Co kupujemy przez internet?

0
1057

Czy wiesz, że w oferty e-sklepów korzysta już 60% użytkowników sieci? Co więcej, większość z nich potwierdza, że realizuje zakupy regularnie nawet kilka razy w miesiącu. Na zmianę tendencji zakupowych wpływ na pewno ma pandemia koronawirusa, brak dostępu do oferty sklepów stacjonarnych, ale też konieczność zachowania szczególnej ostrożności. Okazuje się jednak, że nowe nawyki podyktowane są szeregiem zalet.

Zakupy online – spełnianie nadrzędnych potrzeb

Jeszcze do niedawna zakupy online realizowane były głównie ze względu na atrakcyjną cenę czy dostępność asortymentu, jaki nie był możliwy do nabycia w punktach handlowych. Najczęściej Polacy kupowali ubrania, kosmetyki, ale też sprzęt elektroniczny. Od początku uznawali zakupy przez internet za wygodne, a kwestie optymalnego komfortu rozpatrywane były nie tylko jeśli chodzi o płatności online, ale także dostawę zakupów pod same drzwi, na przykład za pośrednictwem firmy kurierskiej Fedex. Dotyczyło to głównie towarów o dużych gabarytach, które niejednokrotnie sprawiały problem, patrząc na ich transport z tradycyjnego sklepu.

Zakupy przez internet – rozwój branży e-commerce

W czasie pandemii koronawirusa otworzono aż 30% więcej e-sklepów, aniżeli miało to miejsce w ciągu każdego roku przed jej wybuchem. Dzisiaj zakupy online nabrały zupełnie innego znaczenia. Nabywanie dóbr przez internet jest już nie tylko wygodne, ale również w pełni bezpieczne. Co więcej, rządowe obostrzenia sprawiają, że konsumenci nie mają dostępu do licznych produktów w sklepach stacjonarnych, bo te pozostają zamknięte. Internet nierzadko jest więc jedyną opcją.

Zakupy internetowe są więc szybkie, bezpieczne, patrząc na płatności, ale także ich dostarczanie – Fedex oferuje na przykład dostarczanie przesyłek w sposób bezkontaktowy, co znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Co ciekawe, przez internet kupujemy już praktycznie wszystko, również produkty pierwszej potrzeby, jak żywność. Wcale nie chodzi jedynie o produkty spożywcze sprowadzane spoza granic naszego kraju, bo zakupy online możliwe są już, patrząc na owoce czy warzywa z rynku lokalnego. E-zakupy zastąpiły te tradycyjne i nie ma tutaj znaczenia rodzaj wybieranych wyrobów.

E-sprzedaż – prognozy na przyszłość

Prognozuje się, że zakupy online będą realizowane stale i nie ma znaczenia pandemia koronawirusa albo jej brak. Polacy chętnie wykorzystują innowacyjne technologie, lubią korzystać z bankowości mobilnej, doceniają komfort realizowania zakupów bez względu na lokalizację czy porę. Warto wiedzieć, że z oferty sklepów online można przecież korzystać bez ograniczeń czasowych, a sam asortyment jest znacznie rozszerzony, bo przecież świata wirtualnego nie ogranicza przestrzeń, jak to ma miejsce w punktach handlowych.

Cieszy też fakt, że zakupy online realizowane są już nie tylko przez osoby młode, bo do e-sklepów przekonują się również seniorzy. To oni przede wszystkim wybrali tego rodzaju formę nabywania produktów ze względów bezpieczeństwa i ochrony własnego zdrowia, a dzisiaj te nawyki stały się już podstawą spełniania potrzeb konsumenckich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here