Sprawdź, co oferują nowoczesne konta bankowe i zacznij korzystać z najciekawszych funkcji już dziś!

0
2082

Obecnie pieniądze trzymane są przede wszystkim na kontach bankowych. Wiele osób nie wie jednak, jaki rachunek i bank wybrać. Czym zatem warto się w tym przypadku kierować? Jakie konta są warte rozważenia? Z jakich nowoczesnych funkcjonalności dobrze jest korzystać?

Jakie konto wybrać dla siebie?

W celu wybrania najlepszego konta osobistego dla siebie, warto ocenić swoje rzeczywiste potrzeby. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie ma kont w 100% darmowych, mimo że reklamy mówią co innego. Jednak, dobre oszacowanie swoich potrzeb sprawia, że nie płaci się za rzeczy, których się nie potrzebuje. Przykładowo osoba, która często podróżuje, a przy tym nie płaci kartą, potrzebuje darmowej usługi wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów. Nie dla niej są natomiast programy money-back.

Nowoczesne konta bankowe oferuje Nest Bank: nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta.

Co oferują nowoczesne konta bankowe?

Tak naprawdę większość osób swoje konto bankowe wykorzystuje w bardzo podobny sposób. Pieniądze regularnie lub mniej regularnie spływają na rachunek, a klient je po prostu wydaje. Pobiera je z bankomatu w formie gotówki, robi przelewy lub płaci kartą. Dostęp do konta jest różnorodny – w oddziale stacjonarnym, przez internet oraz telefon. Oczywiście nie brakuje także różnego rodzaju usług dodatkowych.

Dzisiaj trudno już sobie wyobrazić konto bankowe bez dostępu online. Co więcej, niektóre konta przez internet nawet można założyć. Coraz częściej banki skłaniają się do opcji, że w oddziale powinno załatwiać się sprawy trudniejsze np. kredyty hipoteczne. Obecnie większość czynności związanych z kontem wykonuje się online.

Konta online – jak wybrać odpowiednie?

Decydując się na konto internetowe, warto jednak wcześniej sprawdzić jego funkcjonalność, awaryjność oraz estetykę wykonania. Pewne zdanie można sobie wyrobić już odwiedzając stronę www danego banku.

Są jednak osoby, które preferują obsługę w oddziale stacjonarnym banku. Warto przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że dla banku koszt obsługi klienta w oddziale jest znacznie wyższy niż w przypadku obsługi przez internet. Widać to doskonale na przykładzie opłat za czynności dokonywane w oddziale np. wypłatę środków zgromadzonych na koncie.

Czy istnieją darmowe konta bankowe?

Dzisiaj na każdym kroku można się spotkać z reklamami darmowych kont bankowych. Czy rzeczywiście można mieć konto w banku za darmo? Przede wszystkim zawsze należy zapoznać się bardzo dokładnie z tabelą prowizji i opłat obowiązujących w danym banku. Czasami znajdują się w nich wysokie opłaty za podstawowe usługi.

Najlepiej jest jak najwięcej spraw związanych z kontem załatwiać przez internet. To podstawowa zasada. Dla banków usługi online są zdecydowanie najtańsze, z czego zdają sobie sprawę klienci. Po za tym bankom zależy na tym, aby rachunki ich klientów były aktywne. Chcą więc być tzw. bankami pierwszego wyboru. Często więc rezygnują z opłat, gdy na dane konto regularnie wpływa wynagrodzenie. Cenią sobie także klientów często płacących kartą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here