę na nich zarabiać. Coraz częściej banki oferują oprocentowane konta oszczędnościowe za 0 złotych albo konta, dzięki którym klient może otrzymać od tej instytucji premię.

Warto zwracać uwagę na takie okazje. Należy też pamiętać, by nie patrzeć jedynie na ofertę banku, w którym posiadamy już jakiś produkt. Może okazać się, że konkurencja ma dla nas o wiele lepszą propozycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here