Franczyza - dla kogo

Coraz więcej firm decyduje się na rozwój w modelu franczyzowym. Jeszcze do niedawna franczyza nie cieszyła się dużą popularnością, jednak dziś możemy znaleźć oferty firm z różnych branż, które oferują nam współpracę na zasadach franczyzy. Dla kogo franczyza rzeczywiście będzie opłacalna?

Brak pomysłu na własny biznes

W dzisiejszych czasach nie wystarczy założyć firmy – trzeba ją jeszcze umieć rozwijać i wypromować. Sam pomysł na biznes to za mało, gdyż aby osiągać zadowalające zyski, należy umieć trafić do klienta. Nasza oferta musi być więc zróżnicowana i odpowiadać na potrzeby przynajmniej lokalnego rynku. Tymczasem wiele osób marzy o tym, aby prowadzić własną działalność gospodarczą, jednak brakuje im dobrego pomysłu na swój biznes. Problem narasta, ponieważ rynek nasycił się już wieloma towarami i usługami. Trudno jest nam trafić w niszę, która będzie w stanie przynosić dochody. Dlatego też każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w biznesie, lecz nie do końca wie, jaki rodzaj działalności mógłby okazać się dochodowy, powinien spróbować franczyzy. Do wyboru mamy naprawdę wiele firm, które oferują współpracę w modelu franczyzy. Najczęściej działają one w branży gastronomicznej, kosmetycznej, handlowej, lecz nie tylko.

Pierwsze kroki w świecie biznesu

Początkujący przedsiębiorcy często nie potrafią odnaleźć się w zawiłym świecie biznesu. Rzeczywiście, prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju wcale nie jest proste. Należy bowiem dopełnić całego szeregu formalności, jeszcze zanim wystawimy pierwszą fakturę lub wydamy pierwszy paragon. Wielu potencjalnych przedsiębiorców taka „papierologia” skutecznie zniechęca. Inni zaś nie do końca wiedzą, jak wypromować swoją firmę i w jaki sposób dotrzeć do klienta. Decydując się na franczyzę, nie musimy się o to martwić. Możemy bowiem prowadzić firmę w pewnym gotowym modelu, choć oczywiście mamy też możliwość rozwijać ją według własnych pomysłów. Niemniej jednak pomoc franczyzodawcy, szczególnie w początkowym etapie prowadzenia działalności, może okazać się nieoceniona.

Dla stroniących od ryzyka

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem. To właśnie ryzyka najczęściej boją się przyszli przedsiębiorcy. Tymczasem prowadząc firmę w modelu franczyzowym, niejako przenosimy część ryzyka na franczyzodawcę. W jaki sposób? Przede wszystkim wkładamy w działalność o wiele mniejszy kapitał, niż gdy zaczynamy całkowicie od zera, według własnego pomysłu. Co więcej, prowadzimy firmę pod znanym szyldem, dlatego istnieje o wiele większa szansa na pozyskanie klienta. Z pomocą franczyzodawcy minimalizujemy ryzyko popełnienia jakiegokolwiek błędu, w tym formalnego, który może nas sporo kosztować. Oczywistym jest, że franczyza nie pozwala nam całkowicie pozbyć się szeroko pojętego ryzyka gospodarczego, niemniej jednak mamy możliwość w znacznym stopniu je ograniczyć. Dlatego też dla osób, które boją się samodzielnie podejmować decyzje, a jednocześnie chciałyby prowadzić firmę, franczyza wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Franczyza jest bardzo popularną branżą w Polsce. Sprawdź aktualne informacje z rynku na stronie https://franczyzawpolsce.pl/ – dowiedz się więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here