szkolenia integracyjne

W Stanach już 90% firm organizuje szkolenia integracyjne. W naszym kraju taką praktykę realizuje już połowa przedsiębiorstw. To duży sukces, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeszcze do niedawna panował u nas autorytarny styl zarządzania personelem. Czy szkolenia dla pracowników są rzeczywiście niezbędne, jeśli pod uwagę weźmiemy nie te twarde, które dostarczają nową wiedzę i rozwijają kompetencje kadry, ale wpływają jedynie na relacje w zespole? Okazuje się, że jak najbardziej tak.

Nie ma wątpliwości, że to praca poszczególnego pracownika ma wpływ na efekt działalności całego przedsiębiorstwa i generowane zyski. Aby ten mógł być optymalnie wydajny, musi być zaangażowany oraz odpowiednio zmotywowany. Nie uda się to, jeśli nie będzie chodził do pracy z przyjemnością czy nie umiał porozumieć się z innymi współpracownikami. Wynika z tego, że dobre relacje są priorytetem do zachowania harmonii w strukturach firmy.

Dzisiaj szkolenia integracyjne organizowane są przynajmniej kilka razy w roku. Ich forma zależy od budżetu, jaki firma może przeznaczyć na tego rodzaju wydarzenia. W podstawowej formie jest to wspólne wyjście do restauracji bądź na kręgle, ale trzeba zaznaczyć, że coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy integracyjne.

Takie wydarzenia łączą wpływanie na polepszenie kontaktów i komunikacji w zespole wraz ze zdobywaniem przez każdego pracownika nowych umiejętności technicznych. Te najlepsze przedsiębiorstwa decydują się na wyjazdy integracyjne, które trwają co najmniej kilka dni. Ich program zakłada wspólne gry plenerowe, zwiedzanie czy inne atrakcje, w których wszyscy biorą udział, doskonałą zabawę, ale też edukację. Każde wydarzenie ma na celu lepsze poznanie cech charakteru współpracowników tego samego działu i wzmacnianie więzi pomiędzy nimi.

Nie da się ukryć, że do firm, które organizują różnego rodzaju szkolenia, wpływa nawet kilka razy więcej CV, aniżeli do tych, które nie stawiają na takie imprezy. Okazuje się, że potencjalny pracownik traktuje jako bonus możliwość brania udziału w ciekawych eventach, które jednocześnie mogą wpływać na jego zawodowy rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here