Bardzo wiele osób posiadających sporą ilość pieniędzy, zastanawia się w jaki sposób je zainwestować. Do najpopularniejszych rozwiązań należą lokaty i konta oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne czy obligacje, a także rynek kruszców, forex czy giełda. Mniej ryzykowną oraz bardziej opłacalną alternatywą jest dla nich inwestycja w wino.

Wina z klasyfikacji Bordeaux

Wzrost cen wynika nie tylko z uwarunkowań rynku, ale również samej natury tego alkoholu. Im wino jest starsze, tym uchodzi za lepsze. W związku z tym inwestycja w wino jest jedną z najmniej ryzykownych, a przy tym bardzo dochodowych sposobów na ulokowanie kapitału. Do win inwestycyjnych zaliczane są te z klasyfikacji Bordeaux. Co roku produkowane są one w ograniczonej ilości, dlatego każda wypita butelka obniża dostępność trunków z danego rocznika. Chociaż podaż stale maleje, zapotrzebowanie na wina Bordeaux z najlepszych roczników wciąż wzrasta. Największy wpływ mają na to kraje, w których mieszka wielu zamożnych wielbicieli win.

Przebieg inwestycji

Inwestycja w wina jest stosunkowo prosta. Za pośrednictwem odpowiednio wyspecjalizowanej firmy, klient skupuje wina wybierane przez znawców. Po upływie trzech, czterech lat inwestor odsprzedaje wino, zarabiając przy tym na różnicy w cenie. Bardzo duże znacznie ma fakt, że inwestycja w wino nie jest związana z obowiązkiem uiszczenia podatku. Pozwala to na zaoszczędzenie kwoty, która nierzadko jest w stanie pokryć opłatę wstępną, opłacaną przez inwestora na samym początku.

Inwestycja w wina

Aby zainwestować w wino, należy posiadać przynajmniej 15-25 tysięcy złotych wolnych środków, które można bez problemu ulokować przynajmniej na parę lat. Warto inwestować przede wszystkim w topowe, najbardziej prestiżowe wina. Takie trunki mogą przez kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat leżakować, dojrzewać i nabierać odpowiednich właściwości zapachowo-smakowych. Wraz z upływem czasu, wina te stają się coraz rzadsze. W związku z tym poszukiwane są przez wielu smakoszy i degustatorów, co znacząco zwiększa ich wartość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here