Pakowanie w sklepie online

W branży e-commerce pakowanie jest niezmiernie ważną częścią działalności. Od wybranych produktów może zależeć bezpieczeństwo towaru podczas transportu czy też komfort i tempo pracy. Z tego powodu zakup poszczególnych elementów niezbędnych w procesie pakowania powinien być dobrze przemyślany. Sprawdź, co może przydać ci się podczas pakowania produktów z twojego sklepu online.

Kartony, pudełka i koperty

Podstawą pakowania towaru są oczywiście różnego rodzaju opakowania. Sporą popularnością cieszą się kartony klapowe, które nie zajmują dużo miejsca podczas przechowywania, a ich składanie jest naprawdę proste. Warto zwrócić też uwagę na pudełka fasonowe z nadrukiem, co może być świetną formą marketingu. W przypadku wysyłki niewielkich bądź stosunkowo płaskich produktów można sięgnąć np. po koperty bąbelkowe. Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrane opakowania są zgodne z wymaganiami firm kurierskich, z których usług zamierza się korzystać.

Taśmy pakowe i folie

Większość opakowań wymaga dodatkowego zabezpieczenia. Z tego powodu właściciele sklepów online powinni pamiętać również o zrobieniu odpowiednich zapasów taśm klejących. W większości przypadków może wystarczyć tradycyjna taśma pakowa np. przeźroczysta bądź w brązowym kolorze. Można też pomyśleć o taśmie z własnym nadrukiem, który może być reklamą i zapewnić firmie profesjonalny wizerunek. W przypadku wysyłki paletowej warto zaopatrzyć się w folie, które pozwolą zabezpieczyć towar na czas transportu. W sklepie online mogą też przydać się etykiety samoprzylepne, które można wykorzystać np. do adresowania przesyłek.

Wypełnienia do opakowań

Wypełniacze do opakowań chronią towar przed zniszczeniem bądź uszkodzeniem podczas transportu. Sprawiają, że produkt pozostaje na swoim miejscu, a karton jest mniej podatny np. na wgniecenia. W sklepie online BoxMarket można znaleźć szeroki wybór wypełniaczy. Fani ekologicznych i estetycznych rozwiązań mogą sięgnąć po wiórki papierowe. Sporym zainteresowaniem cieszą się woreczki powietrzne. Ponadto można zdecydować się m.in. na folię bąbelkową, chipsy styropianowe czy też papier pakowy.

Urządzenia do pakowania

Pakowanie towaru może być dość czasochłonnym zajęciem przy dużej liczbie zamówień. Dlatego warto ułatwić sobie nieco, to zadanie, w czym mogą pomóc różnego rodzaju urządzenia. Przykładowo dyspensery do taśmy klejącej mogą przyspieszyć zabezpieczanie pudełek i podnieść precyzję tej czynności. Przy wielu zamówieniach warto rozważyć również zakup sprzętu do produkcji wypełniaczy.

Akcesoria

Podczas zakupów warto pamiętać również o praktycznych akcesoriach. W przypadku sprzedaży np. szkła i elektroniki przydatne mogą okazać się etykiety ostrzegawcze. Dzięki odpowiedniej nalepce kurierzy mogą traktować przesyłkę w nieco delikatniejszy sposób. Ponadto warto mieć pod ręką różnego rodzaju nożyki i ostrza, które umożliwią szybkie otwarcie np. przesyłki z wypełniaczami. Można też pomyśleć o zakupie drukarek do etykiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here