Wielu młodych Polaków staje przed bardzo ważnym wyborem – pracować w kraju czy poza nim? Szczególnie osoby z mniejszych miejscowości mają sporą trudność z podjęciem decyzji. W Polsce najczęściej jako miejsce wymarzonej pracy wybieramy największe miasta, takie jak Warszawa, gdy zdecydujemy się wyjechać zazwyczaj kierujemy się do zachodniej Europy, czyli Niemiec.

Praca w stolicy

Rynek pracy w Warszawie jest bardzo dobrze rozwinięty. Powstaje tu wiele międzynarodowych firm, w których osoby dobrze wykształcone bez większych problemów powinny znaleźć pracę. Aby móc pochwalić się stanowiskiem w takim przedsiębiorstwie powinniśmy dobrze znać przynajmniej jeden język obcy. Absolutną podstawą jest oczywiście angielski, ale warto również nauczyć się francuskiego, włoskiego, czy niemieckiego. W Warszawie możemy skorzystać z usług Szkoły Lincoln, gdzie w przyjaznych warunkach nauczymy się jednego lub kilku języków obcych. Dzięki temu, że na początku nauczyciele sprawdzą nasz aktualny poziom, nie musimy martwić się tym, że zajęcia będą dla nas za trudne lub będziemy się na nich nudzić. Plusem pracy w Warszawie jest też stosunkowo niewielka odległość do domu rodzinnego. Nawet jeśli mieszkamy na drugim końcu Polski, nadal będziemy w jednym kraju, więc ewentualna podróż i komunikacja będą bardzo ułatwione.

Praca w Niemczech

Oczywistym jest, że za granicą najbardziej kuszą nas wysokie zarobki. Do tej pory najczęściej wyjeżdżały osoby średnio wykształcone, gotowe do pracy fizycznej, obecnie kierunek ten wybierają także młodzi ludzie zaraz po studiach. Rzecz jasna aby wyjechać i znaleźć dobrą pracę, niezbędna będzie znajomość języka. Sam angielski może nie wystarczyć. Największe szanse na dobre stanowiska mają ci, którzy znają także niemiecki. Jeśli przygotowujemy się do wyjazdu od dłuższego czasu warto wybrać się kurs niemieckiego.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na pracę w Polsce czy poza jej granicami naszego kraju znajomość języków obcych znacznie ułatwi nam rozwój kariery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here