czy warto kupić kredę do rysowania dziecku?

Kreda szkolna najbardziej kojarzona jest z czasami szkolnymi. Wykorzystywana jest do pisania po tablicy. Jest to obowiązkowy element każdej szkolnej klasy. Taką kredą łatwo zapisać wszelkie najistotniejsze informację podczas lekcji, a następnie bez problemu można ją zmyć za pomocą wilgotnej gąbki.

Wybór kredy szkolnej obecnie jest ogromny, oprócz białego koloru, możemy również zakupić kredę w innym kolorze, bardziej żywym lub cały zestaw. Podczas zakupu, zawsze lepiej wybierać produkty, które pochodzą od znanych i cenionych marek.

Czym jest kreda szkolna?

Kreda jest skałą osadową, która powstała w wyniku nagromadzenia większej ilości wapiennych szkieletów glonów planktonicznych, skorupek otwornic i drobnych nieorganicznych ziaren kalcytu. Kreda szkolna jest mieszaniną sproszkowanej kredy i gipsu, niektóre wersje są z dodatkiem pigmentów. Występuje w formie sprasowanych pałeczek, używana do pisania na tablicy oraz po chodniku.

Kreda szkolna dla dzieci

Zastosowanie kredy szkolnej

Kreda szkolna, mino że kojarzona jest głównie z lekcjami w szkole, ma wiele innych zastosowań. Kreda szkolna nie jest wykorzystywana wyłącznie w klasie. Wiele osób na pewno spotkało się na zewnątrz z kredowymi rysunkami, które występują zazwyczaj na chodniku lub na betonie. Dzieci bardzo często bawią się w ten sposób.

Pisanie i rysowanie kredą szkolną pozwala dziecku rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Powstają wtedy kolorowe rysunki i wzory lub pola do gry w klasy. Jeżeli dziecko posiada w domu tablicę edukacyjną, kreda również jest wykorzystywana przy niej. Kredą chodnikową bawić mogą się już kilkuletnie maluchy, nie jest wskazana jedynie dla młodszych dzieci, ponieważ dzieci w tym wieku uwielbiają wszystko brać do buzi.

Na co zwrócić uwagę kupując kredę szkolną?

Kredę szkolną możemy zaliczyć do kategorii artykułów plastycznych. Jej zaletą jest niska cena i szereg możliwości. Potrafi dostarczyć dzieciom w różnym wieku rozrywki.

Podczas wybierania odpowiedniej kredy dla dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę na parametry poszczególnych produktów. Większość dostępnych wersji kredy na rynku brudzi rączki i się pyli. Nie jest to zbyt komfortowe podczas użytkowania, dlatego najlepiej wybierać kredę, która jest pokryta specjalną powłoką, która chroni maluchy przed zabrudzeniami. Równie ważne jest to, żeby wybierać kredy, które są mało pylące i mniej kruche.

Przeczytaj też: http://www.eurochance.pl/kleje-biurowe-w-jakiej-postaci-wystepuja-czy-sa-potrzebne-dziecku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here