Znaczenie angielskich czasów

0
1103

Bez gramatyki nie da się żyć. Mimo, że wiele szkół oferuje naukę angielskiego reklamując się, że nie robi się tam ćwiczeń gramatycznych, nie jest to możliwe i po prostu gramtykę wplata się w zajęcia, nie mówiąc jasno co to. Każdy musi znać podstawy czasów, gdyż bez tego nie da się wyrazić myśli. Rozmówca nie będzie wiedział, czy mówimy o przeszłości czy przyszłości, jeśli nie zastosujemy odpowiedniej formy gramatycznej.

Angielskie czasy są narzędziami pomagającymi w wyrażaniu myśli w danym języku. Są one bardzo użyteczne i ważne w obu kierunkach komunikacji, zarówno werbalnej jak i pisemnej. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób są one pomocne w naszej komunikacji biznesowej w języku angielskim.

Nie da się ukryć, że język angielski stał się dominującym językiem na całym świecie. Ponieważ jest on również ważny jako globalny język biznesowy, konieczne jest rozwijanie skutecznych umiejętności komunikacyjnych języka angielskiego.

Skuteczne umiejętności komunikacyjne języka angielskiego są niezbędne dla ludzi wszystkich zawodów. Koncepcja angielskich czasów jest bardzo ważna w budowaniu skutecznej komunikacji. Dlatego, jeśli chcesz lepiej utrzymać oba sposoby komunikacji, czyli mówienie i pisanie. Musisz osiągnąć mistrzostwo w posługiwaniu się angielskimi czasami, ponieważ znajomość dwunastu podstawowych czasowów języka angielskiego ogromnie pomoże Ci w zdobyciu efektywnych umiejętności komunikacyjnych.

Termin tense został zaczerpnięty z łacińskiego słowa „tempus” oznaczającego czas.

Ile czasów występuje w języku angielskim?

Istnieją trzy główne czasy, czas przeszły, czas obecny i czas przyszły. Po angielsku są to present, past i future. Ważne jest, aby zauważyć, że każdy z tych okresów ma cztery formy, są one: Prosty, progresywny lub ciągły, doskonały i doskonały progresywny lub doskonały ciągły, czyli znane wam simple, continuous, perfect i perfect continuous. Warto przejrzeć sobie zestawienie angielski czasy tabela, gdyż dzięki tabelce, znacznie łatwiej będzie zauważyć nam różnice i podobieństwa w poszczególnych czasach.

Jak stwierdzono powyżej, istnieją trzy czasy przeszłe, teraźniejsze i przyszłe. Ale sposoby w jakich te trzy czasy przeszłe są używane z formami czasowników, takimi jak forma teraźniejsza, forma przeszła, imiesłów bierny i ing-form, są różne. Dlatego ważne jest aby dobrze zrozumieć jak używać tych czasów z formami czasowników.

Należy mieć na uwadze, że w danej sytuacji lub zgodnie z czasem, należy użyć odpowiedniego czasu, aby utrzymać skuteczną komunikację. W ten sposób, konieczne jest określenie różnych aspektów w odniesieniu do czasowników angielskich, takich jak stan bycia, kontynuacja działania lub działanie zakończone. Czyniąc to, musisz wiedzieć jak właściwie odmieniać czasowniki poprzez skupienie się na strukturach czasowych i czasowych modalnych, tak aby można było stworzyć jasne i skuteczne zdania.

Z drugiej strony, poprawne użycie czasów pomaga Ci porozumieć się z ludźmi jasno i skutecznie, pozwala Ci podnieść poziom czytelności Twoich pism biznesowych, pozwalając czytelnikom dokładnie zrozumieć co napisałeś używając angielskich czasów.

Poziom trudności czasów oczywiście nie jest równy. I tak Present Simple to najprostszy czas, od którego zazwyczaj zaczynami naukę. Następnie uczymy się czasów ciągłych, czyli continuous. Wyrażamy nimi to co dzieje się w danej chwili. Dopiero po opanowaniu tych, zaczynamy uczyć się czasów perfect, takich jak np present perfect czy past perfect.

Podsumowując, każda osoba ucząca się języka angielskiego jako drugiego języka, musi poznać wszystkie czasy angielskie i formy gramatyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here