Rozwód

Dzisiaj rozwód nie jest już niczym dziwnym. Małżeństwa rozwodzą się tak często, że wydaje się to całkiem naturalne zjawisko. Niestety często nie mamy świadomości jak naprawdę wygląda i ile trwa rozwód. Czasami w złości decydujemy się na ten krok i nie dajemy małżeństwu żadnych szans. Oczywiście czasem naprawdę mamy podstawy, żeby zakończyć relację jak najszybciej. Nie ma nic gorszego niż życie pod jednym dachem z człowiekiem, który nas krzywdzi. Mogliśmy kiedyś takiego człowieka bardzo kochać, ale stało się coś takiego w naszym życiu, że już nie możemy na niego patrzeć.

Bardzo różne są przyczyny rozwodu. Uważa się, że najczęściej rozwodzimy się z powodu zdrady. Zapewne potwierdzi to każdy adwokat Katowice. Zdrada fizyczna bardzo boli i w szczególności kobiety nie chcą już żyć z człowiekiem, który zdradził. Oczywiście to wszystko nie jest takie proste. Czasami warto przeanalizować sytuację i zastanowić się czy jesteśmy w stanie wybaczyć zdradę. Jeśli nie, to rzeczywiście warto zdecydować się na rozwód. Warto też zadbać o to, żeby sprawa rozwodowa odbyła się bez większych emocji. Często mamy dzieci i pamiętajmy, że one bardzo ciężko przechodzą rozwód rodziców. Nawet jeżeli tego nie okazują. Nie kłóćmy się więc i spróbujmy dogadać się bez konieczności wynajmowania prawnika. Można udać się do adwokata, który specjalizuje się w mediacjach rozwodowych. Dzięki temu mamy szansę porozumieć się z byłym partnerem i szybko zakończyć związek małżeński bez niepotrzebnych złych emocji.

Nie da się dokładnie powiedzieć jak długo będzie trwać sprawa rozwodowa. Jeśli wina któregokolwiek z partnerów jest ewidentna i obydwoje chcą rozwodu, to zazwyczaj sprawa kończy się szybko. Dzieje się tak jedynie w sytuacji gdy osoby chcące się rozwieść są w stanie dogadać się ze sobą we wszystkich kwestiach i nie ma problemu z podziałem majątku. Niestety przeważnie małżonkowie nie są w stanie się dogadać i zdarza się nawet, że sprawa rozwodowa może trwać przez lata. Jeżeli jedna osoba nie chce rozwodu i będzie udowadniać, że małżeństwo ma jeszcze szansę, to naprawdę długo można czekać na rozwód.

Dlatego jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy zakończyć związek małżeński, to powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Oczywiście ta cała sytuacja zazwyczaj nie jest dla nas przyjemna, ale warto spróbować opanować emocje, żeby rozwód w Katowicach zakończył się jak najszybciej. Wtedy mamy większą szansę na ułożenie sobie życia z innym partnerem. Jeżeli ciągle będziemy kłócić się z człowiekiem, z którym planujemy rozwód, to niestety sprawa może ciągnąć się bardzo długo. W ten sposób nic tak naprawdę nie zyskamy. Możemy tylko stracić czas na niepotrzebne kłótnie z osobą, którą kiedyś kochaliśmy.

Rozwody są przeważnie bardzo emocjonalne, ponieważ zazwyczaj jedna osoba decyduje się zakończyć relację, a druga strona nawet o tym wcześniej nie pomyślała. Często nagle dowiadujemy się, że jesteśmy przez lata zdradzani i oszukiwani. To z cała pewnością może bardzo boleć. Nagle zawala się nasz cały świat i nie czujemy się komfortowo. W pewnym momencie pojawia się ogromna złość i mamy ochotę zabrać dosłownie wszystko partnerowi. Taka zemsta sprawia czasami przyjemność, ale tylko na chwilę. Lepiej jest uspokoić emocje i postarać się podejść do sprawy bardziej odpowiedzialnie. Jeżeli się zastanowimy, to zapewne zrozumiemy, że my też chcemy rozwodu. Jeśli obydwoje partnerzy dojdą do takiego wniosku, to przecież nie warto walczyć ze sobą w sądzie. Zdecydowanie lepiej jest usiąść wspólnie i ustalić jak będzie wyglądać podział majątku oraz opieka nad dziećmi. Warto to wszystko spisać i wspólnie udać się do sądu, żeby udowodnić, że naprawdę chce się rozwodu. Komplikować życia drugiej osobie nie warto, chociaż czasami będzie nam się wydawać, iż to jej się należy. Lepiej zakończyć relację z podniesioną głową. W ten sposób druga strona zapamięta nas na zawsze i z całą pewnością nie raz pomyśli, że trzeba było walczyć o tę relację. To będzie dla niej największa kara, ponieważ będzie o nas pamiętać do końca życia.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here