Posiadanie odpowiednich oszczędności pozwala na zaangażowanie się w rynek kapitałowy oraz inwestycje giełdowe. Granie na giełdzie wymaga przede wszystkim założenia rachunku inwestycyjnego w odpowiednim biurze maklerskim.

Wybór biura maklerskiego

Pierwszym krokiem dla początkującego inwestora jest założenie rachunku inwestycyjnego w biurze maklerskim. Można to zrobić zarówno w tradycyjnym oddziale wybranego biura, jak i za pomocą internetu. Wybierając konkretne biuro maklerskie, warto dokładnie zbadać ofertę działających na rynku brokerów. Znaczenie ma zwłaszcza wysokość opłat pobieranych za prowadzenie rachunku, a także prowizji związanych ze zlecaniem transakcji oraz udostępnieniem odpowiednich narzędzi, analiz oraz rekomendacji. Wielu inwestorów podejmuje decyzje o sprzedaży lub kupnie akcji samodzielnie. W tym celu korzystają z platform internetowych udostępnianych przez maklerów, co znacznie zmniejsza wydatki związane z prowizją. Dobre biuro maklerskie powinno oferować przyjazne narzędzia internetowe, a także pozwalać na powiązanie rachunku inwestycyjnego z kontem w banku.

Kupowanie i sprzedawanie akcji

Po otworzeniu rachunku inwestycyjnego można już zacząć grać na giełdzie. Warto dokładnie przyjrzeć się analizie technicznej i fundamentalnej przed wybraniem akcji określonych spółek. Techniki te służą do prognozowania przyszłych cen akcji oraz określania odpowiednich momentów do kupna lub sprzedaży. Należy również przyswoić sobie podstawowe giełdowe wskaźniki, stosowane do oceny kursów akcji, np. wskaźnika atrakcyjności określonych spółek giełdowych. Po wybraniu spółki, należy zlecić zakup w biurze maklerskim. Można to wykonać osobiście w oddziale biura, a także telefonicznie lub przez internet. Od tej pory najważniejsze znaczenie ma śledzenie zachowania akcji spółek oraz dokonanie sprzedaży w odpowiednim momencie. W tym celu pomocne są wyniki analizy technicznej oraz fundamentalnej, a także poszczególne rekomendacje i raporty udostępniane przez wybrane biuro maklerskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here