Lean Six Sigma Black Belt

Ciągłe podnoszenie własnych kompetencji jest kluczowe w wielu branżach, niezależnie od tego, jakie stanowisko obecnie zajmujemy. Doskonale widoczne jest to w zarządzaniu. Z tego właśnie względu tak dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju szkolenia, kierowane do klientów indywidualnych, a także pracowników małych, średnich i dużych przedsiębiorstwa.

Czego dotyczą kursy? Wymienić należy między innymi zarządzanie projektami. Szkolenie z tej dziedziny skupia się na przede wszystkim na przekazaniu wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą na zarządzanie zgodnie z obowiązującymi metodami. Uczestnik kursu zapoznaje się między innymi danymi analitycznymi, a także specjalistycznym oprogramowaniem.

Celem szkolenia będzie jednak nie tylko zdobycie wiedzy teoretycznej i zdolności praktycznych. Dla osób zainteresowanych karierą w tej dziedzinie kluczowe są również międzynarodowe, prestiżowe certyfikaty, takie jak chociażby Lean Six Sigma. To właśnie one często otwierają dostęp do dużych firm.

Jaki kurs warto wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Skoro wiemy już, dlaczego szkolenia z zakresu zarządzania projektami są tak ważne, dobrze byłoby zastanowić się nad tym ich wyborem, tak aby zainwestowane pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto.

Jednym z cenionych programów szkoleń jest Lean Six Sigma Black Belt, kierowany do osób zainteresowanych poznaniem zaawansowanych technik zarządzania jakością i doskonalenia realizowanych procesów metodą Lean Six Sigma.

Jakie zagadnienia poruszane są na tego typu szkoleniach? Program jest przeważnie bardzo obszerny, dlatego warto wymienić wyłącznie kwestie najważniejsze. Wspomnieć należy więc o poznaniu koncepcji Kaizen i Lean, a także nauce ich praktycznego stosowania. Do tego dochodzą zajęcia z zarządzania dynamiką zespołu, przeprowadzania annalisty statystycznej i mapowania strumienia wartości.

Jak można się domyślić, przed zapisaniem się na tego typu kursy warto dokładnie sprawdzić, kto zajmuje się ich organizacją. Interesować powinny nas wyłącznie doświadczone podmioty, cieszące się dobrymi opiniami na rynku. W ten sposób zyskujemy gwarancję, że przebieg kursów będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom i wymaganiom. W weryfikacji konkretnych ofert kursów pomoże nam oczywiście internet. Często wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę instytucji i osoby odpowiedzialnej za kurs, by otrzymać informację zwrotną w postaci opinii zadowolonych lub niezadowolonych klientów. Dopiero po sprawdzeniu tych informacji warto podejmować decyzję o zapisaniu się na szkolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here